Arhiv: Izpit za pridobitev naziva »Strokovni vodja računovodskega servisa«, 16.12.2013

Program za pridobitev naziva »strokovni vodja računovodskega servisa« je bil sprejet na seji Upravnega odbora ZRS dne 10.11.2010.

Način preverjanja in ocenjevanja znanja

Izpit po programu za pridobitev naziva »strokovni vodja računovodskega servisa« se opravlja pisno, z uporaba računalniškega programa e-testing na sedežu Zbornice računovodskih servisov (ZRS).

Izpit poteka v dveh delih v skupnem trajanju 180 minut z enim 10 minutnim odmorom.

• I. del preverja teoretično znanje iz štirih tematskih sklopov v trajanju 120 minut. Vprašanja vsebujejo odgovore po sistemu a-b-c-d (možen en ali več odgovorov).
    • II. del izpita preverja praktično znanje v trajanju 60 minut. Kandidat prejme podatke o poslovanju namišljene družbe in jih zavede v poslovne knjige. Sledi vnos odgovorov na vprašanja v aplikacijo e-testing v povezavi z opravljeno praktično nalogo.
    • Kandidat mora za uspešno opravljen izpit zbrati najmanj 60% vseh možnih točk iz petih tematskih sklopov skupaj in najmanj 50% iz vsakega posameznega sklopa.

Kandidat se seznani s tehniko opravljanja izpita neposredno pred opravljanjem izpita.

V primeru reklamacij in pritožb v zvezi z opravljanjem izpita ali rezultati izpita, UO ZRS imenuje posebno neodvisno komisijo za pritožbe, sestavljeno iz strokovnjakov s področja računovodske stroke.

Pogoji za pristop k izpitu

Kandidat, ki želi opravljati izpit, mora izpolnjevati naslednje pogoje:

• ustrezna izobrazba
    • ustrezne delovne izkušnje

Obvezne priloge ob prijavi:

• overjena kopija diplome za dokazilo višješolske izobrazbe (kopijo lahko overi tudi delodajalec z žigom in podpisom odgovorne osebe ter pripisom: Kopija je enaka originalu.)
    • ustrezne delovne izkušnje
      (šteje se najmanj deset let delovnih izkušenj na področju vodstvenih del v računovodstvu ali najmanj deset let delovnih izkušenj na področju računovodstva)

ali

• overjena kopija diplome za dokazilo visoke strokovne ali univerzitetne izobrazbe (kopijo lahko overi tudi delodajalec z žigom in podpisom odgovorne osebe ter pripisom: Kopija je enaka originalu.)
    • ustrezne delovne izkušnje
      (šteje se najmanj tri leta delovnih izkušenj na področju vodstvenih del v računovodstvu ali najmanj pet let delovnih izkušenj na področju računovodstva)

Potrdilo - certifikat o pridobljenem nazivu »Strokovni vodja računovodskega servisa«

Zbornica računovodskih servisov izda kandidatu, ki uspešno opravi izpit certifikat, s katerim mu podeli naziv »strokovni vodja računovodskega servisa«.

S certifikatom dokazujete:
    - svoje znanje in kompetence
    - usposobljenost strankam in delodajalcu
    - zavezanost k zadovoljstvu strank
    - nudite lahko storitve z višjo dodano vrednostjo
    - v kombinaciji z letnim dokazovanjem dodatnega izobraževanja in zavarovanjem poklicne odgovornosti dobite možnost za vpis v Katalog računovodskih servisov

Cena izpita: 195
    ,00 EUR (+ 22% DDV)

Izpit bo potekal 16.12.2013 od 12.00 do 15.15. ure v Ljubljani.
    Prijave na izpit sprejemamo
    do 02. 12. 2013 oziroma do zasedbe mest.

Kandidati pošljejo
    prijavnico v prilogi (na predpisanem obrazcu) in obvezne priloge na naslov:
    GZS - Zbornica računovodskih servisov
    Dimičeva 13, 1504 Ljubljana

Na podlagi prijave na izpit bodo kandidati obveščeni o izpolnjevanju pogojev za opravljanje izpita, pogojih plačila ter času in kraju izvedbe izpita.

Dodatne informacije:
    Strokovna služba ZRS
    Tel.: 01/5898 316
    e-pošta: zrs@gzs.si

V ZRS vam od 6. do 13. decembra 2013 nudi možnost, da utrdite znanje o računovodstvu, davkih, pravnih vidikih gospodarskega in finančnega poslovanja ter organizaciji in vodenju računovodskega servisa s pomočjo učne aplikacije JollyDeck.

Več o pripravah na izpit in prijave tukaj.

Pripeti dokumenti