Arhiv: Posvet Evidence trga nepremičnin - predstavitev nove zakonske ureditve poročanja o kupoprodajnih in najemnih poslih z nepremičninami, Ljubljana, 11.9.2013

Zbornica računovodskih servisov
    za svoje člane organizira posvet
    v sredo, 11.9.2013, od 10.00 do 12.00 ure
    v dvorani C v 1. nadstropju GZS
    Dimičeva 13, Ljubljana

S 1. julijem 2013 je začela veljati sprememba Zakona o množičnem vrednotenju nepremičnin. Zakon določa nove zavezance, ki morajo poročati o kupoprodajnih poslih z nepremičninami in o najemnih poslih s stavbami in deli stavb v evidenco trga nepremičnin (v nadaljevanju: ETN).

Predstavitev je namenjena računovodskim servisom, ki bodo za pravne osebe, ki so po zakonu novi zavezanci za poročanje v ETN, opravljali vnos omenjenih poslov. Predpostavlja se, da bodo poročanje v ETN za gospodarske subjekte, ki se v okviru svoje poslovne dejavnosti ukvarjajo s prodajo ali oddajanjem nepremičnin, izvajale njihove računovodske službe oz. računovodski servisi s katerimi že sodelujejo.

Namen posveta

je spoznati računovodje z obveznostmi zavezancev, ki izhajajo iz zakona, postopek pooblaščanja, kaj je potrebno poročati in kdaj nastopi obveznost za poročanje v Evidenco trga nepremičnin. Poseben poudarek bo na predstavitvi aplikacije in delom z njo. Predstavljeni bodo tudi praktični primeri vnosa določenih vrst pravnega posla.

Vsebina:

• Predstavitev Zakona in Pravilnika (Janja Prelesnik – Čendak)
      • Kaj je Evidenca trga nepremičnin?
      • Zavezanci za poročanje in pooblaščanje
      • Roki in elementi poročanja
      • Primeri pogostih dilem
    • Predstavitev aplikacije ETN za elektronsko pošiljanje podatkov (Leon Maričič)
      • Registracija uporabnikov in pooblaščanje – praktični primeri
      • Vnos kupoprodajnih in najemnih pravnih poslov – praktični primeri
      • Uvoz poslov v aplikacijo ETN iz drugih aplikacij
      • Iskanje, pregled in dopolnjevanje poslov
      • Sporočanje o spremembah

Strokovna izvajalca:

• Janja Prelesnik Čendak, univ. dipl. oec, višja svetovalka na GURS, vodi pisarno množičnega vrednotenja nepremičnin Koper in sodeluje pri razvojnih projektih množičnega vrednotenja.
    • Leon Maričič, univ. dipl. inž. geod., podsekretar na GURS, sodeloval je pri vzpostavitvi aplikacij ETN2 in ETN3, vodi pisarno množičnega vrednotenja nepremičnin Nova Gorica in koordinira delo pisarn v zahodni Sloveniji.

Kotizacija: za člane ZRS je posvet brezplačen.

Informacije:
    Tajništvo Zbornice računovodskih servisov
    Tel.: 01/5898 316
    e-pošta: zrs@gzs.si

Prijave in odjave:
    Prijave sprejemamo do zapolnitve mest oz. do 9.9.2013:

• s prijavnico v priponki:
      • GZS - Zbornica računovodskih servisov, Dimičeva 13, Ljubljana
      • po telefaksu: 01/5898 100
    • po elektronski pošti: zrs@gzs.si
    • z elektronsko prijavnico, ki je v nadaljevanju te strani

Skrajni rok za morebitno pisno odpoved je 9.9.2013.

Po Pravilniku o priznavanju dodatnega izobraževanja se za udeležbo na seminarju prizna 1 točka.

Pripeti dokumenti