Arhiv: Seminar Kolektivne pogodbe in obračun plač, Ljubljana, 12.11.2012

Zbornica računovodskih servisov
    za člane ZRS organizira

seminar
    Kolektivne pogodbe in obračun plač

ponedeljek, 12. novembra 2012
    od 9.00 do 12.30 ure
    v dvorani C, 1. nadstropje, Dimičeva 13, Ljubljana

Vsebina:

V praksi se pogosto postavi vprašanje, kako delavca za opravljeno delo ustrezno nagraditi, ali pa ga ustrezno opomniti, da pri svojem delu ne dosega pričakovanih delovnih rezultatov. Ker ste s strani svojih strank dnevno izpostavljeni takšnim in podobnim vprašanjem, pri svojem delu pa morate kot dober strokovnjak paziti, da so obračuni plač v skladu z zakonodajo in kolektivnimi pogodbami, smo za vas pripravili naslovni seminar. Na seminarju boste izvedeli, katere pravne podlage so relevantne za pravilni obračun plače ter kakšne sankcije lahko zadenejo delodajalca, če obračun plače ni opravljen v skladu z zakonodajo. Predstavili bomo, kako ugotovimo, katera kolektivna pogodba velja za posameznega delodajalca. Nadalje bomo opozorili na razlike med različnimi modeli plačila za delo, uporabljenimi v različnih kolektivnih pogodbah ter povedali, na kaj moramo biti pozorni, ko pripravljamo obračun plač. S pomočjo aktualne sodne prakse bomo odgovorili na vprašanja, kdaj je t.i. negativna stimulacija zakonita, kdaj lahko delodajalec izreče delavcu denarno kazen, ipd. Poseben poudarek bomo namenili tudi vprašanjem, povezanim z obračunom dodatkov v zvezi z delovnim časom ter vprašanjem, povezanimi z obračunom potnih stroškov oziroma s službenimi potmi. V zadnjem delu seminarja pa se bomo dotaknili vprašanja, kako ravnati, kadar moramo obračunati plačo, na katero smo prejeli sklep o izvršbi.

Seminar bo potekal interaktivno, zato vljudno vabljeni tako k podaji predlogov, katere kolektivne pogodbe vas še posebej zanimajo, ter k vnaprejšnji podaji vprašanj.

Namen seminarja:
    Seminar je namenjen vsem, ki se dnevno srečujete s problematiko plač in želite poznati njihove okvire, tako z vidika obračuna plače, kot z vidika nagrajevanja delavcev.

Dnevni red:

• Aktualno
    • Veljavnost kolektivnih pogodb
    • Plačni sistemi
    • Delovni čas in obračun plače
    • Upravno administrativna prepoved
    • Izvršba na plačo in na druge osebne prejemke

Komu je seminar namenjen:
    računovodjem in kadrovskim delavcem, vodilnim delavcem, pravnikom, samostojnim podjetnikom, predstavnikom delavcev in vsem, ki vas tematika zanima

Predavateljica:
    Nina Globočnik,
     univ. dipl. prav., odvetniška kandidatka v Advokatura, Odvetnik Jože Kristan, o.p. d.o.o.. Predavateljica ima večletne izkušnje s področja delovnega in socialnega prava ter s področja kolektivnega dogovarjanja

Trajanje:
    9.00 – 12.30 (4 šolske ure)

Kotizacija za člane ZRS: 85,00 € + 20% DDV

Kotizacija za nečlane ZRS: 135,00 € + 20% DDV

Cena zajema udeležbo na seminarju (4 šolske ure), gradivo, pogostitev in potrdilo o udeležbi.

Na podlagi pisne prijave vam bomo izstavili predračun.

Po Pravilniku o priznavanju dodatnega izobraževanja se za udeležbo na seminarju prizna 2 točki.

Informacije:
    Tajništvo Zbornice računovodskih servisov
    Tel.: 01/5898 316

Prijave in odjave
    Prijave sprejemamo do zapolnitve mest:

• izpolnjeno prijavnico v priponki pošljite na
      • naslov GZS - Zbornica računovodskih servisov, Dimičeva 13, Ljubljana
      • telefaks: 01/5898 100
    • po elektronski pošti: zrs@gzs.si
    • z elektronsko prijavnico, ki je v nadaljevanju te strani

Pripeti dokumenti