Arhiv: Sklepi Sveta EU o prihodnosti sistema DDV

Svet EU je bistveni nosilec odločitev v Evropski uniji.V mesecu maju se je sestal Odbor za ekonomske in finančne zadeve – ECOFIN, na katerem so člani razpravljali o prihodnosti sistema DDV. Sprejeti so bili sklepi Sveta o prioritetnih in nadaljnjih aktivnostih Sveta in Komisije, da bo sistem DDV v okviru enotnega trga Unije enostaven, učinkovit, zanesljiv in varen pred goljufijami. Razprava na Odboru ECOFIN je naslednji korak pri vzpostavitvi prihodnjega sistema DDV na podlagi zelene knjige Komisije »O prihodnosti DDV – Za enostavnejši, zanesljivejši in učinkovitejši sistem DDV«, številnih javnih razprav zainteresirane javnosti in zadnjega Sporočila Komisije Evropskemu parlamentu, Svetu in Evropskemu ekonomsko – socialnemu odboru o sprejetih ciljih, ki oblikujejo vizijo sistema DDV.

Prispevek je na voljo tukaj.

Dostop do zaprtih straneh je omogočen le članom Zbornice računovodskih servisov z geslom.