Arhiv: Proces potrditve MSRP in njihovih razlag v EU

Mednarodni standardi računovodskega poročanja (MSRP) so se v EU in s tem tudi v Sloveniji pričeli uporabljati za poslovna leta, ki se začnejo po 1. januarju 2005. V EU se MSRP načeloma obvezno uporabljajo pri sestavljanju konsolidiranega letnega poročila družb, katerih vrednostni papirji kotirajo na borzi v državah članicah EU in so zavezane h konsolidaciji, države članice pa lahko določijo uporabo MSRP tudi za druge družbe. MSRP se na ravni EU sprejemajo ali spreminjajo z uredbami Evropskega Parlamenta in Sveta, ki se neposredno uporabljajo v vseh državah članicah. Preden Evropska komisija pošlje oblikovan predlog MSRP, naj si bo to nov MSRP ali spremembe že obstoječih, v potrditev Evropskemu parlamentu in Svetu, mora le-ta skozi številne posvetovalne, pregledovalne in regulativne skupine in odbore.

Prispevek je na voljo tukaj.

Dostop do zaprtih straneh je omogočen le članom Zbornice računovodskih servisov z geslom.