Arhiv: Sklep o višini članarine ZRS za leto 2012

Na osnovi 28. člena Statuta GZS je Upravni odbor Zbornice računovodskih servisov (ZRS) dne 06.11.2011, sprejel naslednji

SKLEP O DOLOČITVI ČLANARINE
    ZBORNICE RAČUNOVODSKIH SERVISOV
    ZA LETO 2012

1.

Članarina ZRS je enotna za vse člane ZRS.

2.
    Višina članarine

Razred

Mesečna članarina v  EUR

Letna članarina v  EUR

Enotna članarina

3.

Račun za članarino se izdaja enkrat letno.
    V kolikor znesek letne članarine presega 150,00 evrov, je predvideno obročno plačevanje, in sicer v dveh oz. treh enakih obrokih.

Članarina člana ZRS je sestavljena najmanj iz:
    • članarine za dejavnost ZRS (določena enotna mesečna članarina 21,00 EUR) in
    • članarine za skupne naloge GZS (osnova za obračun članarine je podatek o zaposlenih in bruto plačah iz zadnjega letnega poročila).

Zavezanci za plačilo članarine so člani GZS. Članarina GZS je sestavljena iz dveh ali treh delov:

• del članarine za skupne naloge,
    • del članarine za dejavnost območnih zbornic ali/in
    • del članarine za dejavnost združenj oz. zbornic dejavnosti.

Kadar člani GZS v skladu z 2. odstavkom 3. člena Statuta GZS uresničujejo svoje interese v združenju oz. zbornici dejavnosti in območni zbornici, plačajo članarino za skupne naloge GZS ter članarino za združenje oz. zbornico dejavnosti ter članarino za območno zbornico. V kolikor so člani samo združenja oz. zbornice dejavnosti ali samo območne zbornice, plačajo članarino za združenje oz. zbornico dejavnosti ali za območno zbornico, v obeh primerih pa tudi članarino za skupne naloge.

Primer višine članskega prispevka člana ZRS, ki ima do 10 zaposlenih in je član ZRS in OZ:

1. 21,00 €/mesec oz. 252,00 €/leto za dejavnost ZRS
    2.   5,00 €/mesec oz. 60,00 €/leto minimalno za skupne naloge GZS
    3.   4,59 €/mesec oz. 55,00 €/leto minimalno za območno zbornico
      ------------------------------------------------------------------------------------------
      30,59 € minimalne mesečne članarine za člana GZS, ZRS in območne zbornic