Arhiv: Seminar Novosti na temo obračunavanja DDV, Ljubljana, 16. november 2011

v sredo, 16. novembra 2011, od 9.00 do 13.30 ure
    v dvorani C Dimičeva 13, Ljubljana
    .

S 1. julijem 2011 so se v Sloveniji začela neposredno uporabljati pravila iz Izvedbene Uredbe Sveta EU št. 282/2011 z dne 15. marca 2011 o določitvi izvedbenih ukrepov za Direktivo 2006/112/ES o skupnem sistemu davka na dodano vrednost. Hkrati je bil 5.10.2011 v Uradnem listu RS št. 78/11 objavljen Zakon o spremembah in dopolnitvah zakona o davku na dodano vrednost – t.im. novela ZDDV-1E. Tik pred sprejetjem pa so tudi spremembe in dopolnitve Pravilnika o izvajanju ZDDV-1. Na podlagi praktičnih primerov vam bomo predstavili vse novosti, ki jih prinašajo navedena izvedbena uredba in novela ZDDV-1E.

Komu je delavnica namenjena:
    Izobraževanje je namenjeno vsem, ki se pri svojem delu srečujejo s problematiko obračunavanja DDV.

Vsebina:

• Določanje statusa naročnika storitev iz prvega odstavka 25. člena ZDDV-1:
      • ali je naročnik davčni zavezanec za DDV ali ne - potrebna dokazila
      • namen porabe storitev pri naročniku
      • opredelitev stalne poslovne enote
      • aktualno pojasnilo DURS
    • opredelitev elektronsko opravljenih storitev
    • kraj opravljanja storitev s področja kulture, umetnosti, športa, znanosti, izobraževanja in podobnih storitev
    • kraj opravljanja restavracijskih storitev in storitev cateringa
    • kraj opravljanja prevoznih sredstev v najem in opredelitev pojma prevozno sredstvo
    • pridobitev blaga iz EU
    • določitev davčne osnove pri uporabi kreditne ali debetne plačilne kartice
    • stopnja DDV
    • oprostitveplačila DDV
    • Novela ZDDV-1E
      • popravek obračunanega DDV od terjatev, ki jih je davčni zavezanec prijavil v postopek prisilne poravnave ali v stečajnem postopku
      • obvezna predložitev celotne dokumentacije povezane z obračunavanjem DDV v elektronski obliki
      • ukrepi za zmanjšanje administrativnih bremen za davčnega zavezanca
      • postopek popravljanja napak iz preteklih davčnih obdobij v tekočem obračunu DDV-O
      • postopek samoprijave v primeru, da davčni zavezanec obračun DDV-O ni predložil v predpisanem roku
    • Spremembe in dopolnitve Pravilnika o izvajanju ZDDV-1

Kaj boso slušatelji z izobraževanjem pridobili:
    Udeleženci bodo seznanjeni z vsemi novostmi Izvedbene Uredbe Sveta EU št. 282/2011, ki se uporabljajo od 1.7.2011 dalje ter z najnovejšimi spremembami in dopolnitvami ZDDV-1, ki večinoma veljajo od 20.10.2011 dalje. Seznanili pa jih bomo tudi z aktualno davčno in sodno prakso s področja obračunavanja DDV ter hkrati odgovorili na njihova vprašanja, ki se jim z obravnavano tematiko postavljajo pri vsakodnevnem delu.

Predavateljica:
    Branka Svilar Mugoša, univ. dipl. prav., se že več kot 15 let ukvarja z davčno problematiko, zlasti s področja obračunavanja DDV. Sodelovala je pri uvajanju DDV v Sloveniji, predava na številnih seminarjih s področja obračunavanja DDV in davčnega postopka. Je tudi soavtorica prvega komentarja o DDV in avtorica priročnikov »Vse o DDV« in »Obračunavanje DDV po 1.1.2010 v teoriji in praksi».

Kotizacija:

• člani GZS: 95,00 € + 20% DDV
    • nečlani: 150,00 € + 20% DDV

Cena zajema udeležbo na seminarju, gradivo, postrežbo z napitki med odmorom in potrdilo o udeležbi.
    Na podlagi pisne prijave vam bomo izstavili predračun.

Po Pravilniku o priznavanju dodatnega izobraževanja se udeležbo na dvodnevni delavnici priznata 2 točki.

Informacije:
    Tajništvo Zbornice računovodskih servisov
    Telefon: 01/5898 316

Prijave in odjave
    Prijave sprejemamo do zapolnitve mest:

• s prijavnico v priponki:
      • GZS - ZRS, Dimičeva 13, 1504 Ljubljana
      • po telefaksu: 01/5898 100
    • po elektronski pošti zrs@gzs.si
    • z elektronsko prijavnico, ki je v nadaljevanju te strani

Skrajni rok za morebitno pisno odpoved je tri dni pred seminarjem. V nasprotnem primeru kotizacijo zaračunamo v celoti.

Pripeti dokumenti