Arhiv: Delavnica: Izvajanje ZPPDFT v praksi, Velenje, 18.10.2011

Zbornica računovodskih servisov v sodelovanju z
    Območno zbornico Koroška, Dravograd
    Regionalna gospodarska zbornica Celje - RGZC in
    Savinjsko-šaleško gospodarsko zbornico
     organizira delavnico

Izvajanje ZPPDFT v praksi
    v torek, 18. oktobra 2011
    od 9.00 do 13.00 ure
    na Savinjsko-šaleški gospodarski zbornici, Rudarska 6a, Velenje.

Računovodski servisi morajo kot zavezanci po ZPPDFT izvajati zakonsko predpisane ukrepe za odkrivanje in preprečevanje pranja denarja in financiranja terorizma.

Naloge, ki jih morajo v zvezi s tem izvajati, so predvsem:

• izvajanje ukrepov za prepoznavanje stranke (pregled stranke),
    • sporočanje predpisanih in zahtevanih podatkov ter predložitev dokumentacije Uradu,
    • imenovanje pooblaščenca in namestnikov pooblaščenca ter zagotovitev pogojev za njihovo delo,
    • skrb za redno strokovno usposabljanje in izobraževanje zaposlenih ter zagotovitev redne notranje kontrole nad opravljanjem predpisanih nalog,
    • priprava seznama indikatorjev za prepoznavanje strank in transakcij, v zvezi s katerimi obstajajo razlogi za sum pranja denarja ali financiranja terorizma ter
    • druge naloge.

Namen posveta:
    Decembra 2010 je Urad za preprečevanje denarja (UPPD) v sodelovanju z Zbornico računovodskih servisov pripravil Smernice za izvajanje Zakona o preprečevanju pranja denarja in financiranja terorizma za pravne in fizične osebe, ki opravljajo posle v zvezi z dejavnostjo računovodskih storitev ( v nadaljevanju Smernice). UPPD v letošnjem letu že preverja oz. poziva računovodske servise, da predložijo podatke kako kot zavezanci spoštujejo ZPPDFT. S pridobljenim znanjem boste tudi povečali varnost vašega poslovanja.

Na delavnici si boste pridobili znanja o uporabi Smernic v praksi. Kazni za nespoštovanje ZPPDFT so visoke, zato vas vabimo, da se seznanite s problematiko izvajanja ZPPDFT.

Program posveta:

• kratek pregled Smernic
    • pregled stranke v praksi
    • priprava analize tveganja – segmentacija strank
    • obrazec za imenovanje pooblaščenca in namestnika pooblaščenca
    • priprava akta o izvajanju notranje kontrole po ZPPDFT
    • letni načrt izobraževanja zaposlenih
    • pregled indikatorjev in uporaba v praksi
    • obveznost poročanja Uradu
    • razprava.

Od udeležencev se pričakuje, da se bodo pred seznanili z vsebino smernic.

Da bi zagotovili čim več odgovorov že vnaprej, vas prosimo, da pred posvetom sporočite vaša vprašanja v zvezi z izvajanjem ZPPDFT in sprejetih smernic.

Izvajalci: Valentina Erznožnik, vodja računovodskega servisa Saldo plus d.o.o. in podpredsednica ZRS. Vodja delovne skupine ZRS, ki je v sodelovanju z UPPD sodelovala pri pripravi Smernic za izvajanje ZPPDFT za pravne in fizične osebe, ki opravljajo posle v zvezi z dejavnostjo računovodskih storitev.

Trajanje:

Kotizacija:

• člani GZS: 79,00 € + 20% DDV
      (člani GZS imajo 36,8 % popusta na ceno 125,00 € + 20% DDV za nečlane)
    • nečlani: 125,00 € + 20% DDV

Po Pravilniku o priznavanju dodatnega izobraževanja se za udeležbo na delavnici priznata 2 točki.

Informacije:
    Tajništvo Zbornice računovodskih servisov
    Telefon: 01/5898 316

Prijave in odjave
    Prijave sprejemamo do zapolnitve mest:

• s prijavnico v priponki:
      • GZS - ZRS, Dimičeva 13, 1504 Ljubljana
      • po telefaksu: 01/5898 100
    • po elektronski pošti: zrs@gzs.si
    • z elektronsko prijavnico, ki je v nadaljevanju te strani

Skrajni rok za morebitno pisno odpoved je tri dni pred delavnico. V nasprotnem primeru kotizacijo zaračunamo v celoti.

Pripeti dokumenti