Arhiv: Posvet ZRS z Uradom RS za preprečevanje pranja denarja, Ljubljana, 21.4.2011

Zbornica računovodskih servisov
    za člane ZRS organizira
    brezplačen posvet
    z Uradom RS za preprečevanje pranja denarja (UPPD)

v četrtek, 21. aprila 2011
    od 9.00 do 11.30 ure
    v dvorani C, 1. nadstropje, Dimičeva 13, Ljubljana.

Namen posveta:
    Decembra 2010 je Urad za preprečevanje denarja (UPPD) v sodelovanju z Zbornico računovodskih servisov pripravil smernice za izvajanje Zakona o preprečevanju pranja denarja in financiranja terorizma za pravne in fizične osebe, ki opravljajo posle v zvezi z dejavnostjo računovodskih servisov. UPPD v letošnjem letu že preverja oz. poziva računovodske servise, da predložijo podatke kako kot zavezanci spoštujejo ZPPDFT.

Kazni za nespoštovanje ZPPDFT so visoke, zato vas vabimo, da se udeležite posveta, na katerem se boste s strokovnjakom UPPD lahko celovito pogovorili o problematiki izvajanja ZPPDFT in smernic v praksi.

Skozi praktične primere, pripravljene posebej za računovodske servise, boste tudi opozorjeni o kritičnih fazah poslovnega procesa, kjer ste kot računovodski servisi lahko zlorabljeni za pranje denarja.

Program posveta:

• obveznosti računovodskih servisov po ZPPDFT in smernicah za izvajanje Zakona o preprečevanju pranja denarja in financiranja terorizma (ZPPDFT) za pravne in fizične osebe, ki opravljajo posle v zvezi z dejavnostjo,
    • uporaba indikatorjev za prepoznavanje sumljivih transakcij za pravne in fizične osebe, ki opravljajo računovodske storitve,
    • zlorabe računovodskih servisov pri pranju denarja in financiranju terorizma in predhodna kazniva dejanja,
    • nekaj statistike o računovodskih servisih, ki so se pojavili pri zadevah, ki jih je obravnaval UPPD,
    • kritične (rizične) točke ali faze poslovnih procesov, kjer so računovodski servisi lahko zlorabljeni za pranje denarja,
    • razprava.

Da bi zagotovili čim več odgovorov že vnaprej, vas prosimo, da pred posvetom sporočite vaša vprašanja v zvezi z izvajanjem ZPPDFT in sprejetih smernic.

Izvajalci:
    Darko Muženič, podsekretar v Uradu RS za preprečevanje pranja denarja

Posvet je brezplačen za člane ZRS.

Po Pravilniku o priznavanju dodatnega izobraževanja se za udeležbo na seminarju priznata 2 točki.

Informacije:
    Tajništvo Zbornice računovodskih servisov
    Telefon: 01/5898 316

Prijave in odjave
    Prijave sprejemamo do zapolnitve mest:

• GZS - Zbornica računovodskih servisov, Dimičeva 13, Ljubljana
    • po telefaksu: 01/5898 100
    • po elektronski pošti: zrs@gzs.si
    • z elektronsko prijavnico, ki je v nadaljevanju te strani