Arhiv: Ugodnost za člane ZRS pri udeležbi na strokovni delavnici Poslovne finance v praksi podjetja, 15.4.2010

Družba Smartfin
    nudi članom ZRS popust pri udeležbi

na strokovni delavnici
    Poslovne finance v praksi podjetja
    v četrtek, 15. april 2010,
    od 9.00 do 14.00 ure
    GZS, Dimičeva 13, Ljubljana

Vsak posel se začne in konča z denarjem. Bistvo poslovodenja ali sklepanja dogovorov je v doseganju načrtovanega denarnega toka in ohranjanju ali okrepitvi kapitalske ustreznosti podjetja. Ker pa je naš uspeh odvisen tudi od poslovnega partnerja, moramo najprej vedeti, ali je ta finančno sposoben opraviti svoj del dogovora. Vsaka odločitev ima finančne posledice. Obvladovanje obratnega kapitala zagotavlja plačilno sposobnost, obvladovanje tveganj donos iz dejavnosti in kapitalska ustreznost zagotavlja preživetje. Velja za kupce in dobavitelje. Na delavnici se boste srečali z vlogo financ v podjetju, da ne boste več v dvomu, kaj je nujno in kaj pomembno pri finančnih odločitvah. Delavnica bo zagotovo spremenila prioriteto vaših poslovnih aktivnosti pričakovanj v poslovnem odnosu.

Vsebina na kratko:

1. Kaj je uspeh podjetja?
    2. Zaveze odgovornega za finance
    3. Zagotavljane kapitalske ustreznosti
    4. Kaj je likvidnost in kaj plačilna sposobnost?
    5. Kako z obratnim kapitalom – terjatve, zaloge, dobavitelji
    6. Poslovni, finančni in denarno tokovni načrt
    7. Ali so bilance resnične? Kje lažejo?
    8. Pravila obvladovanja finančnih tveganj
    9. Kdo in kako lahko prispeva k finančnim ciljem podjetja?

Podrobnejšo vsebino si preberite pod http://www.smartfin.si/images/stories/PF.pdf

Predavatelj:
    Dr. Jožko Peterlin, preizkušeni poslovni finančnik iz družbe Smartfin se na področju svetovanja in vodenju financ v družbah srečuje s problemi decentraliziranje finančnega odločanja, obvladovanja finančnih tveganj in določanja finančnega potenciala družbe, glede na profil tveganja posamezne družbe ali projekta. Dr. Jožko Peterlin je tudi predsednik Združenja poslovnih finančnikov Slovenije, član odbora evropskega (EACT) in mednarodnega (IGTA) združenja poslovnih finančnikov, univerzitetni učitelj, ki se v svoji dolgoletni finančni in računovodski praksi srečuje z izkušnjami najboljših, še posebej na področju doseganja načrtovanega denarnega toka in decentraliziranega vodenja finančne funkcije v podjetju. Je avtor člankov, referatov in knjig, v katerih predstavlja izkušnje, ki jih je pridobil pri delu za podjetja, banke, raziskovalnem delu in pri svetovanju na področju davkov in kriznega poslovodenja. Izkušnje s primeri iz prakse za prakso predstavlja na seminarjih in strokovnih delavnicah.

Strokovna delavnica je namenjena:

• direktorjem (financ, prodaje, nabave, projektov, produktnim vodjem, kontrolingu),
    • lastnikom, ki sklepajo posle in tistim, ki samo nadzirajo,
    • vsem, ki menijo, da bi bili uspešnejši, če bi obvladali poslovne finance.

Kotizacija za strokovno delavnico:
    250,00 € brez DDV

Kotizacija s popustom za člane Zbornice računovodskih servisov:

• 200,00 EUR brez DDV
      z vključenim 20% popustom za člane ZRS;
      v prijavnici pod opombe PRIPIŠITE: član ZRS

ali

• brezplačno za člana ZRS, če član na delavnico prijavi dve svoji stranki po ceni 220,00 EUR brez DDV
      Ko se vaša stranka prijavi, mora v prijavi v »Vaše opombe« napisati: stranka RS »Naziv računovodskega servisa«

Kotizacija vsebuje izvedbo predavanja, gradivo in postrežbo med odmoroma.

Da bi se čim bolj približali vašim pričakovanjem, lahko pošljete vprašanja na jozko.peterlin@smartfin.si. Odgovore boste dobili na delavnici.

Prijave s pripisom, da ste član Zbornice računovodskih servisov:
    z elektronsko prijavnico