Arhiv: Začetek veljavnosti sporazuma o izogibanju dvojnega obdavčevanja z R Hrvaško

Sporazum med Republiko Slovenijo in Republiko Hrvaško o izogibanju dvojnega obdavčevanja in preprečevanju davčnih utaj v zvezi z davki od dohodka in premoženja, podpisan 10. junija 2005 na Brionih in objavljen v Ur.l. RS – Mednarodne pogodbe, št. 16/05 (Ur.l. RS, št. 94/05), je za Republiko Slovenijo začel veljati dne 10. novembra 2005.

MZZ je obvestilo o začetku veljavnosti objavilo v Ur.l. RS - Mednarodne pogodbe, št. 20/05 (Ur.l. RS, št. 108/05).

Sporazum se uporablja v zvezi z davki, zadržanimi na viru, za dohodek, dosežen 1. decembra 2005, ali po njem in v zvezi z drugimi davki od dohodka in davki od premoženja za davke, obračunane za davčno leto, ki se začne 1.1.2006 ali po njem.