Arhiv: Seminar v Ljubljani: Kako se pravočasno in učinkovito pripraviti na spremembe in dopolnitve ZDDV-1

Zbornica računovodskih servisov
    organizira seminar

Kako se pravočasno in učinkovito pripraviti na spremembe in dopolnitve ZDDV-1

v torek, 8. decembra 2009, in v sredo, 9. decembra 2009
    (2 termina, v prijavnici izberite, kdaj se želite udeležiti seminarja)
    od 9.00 do 13.15 ure
    v dvorani C, Dimičeva 13, Ljubljana.

Namen seminarja:

Sprejete spremembe in dopolnitve ZDDV-1 bodo s 1.1.2010 prinesle pomembne novosti na področju obračunavanja DDV. Nekatere novosti bodo veljale le za posamezne dejavnosti, precejšnje spremembe pa so predvidene tudi v dejavnostih, kjer do sedaj obračunavanje DDV ni veljalo za zapleteno. Na seminarju vas bomo seznanili z vsemi spremembami in dopolnitvami ZDDV-1, ki so posledica sprememb Direktiv EU glede kraja opravljanja storitev, vračila DDV davčnim zavezancem, ki nimajo sedeža v državi članici vračila, boja proti davčnim goljufijam in uporabe nižjih stopenj DDV. Vse spremembe in dopolnitve ZDDV-1 bodo predstavljene s praktičnimi primeri.

Vsebina:

• Spremembe pri določitvi kraja opravljanja storitev
      • novo splošno pravilo pri poslovanju med davčnimi zavezanci
      • storitve povezane z nepremičninami,
      • prevozne storitve,
      • prevoz blaga znotraj Skupnosti,
      • storitve s področja kulture, umetnosti, znanosti in podobne storitve,
      • storitve na premičninah,
      • restavracijske storitve in storitve cateringa,
      • najem prevoznih sredstev,
      • storitve oglaševanja, svetovalcev, računovodij in podobne storitve
      • elektronske storitve
    • Širitev definicije davčnih zavezancev za namene uporabe pravil o kraju opravljanja storitev
    • Spremembe glede vračila DDV
      • poenostavitve pri vračilu tujega DDV za slovenske davčne zavezance
      • vračilo DDV, ki ga je v Sloveniji plačal tuj davčni zavezanec
    • Uporaba nižje stopnje DDV
    • Predlagani ukrepi za boj proti davčnim goljufijam
      • posebna obravnava transakcij med povezanimi osebami - določitev tržne vrednosti kot davčne osnove v zvezi z dobavami, ki se opravijo med povezanimi osebami
      • mehanizem obrnjene davčne obveznosti na področju gradbeništva, odpadnih surovin, obdavčenih dobav nepremičnin in posredovanja osebja v gradbeni dejavnosti – sistem samoobdavčitve tudi za transakcije, ki so opravljene v Sloveniji
      • odgovornost zavezancev za plačilo davka dobavitelja in sistem solidarne odgovornosti
      • zavarovanje izpolnitve davčne obveznosti
      • "hitri" odvzem identifikacijske številke za DDV
    • Novosti v zvezi s sestavljanjem rekapitulacijskega poročila (RP-O) – širitev kroga zavezancev za sestavljanje RP-O
    • Novi obrazci na področju obračunavanja DDV
      • primerjava med novimi in starimi obrazci DDV-O in RP-O
      • kdaj se od 1.1.2010 dalje oddaja obrazce DDV-O in RP-O
      • posebnosti za davčne zavezance, ki prvič predlagajo DDV-O obrazec
    • Kdaj se mora slovenski davčni zavezanec identificirati za DDV v tujini
    • Možne napake pri samoobdavčitvi
      • kakšni morajo biti podatki na prejetih računih
      • posledice prepozne samoobdavčitve
      • posledice napačne samoobdavčitve

Predavateljica:
    Branka Svilar Mugoša dipl.univ.prav., kot priznana davčna strokovnjakinja, tako s področja neposrednih kot tudi posrednih davkov, deluje že več kot deset let. Je predavateljica na številnih izobraževanjih, konferencah in posvetih z davčno tematiko. Poglobljeno se udejstvuje predvsem na področju davka na dodano vrednost. Aktivno je sodelovala v procesu uvajanja sistema davka na dodano vrednost v Sloveniji in je tudi avtorica dveh priročnikov o davku na dodano vrednost ter soavtorica komentarja zakona o dohodnini.

Kotizacija:

• člani GZS: 95,00 € + 20% DDV
    • nečlani: 150,00 € + 20% DDV

Cena zajema udeležbo na seminarju, gradivo, postrežbo z napitki med odmorom in potrdilo o udeležbi.
    Na podlagi pisne prijave vam bomo izstavili predračun.

Po Pravilniku o priznavanju dodatnega izobraževanja se strokovnemu vodji računovodskega servisa za udeležbo na seminarju priznata 2 točki.

Informacije:
    Tajništvo Zbornice računovodskih servisov
    Telefon: 01/5898 316

Prijave in odjave
    Prijave sprejemamo do zapolnitve mest:

• GZS - Zbornica računovodskih servisov, Dimičeva 13, Ljubljana
    • po telefaksu: 01/5898 100
    • po elektronski pošti: zrs@gzs.si
    • z elektronsko prijavnico, ki je v nadaljevanju te strani

Skrajni rok za morebitno pisno odpoved je tri dni pred seminarjem. V nasprotnem primeru kotizacijo zaračunamo v celoti.