Arhiv: Prenovljeni slovenski računovodski standardi

Strokovni svet Slovenskega inštituta za revizijo je v sredini julija letošnjega leta dal v javno razpravo, ki se je zaključila konec septembra, osnutek sprememb in dopolnitev slovenskih računovodskih standardov (2002). Spremembe in dopolnitve SRS izhajajo iz zahtev po prilagoditvi Slovenije pravnemu redu EU - predpise EU je potrebno vsebinsko vključiti v nacionalno zakonodajo. Določene spremembe je prinesla že sprememba Zakona o gospodarskih družbah konec preteklega leta (ZGD-H), nekatere spremembe pa zaradi sprememb direktiv EU, ki urejajo računovodenje, pričakujemo v novem Zakonu o gospodarskih družbah (ZGD-1), ki je trenutno v parlamentarni proceduri.

Dokončno vsebino prenovljenih SRS pričakujemo v tem mesecu, na seminarju pa bodo predstavljene vse pomembnejše spremembe in dopolnitve, ter praktični primeri vpliva teh sprememb na izkaze.

VSEBINA SEMINARJA:

• zakonska podlaga za računovodenje
    • predstavitev sprememb in dopolnitev Uvoda v Slovenske računovodske standarde
    • predstavitev sprememb in dopolnitev splošnih slovenskih računovodskih standardov (SRS 1 – 30)
    • povezava SRS z MSRP - neposredna uporaba MSRP pri gospodarskih družbah, ki vodijo poslovne knjige v skladu s SRS in neposredna uporaba posameznih SRS pri gospodarskih družbah, ki vodijo poslovne knjige v skladu z MSRP
    • vpliv spremenjenih SRS na računovodske izkaze – praktični primeri

Najavljamo seminarje, ki bodo:

Mesto

Kraj in čas

Prijave do zasedbe mest zbira po e-pošti

Zadnji dan prijav

PRIJAVE ZA LJUBLJANO

21.11.2005

SEMINARJE BOSTA VODILI:

• Maja Bohorič, univ.dipl.ekon., davčna svetovalka družbe SVILAR – BOHORIČ & PARTNERJI d.o.o., ki že vrsto let predava in svetuje na področju računovodstva in računovodskih predpisov;
    • Marija Ravnik, svetovalka z dolgoletnimi izkušnjami na področju računovodstva

Kotizacija za seminar znaša 14.400 SIT z vključenim DDV. Prosimo vas, da kotizacijo nakažete na poslovni račun GZS pri NLB: 02924-0017841495, sklic 2210 - vaša matična številka. Kotizacija vključuje tudi napitke med odmorom.

Prijavite se, prosimo, z elektronsko prijavnico. Podrobnosti so razvidne v tabeli. Prosimo, da na seminar prinesete potrdilo o plačilu kotizacije.