Arhiv: Izpit za pridobitev naziva "Strokovni vodja računovodskega servisa", junij 2016

Način preverjanja in ocenjevanja znanja

Izpit po programu za pridobitev naziva »strokovni vodja računovodskega servisa« se opravlja pisno, z uporabo računalniškega programa e-testing na sedežu Zbornice računovodskih servisov (ZRS).

Izpit poteka v dveh delih v skupnem trajanju 210 minut z enim 15 minutnim odmorom.

• I. del preverja teoretično znanje iz štirih tematskih sklopov v trajanju 60 minut. Vprašanja vsebujejo odgovore po sistemu a-b-c-d (možen en odgovor).
    • II. del izpita preverja praktično znanje v trajanju 150 minut. Kandidat prejme podatke o poslovanju namišljene družbe v excelu in jih zavede v poslovne knjige.

Kandidat mora za uspešno opravljen izpit zbrati najmanj 60 % vseh možnih točk iz petih tematskih sklopov skupaj in najmanj 50 % iz vsakega posameznega sklopa.

Kandidat se seznani s tehniko opravljanja izpita neposredno pred opravljanjem izpita.

V primeru reklamacij in pritožb v zvezi z opravljanjem izpita ali rezultati izpita UO ZRS imenuje posebno neodvisno komisijo za pritožbe, sestavljeno iz strokovnjakov s področja računovodske stroke.

Pogoji za pristop k izpitu

Kandidat, ki želi opravljati izpit, mora izpolnjevati naslednje pogoje:

• ustrezna izobrazba
    • ustrezne delovne izkušnje

Obvezne priloge ob prijavi:

• višješolska izobrazba:
      • overjena kopija diplome za dokazilo višješolske izobrazbe (kopijo lahko overi tudi delodajalec z žigom in podpisom odgovorne osebe ter pripisom: Kopija je enaka originalu.)
      • ustrezne delovne izkušnje (šteje se vsaj deset let ustreznih delovnih izkušenj kot vodja računovodskega servisa oz. najmanj deset let delovnih izkušenj na zahtevnejših strokovnih nalogah v računovodskem servisu)

ali

• visoka strokovna ali univerzitetna izobrazba:
    • overjena kopija diplome za dokazilo visoke strokovne ali univerzitetne izobrazbe (kopijo lahko overi tudi delodajalec z žigom in podpisom odgovorne osebe ter pripisom: Kopija je enaka originalu.)
    • ustrezne delovne izkušnje (šteje se najmanj tri leta delovnih izkušenj na področju vodstvenih del v računovodstvu ali najmanj pet let delovnih izkušenj na področju računovodstva)
  • Potrdilo - certifikat o pridobljenem nazivu »Strokovni vodja računovodskega servisa«

Zbornica računovodskih servisov izda kandidatu, ki uspešno opravi izpit certifikat, s katerim mu podeli naziv »strokovni vodja računovodskega servisa«.

S certifikatom dokazujete:

• svoje znanje in kompetence
    • usposobljenost strankam in delodajalcu
    • zavezanost k zadovoljstvu strank
    • nudite lahko storitve z višjo dodano vrednostjo

S certifikatom dobite možnost:

• za vpis v Katalog certificiranih računovodskih servisov Slovenije v kombinaciji z letnim dokazovanjem dodatnega izobraževanja in zavarovanjem poklicne odgovornosti
    • pridobitve potrdila, da opravljate dejavnost v skladu s Standardom izvajalcev računovodskih storitev v kombinaciji z letnim dokazovanjem zavarovanja poklicne odgovornosti in izpolnjevanju ostalih pogojev

Cena izpita: 195,00 EUR + 22 % DDV

Prijave na izpit sprejemamo do 15. 6. 2016 oziroma do zasedbe mest.

Datum izpita: 20. 6. 2016

Kandidati pošljejo prijavnico na predpisanem obrazcu in obvezne priloge na naslov:
    GZS - Zbornica računovodskih servisov
    Dimičeva 13, 1504 Ljubljana

Na podlagi prijave na izpit bodo kandidati obveščeni o izpolnjevanju pogojev za opravljanje izpita, pogojih plačila ter času in kraju izvedbe izpita.

Dodatne informacije:
    Zbornica računovodskih servisov
    E: zrs@gzs.si
    T: 01/5898 316

Pred izpitom bodo potekale Učinkovite priprave na izpit za pridobitev naziva »Strokovni vodja računovodskega servisa« s pomočjo spletne aplikacije. Več tukaj.

Program za pridobitev naziva »Strokovni vodja računovodskega servisa« je bil sprejet na seji Upravnega odbora ZRS dne 6. 10. 2015.