Arhiv: Posvet ZRS z Uradom za preprečevanje pranja denarja

Kraj: GZS, Dimičeva 13, Ljubljana, dvorana E
    Kontakt: Tanja Malič, 01/5898 316, zrs@gzs.si

Namen posveta:

Decembra 2010 je Urad za preprečevanje denarja (UPPD) v sodelovanju z Zbornico računovodskih servisov pripravil smernice za izvajanje Zakona o preprečevanju pranja denarja in financiranja terorizma za pravne in fizične osebe, ki opravljajo posle v zvezi z dejavnostjo računovodskih servisov. UPPD v letošnjem letu že preverja oz. poziva računovodske servise, da predložijo podatke kako kot zavezanci spoštujejo ZPPDFT.

Kazni za nespoštovanje ZPPDFT so visoke, zato vas vabimo, da se udeležite posveta, na katerem bodo strokovnjaki UPPD predstavili novosti ZPPDFT-1. Z njimi se boste lahko celovito pogovorili o problematiki izvajanja ZPPDFT in smernic v praksi.

Program posveta:

• Novosti ZPPDFT-1
    • Naloge in obveznosti zavezancev
    • Posredovanje podatkov Uradu po zaščiteni elektronski poti
    • Predstavitev dela Urada s področja sumljivih transakcij (statistika, FT/PD, tipologije, primeri)

Vprašanja članov ZRS za posvet:

Da bi zagotovili čim več odgovorov že vnaprej, vas prosimo, da pred posvetom sporočite vaša vprašanja najkasneje do 9.5.2017 na naslov zrs@gzs.si.

Izvajalci:

• Barbara Tič, Sektor za preventivo in nadzor, Urad za preprečevanje pranja denarja
    • Aljoša Pohar, Sektor za sumljive transakcije, Urad za preprečevanje pranja denarja
    Pomembno za vpisane v Katalog certificiranih računovodskih servisov Slovenije in prejemnike Potrdila o opravljanju dejavnosti v skladu s Standardom izvajalcev računovodskih storitev: Po Pravilniku o priznavanju dodatnega izobraževanja se za udeležbo na posvetu prizna 1 točka.

Prijave in odjave:

Prijave sprejemamo do zapolnitve mest preko spletnega obrazca.

Posvet je brezplačen za člane ZRS.