Arhiv: Vabilo na konferenco ''Bomo pripravljeni na EU standard za eRačun?''

Vabimo vas, da se udeležite konference

Bomo pripravljeni na EU standard za eRačun?
    ,

ki bo 22. septembra 2017, s pričetkom ob 8.30 in zaključkom ob 13.00  na Gospodarski zbornici Slovenije, organizirana v okviru projekta ROSE - Readiness of Slovenian eInvoicing, ki je sofinanciran s strani EU.

Dogodek je namenjen vsem zavezancem za javno naročanje, IT podjetjem, ponudnikom ERP in e-poti ter izvajalcem računovodskih storitev.

Na konferenci vas bodo strokovnjaki seznanili z zahtevami Evropske direktive o prejemanju eRačunov pri javnem naročanju (2014/55/EU), ki obvezuje vse zavezance za javno naročanje, da morajo od novembra 2018 sprejeti eRačun, če jim bo posredovan v enem od standardov EU.

Predstavljene bodo tudi rešitve, ki bodo omogočile prejemanje eRačunov v EU standardu tudi v Sloveniji.

Udeležence bo pozdravil tudi mag. Jurij Bertok, generalni direktor Direktorata za informatiko na Ministrstvu za javno upravo, ki je glavni nosilec reorganizacije IT v javni upravi in velik zagovornik elektronskega poslovanja in digitalizacije.

Podrobnejši program konference si lahko ogledate v nadaljevanju tega sporočila.

Dogodek je brezplačen, prijava je za udeležbo obvezna. Prijavite se s klikom na prijavo.

"Bomo pripravljeni na EU standard za eRačun?" Do odgovora lahko pridemo skupaj!

Veseli bomo, če se nam pridružite!

Več o projektu na
    www.roseslovenia.eu.

Partnerji projekta ROSE

Program konference

8.30 – 9.00 Prihod, kava in prijava udeležencev

Uvodni nagovor

Dušan Zupančič, direktor, Gospodarska zbornica Slovenije, Združenje za informatiko in telekomunikacije

Sprememba ali novost?

mag. Aleksandra Miklavčič, generalna direktorica, Uprava RS za javna plačila

Državna informatika in elektronsko poslovanje v državi

mag. Jurij Bertok, generalni direktor, Ministrstvo za javno upravo, Direktorat za informatiko

Obveznosti po direktivi EU za sprejem eRačuna

Darinka Arh Pilih, vodja sektorja za plačilne storitve, Uprava RS za javna plačila

Projekt ROSE z novimi rešitvami

Andreja Dolničar Jeraj, programska direktorica, Center za evropsko prihodnost

10.30 – 11.00 Odmor in kava

Predstavitev standarda EN 16931 za eRačun

Enoten register prejemnikov eRačunov

Igor Zorko, ZZI d.o.o.

Kako prejemati račun v EU standardu?

dr. Rok Bojanc, ZZI d.o.o.

Spremembe za proračunske uporabnike

Jorgo Bertalanič, Uprava RS za javna plačila