Arhiv: e-anketa: Status upokojencev z vidika opravljanja dejavnosti in vodenja lastne družbe

Veliko aktivnih podjetnikov se odloča o upokojitvi ali se upokojuje. Pred upokojitvijo delajo v različnih zaposlitvenih oblikah, po upokojitvi pa imajo upokojenci kljub pridobljeni pravici do pokojnine zelo omejene možnosti glede opravljanja kakršnegakoli dela v statusu upokojenca. S podobnimi težavami se srečujejo praktično vsi, ki želijo po upokojitvi še vedno ostati aktivni. Upokojenci v Sloveniji so danes lahko lastniki in prokuristi v svojih družbah, ne morejo pa biti direktorji svojih družb, prav tako pa ne morejo opravljati dela kot samostojni podjetniki ne da bi se aktivirali vsaj za nekaj ur, kar pa bi pomenilo nižjo pokojnino na eni strani in plačilo polnih prispevkov za socialno varnost od aktivnega dela na drugi strani.

Sestavljavci študije, Zbornica računovodskih servisov in Zbornica davčnih svetovalcev Slovenije, pripravljamo predlog sprememb s pravnega in davčnega vidika. Z namenom čim bolj celostne ugotovitve dejanskega stanja smo pripravili anketo, za katero Vas prosimo, da si vzamete 5 minut časa za izpolnitev.

Povezava do ankete >>>