Gospodarska Zbornica Slovenije | Arhiv: Slovensko gospodarstvo v pomoč beguncem

Arhiv: Slovensko gospodarstvo v pomoč beguncem

Tudi gospodarstvo se zaveda problema, s katerim se sooča cela Evropa. Zato pričakujemo in hkrati pozivamo Vlado, da se zavzame za to, da Evropa na vprašanju begunske problematike pokaže in dokaže svojo »evropskost«. Tu ne gre za problem posameznih držav, temveč za skupen problem Evrope. In čas je, da tako skupno stališče Evropa do tega tudi zavzame.

Gospodarstvo zato pričakuje,
1. Da bo begunska problematika rešena tako, da bodo spoštovani humani postopki
2. Hitro
3. In da bo ohranjen temeljni princip ideje EU, da imamo enoten trg in Evropo brez meja, ki med drugim zagotavlja prost pretok ljudi in storitev.

Na Gospodarski zbornici Slovenije pozivamo gospodarstvenike, da donirajo sredstva za reševanje begunske problematike po svojih močeh na poseben račun pri Rdečem križu Slovenije.

V sodelovanju z vlado se bomo vključili tudi v aktivnosti za zagotavljanje dodatnih nastanitvenih kapacitet za begunce v Sloveniji, če bo za to potreba.

Pripete datoteke