Gospodarska Zbornica Slovenije | Arhiv: Obvestilo v zvezi z novostmi pri izmenjavi e-računov z javnim sektorjem

Arhiv: Obvestilo v zvezi z novostmi pri izmenjavi e-računov z javnim sektorjem

Dne 8. 10. 2015 je bil v Uradnem listu RS št. 75/2015 objavljen Pravilnik o spremembah in dopolnitvah Pravilnika o standardih in pogojih izmenjave elektronskih računov prek enotne vstopne in izstopne točke pri Upravi Republike Slovenije za javna plačila (v nadaljevanju: Pravilnik).

Pravilnik je pričel veljati 9. 10. 2015, uporablja pa se ga od 1. 1. 2016 dalje.

Bistvena novost je, da boste morali kot izdajatelji, ki posredujete e-račune v javni sektor, pri tem upoštevati in obvezno izpolnjevati v e-SLOG-u določene podatke, ki so bili do sedaj opcijski.

S pričetkom uporabe zgoraj navedenega Pravilnika bo Uprava Republike Slovenije za javna plačila (v nadaljevanju: UJP) pričela preverjati vse obvezne podatke, ki jih že sedaj zahteva e-SLOG, in hkrati dodatne obvezne podatke, določene s Pravilnikom.

V primeru neizpolnjevanja vseh obveznih podatkov, bo UJP e-račune zavračala izdajateljem.

Kateri so dodatni obvezni podatki v e-SLOGU (8. člen), si lahko pogledate na spodnji povezavi.

b i u citat

CAPTCHA slika
Prosimo prepišite varnostno kodo s slike: