Gospodarska Zbornica Slovenije | Arhiv: REZULTATI SO ZNANI IN 1. CAB PROGRAM SE BO KMALU PRIČEL

Arhiv: REZULTATI SO ZNANI IN 1. CAB PROGRAM SE BO KMALU PRIČEL

Nastopil je Dan D in med desetinami prijav smo izbrali 15 startupov, ki bodo sodelovali v projektu CAB - Crossborder Acceleration Bridge!

Projekt CAB je 6-mesečni pospeševalni program, ki podpira startupe, ki si želijo rasti na mednarodnih trgih, predvsem tiste, ki bi se radi uveljavili na specifičnih čezmejnih območjih. Program je odličen primer sodelovanja med italijanskimi in slovenskimi partnerji, ki bodo k projektu prispevali svoje znanje, profesionalne kompetence ter povezave.

Spodaj vam predstavljamo srečnih 15 udeležencev v programu:

-          Soplaya: programska in logistična rešitev, ki omogoča, da najboljše sestavine pridejo od kmeta do kuharja;

-          Luckyoneteam: podjetje razvija in ponuja inovativne igrače za predšolske otroke. Razvili so prvo različico lesenega trikolesnika, skiroja in kolesa brez pedal vse v enem ter izdelano iz lesa. Rasel bo skupaj z otrokom;

-          Vires Electric Mower Robot: inovativne električne robotske kosilnice za vrtnarjenje in urejanje zelenic;

-          Foxwin: platforma, ki za vse vrste organizacij pretvori ideje v inovacije;

-          Tomappo: gojenje vaše zelenjave s to spletno in mobilno aplikacijo ne bi moglo biti lažje;

-          Picosats: njihov cilj je narediti vesolje in komunikacijo bolj dostopno, cenovno ugodno in trajnostno, saj so majhni sateliti prihodnost številnih industrij, kot so telekomunikacije, raziskovanje vesolja in uporaba tehnologij;

-          Cafelier: edinstveno držalo za čiščenje kavnih aparatov za pripravo espressa. Hitro varno enostavno;

-          Flexyteam: Prva specializirana mobilna in spletna aplikacija za človeške vire v Sloveniji, ki se osredotoča na promocijo človeških virov v gostinsko-turistični panogi;

-          Omniopti: večciljna optimizacija v omrežjih;

-          Procurean: platforma za dobavo za MSP, ki povezuje podjetja po vsem svetu ter kupcem omogoča, da vedno najdejo nove ponudnike ter obratno, ne glede na njihove zmožnosti in lokacijo;

-          Uztzu: edinstvena oblačila, kot npr. srajca s 4 rokavi in majica 4 v 1, ki sta bili patentirani v številnih državah;

-          Codebrainer: prek njihove platforme je znanje o kodiranju dostopno vsakomur, učijo pa se ga lahko tudi popolni začetniki;

-          Datahoney (podjetje Honeycomb): IoT (internet stvari) osebni trezor podatkov s trgom, ki temelji na tehnologiji blockchain in umetni inteligenci;

-          Shop-O-Rama.it: trg, namenjen vsem izdelkom, izdelanim v Italiji;

-          Creanest d.o.o.: trgu ponujajo celovite digitalne in oblikovalske storitve.

Startupi bodo uradno začeli s programom na dvodnevnem taboru 1. in 2. oktobra 2018. Nato bodo nadaljevali z izvajanjem pospeševalnega programa, ki ga bodo zaključili 14. decembra 2018 s pitch dnevom.

Program bo razdeljen na dve fazi med prvo, ki bo trajala 3 mesece, bodo startupi spoznavali slovenski ekosistem, saj je idealen za testiranje in razvoj startupov, s tem pa bodo odkrivali način delovanja tovrstnih podjetij. Nato bodo v Italiji nadaljevali z razvojem svojih poslovnih idej na višji ravni.

Med programom bo vsak startup dobil vodilnega mentorja, podjetja pa se bodo lahko posvetovala tudi s številnimi drugimi strokovnjaki s specifičnih področij. Startupi bodo stopili v stik tudi z vlagatelji in korporacijami, se seznanili z možnostmi javnega financiranja, pridobili strateške nasvete itd. Glede na to, da bo prvi del programa izvajal ABC Pospeševalnik, startupi ne bi mogli najti boljšega okolja za pridobivanje strank, saj se ABC nahaja v ljubljanskem »mestu v mestu«, kjer deluje več kot 450 podjetij.

Projekt CAB financira program Interreg Italija-Slovenija 2014–2020, katerega cilj je podpirati inovativna in rastoča startup podjetja s specifičnimi značilnostmi italijanskega in slovenskega trga.

Italijanski partnerji so naslednje organizacije: Friuli Innovazione Centro di Ricerca e di Trasferimento Tecnologico (Friuli Innovazione Center za raziskave in prenos tehnologij) v vlogi VODILNEGA PARTNERJA, Università CaFoscari Venezia - Dipartimento di Management (Univerza Ca Foscari iz Benetk Oddelek za Management), Università degli Studi di Trieste - Dipartimento di Scienze Economiche, Aziendali, Matematiche e Statistiche Bruno de Finetti(DEAMS) (Univerza v Trstu - Oddelek za ekonomske, poslovne, matematične in statistične vede Bruno de Finetti) ter Gruppo Euris S.p.A.

Slovenski partnerji projekta so: ABC Accelerator d.o.o. Ljubljana, Univerza na Primorskem Fakulteta za management, Gospodarska zbornica Slovenije in Smart Com d.o.o.

Kažem 1 komentarjev
Avatar  [Trackback] 6 let nazajOdgovor

Trackback from Domain: gzs.si

CAB project Newsletter no. 4https://www.gzs.si/oz_postojna/Novice/ArticleID/67690/cab-project-newsletter-no-4