Zapri

Arhiv: Prenovljen spletni portal eVode

Ministrstvo za okolje in prostor (MOP) je v sodelovanju z Direkcijo RS za vode prenovilo spletni portal eVode. Le-ta med drugim omogoča skupno vstopno točko do različnih podatkovnih zbirk in pregledovalnikov. Skupaj z vzpostavljenim vodnim katastrom bo pripomogel odločevalcem k zmanjšanju administrativnih ovir, hitrejšemu izvajanju postopkov na področjih upravljanja z vodami, urejanja prostora in graditve objektov ter k učinkovitejšemu upravljanju z vodami.

Arhiv: Krožnemu gospodarstvu naproti: zapiranje snovnih tokov kompozitov

Arhiv: Krožnemu gospodarstvu naproti: zapiranje snovnih tokov kompozitov

Vabljeni k ogledu gradiv in video posnetka s konference projekta Retracking, ki se izvaja v okviru programa Interreg Italija – Slovenija. Na začetni konferenci projekta, ki je potekala 29. januarja 2018 v Trstu, smo spregovorili o možnostih, ki jih ponujajo kombinacije inovativnih, novih tehnologij za predelavo in povečano sledljivost za zapiranje snovnih tokov materialov iz kompozitov, utrjenih s steklenimi vlakni. https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=CnE_Ei9IZ5A

Arhiv: Javno posvetovanje: nov inovacijski sklad EU (nizko-ogljične tehnologije)

EU bo del prihodkov iz sistema EU za trgovanje z emisijami (EU ETS) prenesla v nov Inovacijski sklad, namenjen za demonstracijske projekte s področja nizko-ogljičnih tehnologij.

Arhiv: Dogodki – napovedujemo

• 29. januar: Konferenca Retracking – Sledi zanki https://www.gzs.si/skupne_naloge/varstvo_okolja/Novice/ArticleId/63429/konferenca-retracking-sledi-zanki-conferenza-retracking-segui-il-nodo Več dogodkov GZS >>> https://www.gzs.si/Dogodki

Arhiv: Borza poslovnih priložnosti mreže EEN

Vas zanima sodelovanje s tujimi partnerji – področje/proizvod: • oprema za obdelavo industrijskih voda; • sistem za obvladovanje padavinskih voda; • vodni mlin – proizvodnja električne energije; • skupna prijava na razpis H2020-SC5-2018-2019-2020.

Arhiv: EPAL Academy Webinar: palete in paletni management

Vsebine so naravnane tako na EPAL-licencirane proizvajalce in popravljalce kot tudi na eksperte v logistiki in druge zainteresirane. Webinarji se bodo odvijali vsakokrat v četrtek med 11. in 12. uro.

Arhiv: Emisija hrupa v okolje – javno posvetovanje EK

Evropska komisija (EK) vabi vse deležnike, na katere bi lahko vplivale direktiva in morebitne spremembe direktive v zvezi z emisijo hrupa v okolje, ki ga povzroča oprema, ki se uporablja na prostem. Področje ureja Direktiva 2000/14/ES, ki zajema približno 57 vrst strojev, ki se uporabljajo na prostem, denimo na gradbiščih, v parkih in vrtovih. Rok za oddajo mnenja in pripomb je 18. april 2018.

Arhiv: Poročilo o izvajanju okoljske politike EU v Sloveniji

Poročilo, ki je bilo v tem tednu predstavljeno s stani Generalnega direktorata za okolje Evropske komisije, je novo orodje za izboljšanje izvajanja evropske okoljske politike in skupno dogovorjenih predpisov. Kot naše glavne priložnosti, med drugim, dokument navaja: nadaljnje doseganje odličnosti na področju ravnanja z odpadki in izboljšanje znanja o krožnem gospodarstvu med MSP ter ustvarjanje naložbenih priložnosti za taka podjetja.

Arhiv: Nove finančne spodbude za URE v industriji

Vlada RS je konec decembra 2017 sprejela posodobljen nacionalni Akcijski načrt za energetsko učinkovitost do leta 2020 (AN-URE 2020). Dokument med drugim prinaša nove finančne spodbude za povečanje učinkovitosti in izrabo OVE v industriji (po razpisu Eko sklada). V prihodnje, po letu 2020 do leta 2030, bo po predlogu Evropskega parlamenta obveljal zavezujoč cilj zmanjšanja porabe energije za 35 % glede na leto 2005 in 35 % delež energije iz obnovljivih virov v končni rabi energije. http://www.europarl.europa.eu/news/en/press-room/20180112IPR91629/meps-set-ambitious-targets-for-cleaner-more-efficient-energy-use

Arhiv: Za bolj krožno gospodarstvo: strategija za plastiko in kritične surovine

Arhiv: Za bolj krožno gospodarstvo: strategija za plastiko in kritične surovine

Prva vseevropska strategija za plastiko, sprejeta 16. januarja letos, je del prehoda na bolj krožno gospodarstvo. Okolje naj bi varovala pred onesnaževanjem s plastiko ter hkrati spodbujala rast in inovacije. Spremenila naj bi način zasnove, proizvodnje, uporabe in reciklaže proizvodov v EU. Strategijo dopolnjujejo še druge pobude in poročila, med njimi: (i) sporočilo o stičišču med kemikalijami, proizvodi in odpadki, (ii) okvir za spremljanje krožnega gospodarstva in (iii) poročilo o kritičnih surovinah. To so vsebine, ki bodo pomembno vplivale na razvoj materialov in produktov, pomembne za člane SRIP MATPRO.