NIB V DIALOGU Z GOSPODARSTVOM

Na nacionalnem inštitutu za biologijo je v sodelovanju z Gospodarsko zbornico Slovenije potekal virtualni dogodek ob 60 letnici delovanja inštituta.

Predstavljeni so bili nekateri uspešni primeri sodelovanja med NIB in gospodarstvom, okrogla miza pa je naslovila tematiko povezovanj med podjetji in raziskovalno dejavnostjo v luči novih razmer in novih evropskih in slovenskih programov.

PROGRAM DOGODKA

Uvodni nagovori:

izr. prof. dr. Matjaž Kuntner, direktor NIB,

prof. dr. Franci Demšar, direktor Nakvisa in predsednik Upravnega odbora NIB,

mag. Sonja Šmuc, generalna direktorica Gospodarske zbornice Slovenije.

NIB in podjetja - predstavitev sodelovanj.

Okrogla miza (predviden pričetek 12.40), ki naslavlja tematiko povezovanj med podjetji in raziskovalno dejavnostjo v luči novih razmer in novih evropskih in slovenskih programov.

Vabljeni gostje:
gospa Vesna Nahtigal, izvršna direktorica za industrijsko politiko na Gospodarski zbornici Slovenije,
dr. Jernej Pintar, direktor Tehnološkega parka Ljubljana,
prof. dr. Maja Ravnikar, vodja Oddelka za biotehnologijo in sistemsko biologijo NIB,
mag. Bojan Suvorov, vodja Sektorja za koordinacijo pametne specializacije, SVRK,
prof. dr. Uroš Urleb, član uprave Leka d. d. in član Upravnega odbora NIB.