Gospodarska zbornica Slovenije - Poslovni tednik

Izredna številka, 17. marec 2020

Gospodarstvo potrebuje podporo Vlade RS

Gospodarska zbornica Slovenije je danes pozvala predsednika Vlade RS h podpori gospodarstvu in uveljavitvi dodatnih ukrepov, ki bodo blažili posledice epidemije novega koronavirusa na slovenska podjetja. Proizvodnja v dejavnostih, ki so nujne za nemoteno preskrbo prebivalstva, še vedno teče. Enako velja to za podjetja, kjer je izvršitev naročila ključnega pomena za pravočasno dobavo. So pa povsod v teh družbah prilagodili delovne procese v smeri zaščite zaposlenih in preprečevanja širjenja okužb.

MGRT in GZS se strinjata: proizvodnja se ne sme ustaviti

Minister za gospodarski razvoj in tehnologijo Zdravko Počivalšek ter predsednik Gospodarske zbornice Slovenije Boštjan Gorjup sta se sestala z namenom izmenjave mnenj glede zapiranja tovarn in proizvodnih obratov. Z vidika, da ne bi zapiranje ogrozilo tudi oskrbe prebivalstva, sta se strinjala, da se proizvodni procesi ne smejo ustaviti. Ob tem apelirata na gospodarstvenike, da organizirajo delovne procese tako, da v največji meri zaščitijo zdravje svojih zaposlenih. To je ta trenutek najbolj pomembno.

Anketa: poslovanje v razmerah koronavirus

Vabimo vas, da odgovorite na vprašanja o vplivu koronavirusa na vaše poslovanje. Na podlagi odgovorov bomo dopolnili predloge Vladi za dodatne ukrepe za pomoč podjetjem.

Poslovni nasveti v času koronavirusa

Odgovore na vaša najpogostejša vprašanja s področja delovne zakonodaje, likvidnosti in financ, pa tudi splošne poslovne nasvete in informacije objavljamo vse na enem mestu ... Ali se lahko zaradi nezmožnosti izpolnitve obveznosti dobav zaradi težav, povezanih s koronavirusom, sklicujemo na institut višje sile? Kako je z delom na domu v izrednih okoliščinah? Ga lahko odredim enostransko? …

Poznate koga, ki bi ga vsebine
Poslovnega tednika tudi zanimale?

Prijavi se lahko tukaj