Gospodarska zbornica Slovenije - Poslovni tednik

Izredna številka, 18. marec 2020

Priporočila ukrepov za zajezitev covid-19 v podjetju

Za obvladovanje izjemnih razmer, ki jih je povzročila pandemija koronavirusa, morajo podjetja sprejeti ukrepe za zagotavljanje varnosti zaposlenih pri opravljanju dela. Priporočila so pripravljena v sodelovanju z nekaterimi slovenskimi podjetji, ki so takšne ukrepe že vključila v spremenjene poslovne procese.

Aktualne novice za stanje in poslovanje s posameznimi državami

Kakšne so razmere v Nemčiji, v Franciji in Španiji? Kakšne pa v Avstriji, Švici, Madžarske? …

Poslovni nasveti v času koronavirusa

Odgovore na vaša najpogostejša vprašanja s področja delovne zakonodaje, likvidnosti in financ, pa tudi splošne poslovne nasvete in informacije objavljamo vse na enem mestu ... Kako se obravnava odsotnost z dela, ko delavec zaradi zaprtja mej s sosednjimi državami ne more prihajati na delo (npr. dnevni migranti s sosednjih držav)? Ali lahko stranka zaradi spremenjenih okoliščin, povezanih s koronavirusom, zahteva razvezo pogodbe?

Dopolnjena najpogostejša vprašanja glede sprejetega Odloka o začasni prepovedi prodaje blaga in storitev

Vlada Republike Slovenije je zaradi zajezitve in obvladovanja epidemije COVID-19 izdala odlok, s katerim začasno prepoveduje ponudbo ter prodajo blaga in storitev neposredno potrošnikom na območju Republike Slovenije. Prepoved odloka bo veljala do njegovega preklica, za njegovo lažje razumevanje pa so pripravili nekaj najpogostejših vprašanj in odgovorov.

Zaščitna oprema

GZS je v sodelovanju s svojimi člani čez vikend pripravila nabor možnih virov za nabavo zaščitne opreme, za potrebe države. Na podlagi tega seznama je Vlada Republike Slovenije v ponedeljek odobrila naročilo interventnega uvoza mask za potrebe države, kar je bilo tudi sprovedeno. Prva dobava mask (3 mio kosov) za potrebe države bo dobavljena danes, druga dobava troslojnih mask za državo bo dobavljena v petek, 20. 3. 2020.

Poznate koga, ki bi ga vsebine
Poslovnega tednika tudi zanimale?

Prijavi se lahko tukaj