Gospodarska zbornica Slovenije - Poslovni tednik

Izredna številka, 19. marec 2020

Potrdilo o obstoju višje sile

Gospodarska zbornica Slovenije je za svoje člane, katerih pogodbe s tujimi partnerji vsebujejo klavzulo, da se višja sila dokazuje s potrdilom GZS, pripravila potrdilo, ki potrjuje, da je Vlada Republike Slovenija sprejela Odredbo o razglasitvi epidemije nalezljive bolezni SARS-CoV-2 (COVID-19) na območju Republike Slovenije (Uradni list RS, št. 19/20 z dne 13. 3. 2020). Potrdilo lahko služi kot dokaz, da je določen dogodek posledica višje sile zaradi COVID-19.

Poslovni nasveti v času koronavirusa

Odgovore na vaša vprašanja s področja delovne zakonodaje, likvidnosti in financ, pa tudi splošne poslovne nasvete in informacije objavljamo na enem mestu ... Ali se lahko delavcu zaradi pomanjkanja dela v času koronavirusa odredi koriščenje rednega plačanega dopusta v zakonsko opredeljenih okvirih?

Stanje in poslovanje z različnimi državami

Kakšne razmere so v Nemčiji, kaj se dogaja na Hrvaškem … ? Oglejte si dnevno ažurirane informacije.

Čezmejni prevozi blaga in potnikov

Države v razmerah, kot so trenutno v Evropi, odločitve včasih sprejemajo tudi iz ure v uro.  Določene objavljene informacije so izmenjane s predstavniki Združenj prevoznikov posameznih držav in so neuradne, bi pa naj veljale. Predstavljajo pa to, kar nam je aktualno znano.

Dnevni migranti iz Hrvaške

Dnevni prehod je možen z odločbo - dogovorom, da zaposleni v »samoizolaciji« opravlja pot: dom - mejni prehod- delodajalec in nazaj.

(01) 478 8512 - Posebna kontaktna številka MzI

Ministrstvo za infrastrukturo je vzpostavilo posebno kontaktno telefonsko številko, kjer lahko dobite informacije v zvezi z ukrepi Slovenije za zajezitev koronavirusa s področja infrastrukture. Gre za ukrepe, ki so povezani s pristojnostmi Ministrstva za infrastrukturo RS na področjih cestnega in železniškega prometa, zračnega, žičniškega in pomorskega prometa ter plovbe po celinskih vodah in na področju energetike.

Poznate koga, ki bi ga vsebine
Poslovnega tednika tudi zanimale?

Prijavi se lahko tukaj