Gospodarska zbornica Slovenije - Poslovni tednik

Izredna številka, 31. marec 2020

GZS posredovala predloge amandmajev na #protiKoronapaket

Gospodarska zbornica Slovenije je na Vladi RS sprejeti Zakon o interventnih ukrepih za zajezitev epidemije COVID-19 in omilitev njenih posledic za državljane in gospodarstvo natančno preučila ter posredovala predloge amandmajev Državnemu zboru RS.

Poziv Gospodarskega kroga k upoštevanju pripomb gospodarstva

Gospodarski krog (Gospodarska zbornica Slovenije, SBC Klub slovenskih podjetnikov, Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije, Britansko-slovenska gospodarska zbornica, AmCham Slovenija in Združenje Manager) je na Vlado RS in poslanske skupine v državnem zboru naslovil poziv glede upoštevanja pripomb gospodarstva v zvezi s t.i. protiKoronapaketom.

Poslovni nasveti v času koronavirusa

Preberite odgovore na najpogostejša vprašanja s področja delovne zakonodaje, likvidnosti in financ, pa tudi splošne poslovne nasvete in informacije …

Odlog kreditnih obveznosti za obdobje 1 leta za vse kreditojemalce, prizadete zaradi Covid-19

29. marca je stopil v veljavo Zakon o interventnem ukrepu odloga plačila obveznosti kreditojemalcev (ZIUOPOK), ki določa interventni ukrep odloga plačila obveznosti iz kreditne pogodbe za preprečitev hujše gospodarske škode. Kreditojemalec (gospodarska družba, zadruga, društvo zavod, ustanova, nosilec kmetijskega gospodarstva, fizična oseba) lahko zaprosi, banka (ali hranilnica, podružnica tuje banke) pa mora odobriti odlog plačila obveznosti iz kreditne pogodbe za obdobje 12 mesecev. To velja tako za glavnico kot za obresti, ki pa se v času odloga še vedno obračunavajo.

Potrdilo delodajalcu za potrebe prihajanja na delo v drugo občino

Objavljamo obrazec potrdila delodajalca, ki ga delavcu izda na podlagi Odloka o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih in površinah v RS, za potrebe prihajanja na delo v drugo občino.

Varno delujoče gradbeništvo v času ukrepov proti koronavirusu - pomemben blažilec gospodarske krize

"Odgovorna podjetja so znižala število prisotnih na gradbiščih in vzpostavila zmanjšano intenziteto dela, uvedla stroga pravila obnašanja zaposlenih: od prevozov na gradbišča, izvajanja del do komuniciranja na varnih medsebojnih razdaljah. Uvedla so strogo kontrolo vstopov in izstopov na gradbišča, določila postopke dobave in razdeljevanja prehrane, uporabe skupnih sanitarij," pravi direktor GZS - Zbornice gradbeništva in IGM Jože Renar.

Kako preko razpisov priti do sredstev

Kako v trenutni situaciji preko razpisov priti do sredstev? Kakšno je aktualno stanje razpisov za podjetnike? Katere so novosti, spremembe, pričakovanja na področju nepovratnih sredstev ter ugodnih kreditov? Ali si upate pomeriti z evropskimi podjetji v Bruslju? Predavali bosta Martina Anderlič in Ana Kovačič iz podjetja TIKO pro.

Četrtek, 2. april 2020 / 11.00 - 11.45
30 minut za predavanje in 15 min za vprašanja

Registracija

Videokonferenca s preverjenimi dobavitelji medicinske in zaščitne opreme iz Kitajske

Na pobudo Trgovinskega urada mesta Ningbo (provinca Zhejiang ) ter v sodelovanju s partnersko institucijo CECZ - Central European Trade and Logistics Cooperation Zone iz Budimpešte, Gospodarska zbornica Slovenije vabi slovenska podjetja, uvoznike, trgovce in distributerje, organizacije ter ostale zainteresirane, da se udeležijo videokonference s preverjenimi kitajskimi dobavitelji na področju nedicinske in zaščitne opreme ter izdelkov potrebnih in namenjenih ukrepom proti virusu COVID-1.

Četrtek, 9. april 2020 / 10.00
Videokonferenca bo potekala preko platforme ZOOM.

Več informacij

Posel dan potem - marketinški, komunikacijski in prodajni ukrepi na 13 področjih, ki so ključna za uspešno premagovanje in izhod iz krize, ki jo povzroča epidemija Covid-19

Dokument agencije PM, poslovni mediji, povzema ključna področja, ki bi morala biti predmet resnega premisleka, odločitve in takojšnjega načrtovanja aktivnosti v podjetjih, ki jim okoliščine dovoljujejo, da lahko gledajo tudi v prihodnje mesece in leta.

Poznate še koga, ki bi ga vsebine
Poslovnega tednika zanimale?

Prijavi se lahko tukaj