Mediji

Arhiv: GZS – Zbornica osrednjeslovenske regije podelila priznanja najboljšim inovatorje v regiji

Danes je v Domu gospodarstva v Ljubljani potekala letošnja podelitev priznanj za najboljše inovacije v Osrednjeslovenski regiji v organizaciji GZS Zbornice osrednjeslovenske regije.

Zbrane sta uvodoma nagovorila direktor GZS, mag. Aleš Cantarutti in direktor SPIRIT, dr. Tomaž Kostanjevec. Strokovni del je bil izpeljan s strani Lynne Elvins, mednarodne strokovnjakinje s področja design thinkinga in Klemna Kadaka iz podjetja PwC.

Podeljenih je bilo pet zlatih, sedem srebrnih in tri bronasta priznanja ter eno priznanje za prispevek na področju inovativnosti.

Na nacionalni nivo ocenjevanja so bile izbrane tri najvišje ocenjene zlate inovacije:

• Danfoss Trata, d.o.o. – AB-QM 4.0 - Tlačno neodvisen regulacijski ventil z visoko zanesljivim delovanjem v zahtevnem medij,
  • Ekoart/IQWood hiše –  Stroj za izdelavo mozničenih masivnih lesenih sten brez uporabe lepil - IQwood in sistem vzpostavitev lokalne proizvodnje širom Evrope in
  • LEK farmacevtska družba d.d. – Avtomatizacija procesov v analitskem laboratoriju za razvoj biološko podobnih zdravil.

SPOROČILO ZA JAVNOST