Sekcija za Kibernetsko Varnost

5. konferenca prava informacijske varnosti v Portorožu

Vabimo vas na 5. konferenco prava informacijske varnosti, ki bo maja potekala v Portorožu in na kateri bodo na okrogli mizi sodelovali tudi predstavniki SeKV.

3. seja IO SeKV

Implementacija NIS-2 direktive, predlogi sprememb k novemu ZInfV-1 in spremembe vavčerja kibernetske varnosti so bile glavne teme 3. seje IO SeKV.

Državno tekmovanje v znanju IKT 2024

V sredo, 20. marca 2024, je potekalo državno tekmovanje v znanju IKT za srednješolce. Zmaga gre letos v Ljubljano. Prva ekipa, ki je rešila omrežni izziv, je iz Elektrotehniško-računalniške strokovne šole in gimnazije Ljubljana.

11. srečanje deležnikov za kibernetsko varnost pri obrambi Evropske Unije

Slovenski ponudniki rešitev in storitev kibernetske varnosti so se v sodelovanju s Sekcijo za kibernetsko varnost ZIT GZS ter Ministrstvom za obrambo RS predstavili evropskim partnerjem.

2. seja IO SeKV

Na 2. seji je Izvršilni odbor SeKV potrdil načrt dela SeKV za 2024

Predlog ZInfV-1 v javni obravnavi. Rok za pripombe: 18. 3. 2024

Urad Vlade Republike Slovenije za informacijsko varnost (URSIV) je 16. 2. 2024 v javno obravnavo posredoval osnutek predloga Zakona o informacijski varnosti po rednem postopku.

Sodelovanje SeKV na Slovensko–nemškem dnevu obrambne industrije

Javna agencija SPIRIT Slovenija je skupaj z Ministrstvom za gospodarstvo, turizem in šport, Grozdom obrambne industrije Slovenije (GOIS), Gospodarsko zbornico Slovenije in Zvezo nemške varnostne in obrambne industrije (BDSV) organizirala Slovensko-nemški poslovni forum na področju obrambne industrije.

EU projekt CyberHubs bo poskrbel za zapiranje vrzeli pri znanjih in kompetencah na področju kibernetske varnosti

Število kibernetskih napadov v Evropi se je v letu 2022 povečalo za 40 %. Potrebno je ukrepati! Skupaj s partnerji v EU smo začeli projekt CyberHubs, ki bo naslovil ravno to področje.

1. seja novega Izvršilnega odbora SeKV

Izvršilni odbor sekcije v novi sestavi je na svoji 1. seji potrdil programske cilje za obdobje 2024-26. Sekcija si bo še naprej s sodelovanjem z vsemi deležniki kibernetske varnosti prizadevala za razvoj kibernetskih zmogljivosti slovenskih podjetij, ponudnikov in uporabnikov storitev - ter tako prispevala k celostnem razvoju kibernetske varnosti Republike Slovenije.

Rezultati volitev v IO SeKV

13. decembra 2023 so potekale volitve za novo vodstvo Sekcije za kibernetsko varnost na GZS.