Informacije in pomoč

Arhiv: Visoka cena zaradi manka digitalnih kompetenc – Preberite v PT št. 25/2017

E-bilten Poslovni tednik GZS, št. 25/2017
    17.07.2017

Visoka cena zaradi manka digitalnih kompetenc

Zakonodaja ne sme zavirati razvoja, razvojno okolje pa mora biti prožnejše. Namen 1. foruma digitalne koalicije digitalna.si je bila razprava o povezovanju vseh deležnikov v digitalnem okolju, oblikovanju razvojno spodbudnega okolja za digitalizacijo in ključnih kompetencah za digitalno družbo.

Podpisan protokol o izgradnji severnega dela 3. razvojne osi
    NAŠ DOSEŽEK >
    Spodbudimo digitalizacijo: Konferenca o spodbudah za e-poslovanje in digitalizacijo MG
    KLJUČNI DOGODKI >
    UO GZS o ukrepih za razvoj in konkurenčnost
    AKTUALNE NOVICE >
    Kako umiriti žogo?
    STALIŠČA KOMENTARJI >

KLJUČNI DOGODKI >

SEPTEMBER

Spodbudimo digitalizacijo: Konferenca o spodbudah za e-poslovanje in digitalizacijo malega gospodarstva

Na konferenci bomo govorili o pomenu in izzivih e-poslovanja in digitalizacije za malo gospodarstvo. Poudarek bo na konkretnih primerih iz prakse ter razpisu, ki ga v podporo financiranju e-poslovanja MSP pripravlja MGRT. Na okrogli mizi bodo govorci razpravljali o konkretnih ukrepih za digitalizacijo MSP.

SEPTEMBER

Državne pomoči – kdo, kdaj, kje in kako?

Podjetja pri pridobivanju javnih sredstev zelo pogosto kandidirajo na razpisih, kjer se dodeljujejo pomoči malih vrednosti. To pravilo je sicer enostavno za uporabo, ima tudi svoje pomanjkljivosti, ki bodo v okviru seminarja podrobneje predstavljene.

Dan inovativnosti 2017

Rezervirajte si dan! Ob 11. uri bo konferenca Priložnosti krožnega gospodarstva, ob 14.30 uri boste v obliki TED govora spoznali motivacijske zgodbe slovenskih inovatorjev. Ob 16. uri pa bomo podelili nacionalna priznanja najboljšim inovacijam.

AKTUALNE NOVICE >

Napovedujemo: Poslovne priložnosti na Kubi, Havana 26. – 31. oktober 2017

V sodelovanju s Kubansko gospodarsko zbornico bo organizirana poslovna konferenca, poslovni razgovori med podjetji in obisk sejma FIHAV 2017.

marko.jare@gzs.si

7,5 milijona evrov za digitalizacijo MSP

Malim in srednjim podjetjem, ki nameravajo vzpostaviti ali nadgraditi svoje elektronsko poslovanje, bo namenjen razpis ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo. Članek je objavljen v številki revije GG julij/avgust.

info@gzs.si

Novo: krediti za raziskave, občinski krediti …

Med podjetji je čedalje več povpraševanja po financiranju, na kar so se banke odzvale z novo ponudbo. Članek je objavljen v tokratni številki revije Glas gospodarstva.

UO GZS o ukrepih za razvoj in konkurenčnost

Upravni odbor GZS je na seji 6. julija razpravljal o ukrepih Vlade RS in MGRT za gospodarski razvoj in konkurenčnost ter zahtevi sindikatov po izenačitvi najnižje osnovne plače z minimalno plačo.

STALIŠČA IN KOMENTARJI >

Kako umiriti žogo?

Gospodarski odnosi med Slovenijo in Hrvaško so se v zadnjih letih razvijali vzorno. Blagovna menjava, storitve, turizem, prevzemi podjetij in investicije – kot da niso slišali za šume in konflikte na politični in diplomatski ravni. Arbitražna odločitev za Slovenijo ni le izjemen pravni, ampak tudi moralni kapital.

NAŠ DOSEŽEK >

Podpisan protokol o izgradnji severnega dela 3. razvojne osi

Minister za infrastrukturo dr. Peter Gašperšič je na Ravnah na Koroškem s predsednikom sveta Koroške regije dr. Tomažem Roženom in predsednikom sveta županov Savinjsko-Šaleške regije Darkom Menihom podpisal protokol o poteku načrtovanja in izgradnje 3. razvojne osi na odseku Šentrupert–Velenje–Slovenj Gradec–Dravograd–Holmec. Zanj si prizadevata Območna zbornica Koroške in Savinjsko-šaleška gospodarska zbornica. Podpis protokola potrjuje, da je projekt 3. razvojne osi prioritetni projekt državne cestne infrastrukture.

VEČ DOGODKOV >

SEPTEMBER

Kranj, OZ za Gorenjsko: Spodbujanje družinskega podjetništva - 11. podjetniški klepet

SEPTEMBER

Nova Gorica, OZ za severno Primorsko: Poslovni zajtrk Obvladovanje tveganj v dobavnih verigah – najnovejša priporočila ICC

Maribor, ŠGZ: Vse o potnih nalogih, bonitetah in materialnih stroških

Ljubljana, GZS: Varstvo osebnih podatkov po Splošni uredbi o varstvu podatkov

B2B z nemškimi distributerji prehrambenih izdelkov in pijač

Laško: 10. Zbor članov ZRS

Laško: 19. Kongres izvajalcev računovodskih storitev

OKTOBER

Ljubljana, GZS: Kako kupiti delujoče podjetje?

Kadrovska konferenca KAKO? Iz prakse za boljšo prakso

Vaša pobuda

Izdaja:

Gospodarska zbornica Slovenije, Dimičeva ulica 13, 1000 Ljubljana

T: 01 58 98 000, F: 01 58 98 100, info@gzs.si

Poslovni tednik prejemate, ker ste član GZS, ste se udeležili našega dogodka ali naročili na prejemanje e-novic GZS.

© GZS 2017. Vse pravice pridržane.

GZS je članica konzorcija European Entreprise Network Slovenija.