Zbornica komunalnega gospodarstva

35. tradicionalno srečanje delavcev komunalnega gospodarstva Slovenije bo 7. in 8. junija 2019 v Trebnjem

35. srečanje delavcev komunalnega gospodarstva, Komunaliada 2019, bo potekalo 7. in 8. junija 2019 v objemu rek Temenice in Mirne v organizaciji Komunale Trebnje.

JKP d.o.o. Slovenske Konjice z zelenimi predavanji za modre odločitve

Javno komunalno podjetje d.o.o. Slovenske Konjice že peto leto zapored svetovni dan voda kot tudi materinski dan obeležuje s sklopom predavanj »Zelena predavanja za modre odločitve« za spodbujanje odgovornega, etičnega, pravičnega in trajnostnega vedenja.

Na 17. zimskih komunalnih igrah barve komunalnih podjetij zastopalo preko 400 zaposlenih

V soboto, 9. februarja 2019, so zaposleni v komunalnem gospodarstvu dokazali, da premorejo veliko mero športnega in ekipnega duha, saj se je letošnjih 17. tradicionalnih komunalnih iger udeležilo preko 400 zaposlenih v vlogi tekmovalcev in navijačev. Zimko 2019 je organizirala Komunala, Kranjska Gora, d.o.o. v sodelovanju s podjetjem JEKO, d.o.o.

Arhiv: Zaključni dogodek vseslovenske zbiralne akcije z naslovom Stari aparati za otroški smeh

6. februarja je v Ljubljani potekal zaključni dogodek vseslovenske zbiralne akcije z naslovom Stari aparati za otroški smeh, ki je potekala v letu 2018 pod okriljem družbe ZEOS, d.o.o. v sklopu njihovega projekta Life Gospodarjenje z e-odpadki. Zbiralo se je stare aparate za Društvo Rdeči noski.

Kako prepoznati izdelke/odpadke na osnovi polimerov, utrjenih s steklenimi vlakni?

Projekt Retracking je za vas pripravil katalog tovrstnih odpadkov.

Arhiv: XVII. zimska komunaliada ZIMKO 2019 bo potekala 9. februarja v Kranjski Gori

Že čez nekaj tednov, v soboto, 9. februarja 2019, bo v Kranjski Gori potekalo XVII. zimsko srečanje delavcev komunalnega gospodarstva Slovenije.

JP CČN Domžale-Kamnik d.o.o. vabi k sodelovanju na natečaju

JP CČN Domžale-Kamnik d.o.o. vabi k sodelovanju na natečaju "ŽIVLJENJE V KAPLJICI VODE"

JP CČN Domžale – Kamnik razpisuje natečaj o vodi "ŽIVLJENJE V KAPLJICI VODE" za posameznike in skupine, ki znajo skozi kreativne in humorne zgodbe v grafični ali video obliki predstaviti inovativen način pojmovanja vode in na svojstven način opisati pot onesnažene odpadne vode skozi čistilno napravo, kjer se prečisti.

Arhiv: Vabljeni k organizaciji izmenjevalnice ponesrečenih novoletnih daril ZABAVA MENJAVE v sklopu pobude Skupaj za boljšo družbo

V sklopu pobude Skupaj za boljšo družbo vstop v novo leto praznujmo z organizacijo izmenjevalnice ponesrečenih novoletnih daril ZABAVA MENJAVE, s katero bomo spodbudili odgovorne prakse ter trajnostno in premišljeno rabo izdelkov. Namen izmenjevalnice je, da predmeti, ki nekomu ne koristijo, ne ostanejo pozabljeni na podstrešju ali končajo med odpadki, temveč da najdejo srečen dom pri tistih, ki jih potrebujejo. Za vas smo pripravili napotke za organizacijo izmenjevalnice kot tudi predlog vabila in objav na družbenih omrežjih.

Že čez nekaj tednov bo v Kranjski Gori potekalo XVII. zimsko srečanje delavcev komunalnega gospodarstva Slovenije, in sicer v soboto, 9. februarja, s pričetkom ob 8.00 uri. ZIMKO 2019 organizira Komunala, Kranjska Gora, d.o.o.

Arhiv: Socialni partnerji podpisali Tarifno prilogo h Kolektivni pogodbi komunalnih dejavnosti

V sredo, 19. decembra 2018, so socialni partnerji Gospodarska zbornica Slovenije – Zbornica komunalnega gospodarstva in Združenje delodajalcev Slovenije – Sekcija za storitve kot predstavnika delodajalcev ter Sindikat komunale, varovanja in poslovanja z nepremičninami Slovenije, ki je član Zveze svobodnih sindikatov Slovenije, in KNSS – Neodvisnost Konfederacija novih sindikatov Slovenije kot predstavnika delojemalcev podpisali Tarifno prilogo h Kolektivni pogodbi komunalnih dejavnosti, ki se uporablja od dne 1. 1. 2019 dalje. S podpisom tarifne priloge so pogodbeni partnerji dosegli uskladitev glede višine najnižjih osnovnih plač in regresa v komunalnih dejavnostih.