Zbornica komunalnega gospodarstva

Film o ustrezni rabi osebne varovalne opreme pri ravnanju s pokojniki s sumom ali umrlim s COVID-19

V sodelovanju med Infekcijsko kliniko UKC Ljubljana in podjetjem ŽALE, d.o.o. je nastal prikaz o ustrezni rabi osebne varovalne opreme pri ravnanju s pokojniki s sumom ali umrlim s COVID-19, namenjen vsem izvajalcem pogrebnih in pokopaliških dejavnosti. Prikazana uporaba osebnih zaščitnih sredstev upošteva priporočila NIJZ in dobro prakso Inštituta za sodno medicino.

Evropsko združenje za pitno in odpadno vodo EurEau objavilo letno poročilo

Zbornica komunalnega gospodarstva aktivno sodeluje pri delu evropskega združenja nacionalnih združenj na področju odpadne in pitne vode EurEau. V EU je EurEau priznan in upoštevan deležnik pri pripravi evropske zakonodaje, v EurEau pa so vključena nacionalna združenja 29 držav širom Evrope. Združenje je objavilo letno poročilo s predstavitvijo aktivnosti in dosežkov v letu 2019.

10. konferenca komunalnega gospodarstva prestavljena na leto 2021

Letošnja jubilejna 10. konferenca komunalnega gospodarstva, ki je bila tradicionalno načrtovana za jesenski čas, se zaradi trenutnih epidemioloških razmer prestavlja na leto 2021.

Zahvala komunalnim delavcem ob prejemu priznanja Jabolka navdiha

V sredo, 15. julija 2020, je predsednik Republike Slovenije Borut Pahor v Vili Podrožnik v Ljubljani podelil priznanje Jabolko navdiha vsem zaposlenimi v slovenskem komunalnem gospodarstvu, ki so v času trajanja epidemije COVID-19 vlagali izjemen trud v nemoteno izvajanje komunalnih storitev z namenom zagotavljanja čim bolj neokrnjenih pogojev za življenje in delo prebivalcev, pa tudi za delovanje vseh drugih ključnih služb in dejavnosti v celotni Sloveniji. Zahvali vsem zaposlenim se pridružujemo tudi predstavniki delodajalskih in sindikalnih organizacij komunalnega gospodarstva.

Postavljen je bil prvi kotiček za oddajo delujočih aparatov

V sklopu petletnega projekta Life Spodbujamo e-krožno pod sloganom #Še sem uporaben! je nosilka projekta, družba ZEOS, d.o.o. skupaj s projektnima partnerjema Zbornico komunalnega gospodarstva in podjetjem TSD, d.o.o. ter lokalnim partnerjem Simbio, družba za ravnanje z odpadki d.o.o. javnosti predstavila pilotni kotiček za oddajo še delujočih aparatov. Postavljen je v Zbirnem centru Bukovžlak na RCERO Celje in je na voljo vsem, ki bi želeli oddati svoje še delujoče aparate v ponovno uporabo. S postavitvijo pilotnega kotička so organizatorji projekta pričeli svojo pot na področju krožne elektronike, h kateri pozivajo tudi evropski zakonski predpisi.

Certifikat Voda iz pipe pridobilo novih 11 organizacij

V torek, 23. junija 2020, se je 11 organizacij pridružilo skupini okoljsko odgovornih podjetij in inštitucij, ki so se odzvale na družbene potrebe in pereče okoljske problematike ter uvedle ukrepe za zmanjšanje odpadkov in spodbujanja pitja vode iz pipe. Svoja prizadevanja so potrdile s prejemom certifikata Voda iz pipe, ki ga podeljuje Zbornica komunalnega gospodarstva pri Gospodarski zbornici Slovenije.

Webinar: Terjanje dolžnikov v letu epidemije COVID-19, 3. 6. 2020

Zbornica komunalnega gospodarstva za svoje člane dne 3. 6. 2020 ob 10.00 uri organizira webinar, kjer se bodo udeleženci tako strokovno kot tudi praktično seznanili s problemi na področju izterjave, da bi se bolje znašli v situacijah, do katerih prihaja v času sprejetih ukrepov, povezanih z epidemijo COVID-19.

Arhiv: Webinar: Poslovanje komunalnih podjetij z IT podporo v času epidemije, 29. 5. 2020

V času trajanja epidemije so morala tudi komunalna podjetja svoje poslovanje prilagoditi novim razmeram z uporabo različnih IT orodij. Vabimo vas na webinar s predstavitvijo primerov delovanja treh komunalnih podjetij, ki so si v tem času z uporabo aplikacije pomagala pri poslovanju in delu od doma, dne 29. 5. 2020 ob 10.00 uri.

Arhiv: 19. Okoljski dan gospodarstva

V petek, 5. junija 2020, bo potekal tradicionalni, 19. Okoljski dan gospodarstva z naslovom "S plastiko po pameti - Nekoč je bila plastika za enkratno uporabo ...", ki ga organizira Služba za varstvo okolja pri GZS. Letošnji dogodek bo poseben. Organizatorji bodo okoljski dan pripeljali k vam »domov«, saj bo potekal na daljavo, preko Zoom aplikacije. Tokratna konferenca bo mednarodna – z vrhunskimi strokovnjaki in govorci iz cele Evrope. Zato bo dogodek potekal v angleškem jeziku. Vljudno vabljeni!

Matematika za upravljavce čistilnih naprav

Matematika za upravljavce čistilnih naprav avtorja prof. dr. Milenko Roš je učbenik, ki prikazuje načine izračunov pomembnih parametrov za vodenje in vrednotenje posameznih postopkov čiščenja odpadnih voda. Izdajatelj je Slovensko društvo za zaščito voda (SDZV).