Zbornica komunalnega gospodarstva

Ob Mednarodnem dnevu e-odpadkov opozorila glede strmega naraščanja količin e-odpadkov

V četrtek, 14. oktobra 2021, poteka že četrti Mednarodni dan e-odpadkov. Mednarodne organizacije opozarjajo na kopičenje e-odpadkov, ki se letno povečujejo za dva milijona ton. Med opremo se znajdejo tudi še delujoči aparati, ki jih je v Sloveniji mogoče oddati že na 17 lokacijah in jim s tem podaljšati življenjsko dobo.

Vabilo k sodelovanju v nagradi Družbeno odgovorne sinergije - partnerstva

Mreža za družbeno odgovornost Slovenije vabi podjetja, neprofitne organizacije, javne ustanove in socialna podjetja k sodelovanju v nagradi Družbeno odgovorne sinergije.

Postavljen kotiček za oddajo še delujočih aparatov na ZC Suhadole

Na Zbirnem centru Suhadole je postavljen nov kotiček za vse, ki bi želeli oddati svoje še delujoče aparate v ponovno uporabo.

Podeljena priznanja in nagrada ZKG za leto 2019 in 2020

23. septembra 2021 so bila v okviru jubilejne 10. konference komunalnega gospodarstva v Podčetrtku podeljena priznanja in nagrada Zbornice komunalnega gospodarstva za leto 2019 in 2020. Skupaj je bilo podeljenih 7 priznanj in ena nagrada, ki jo je prejelo domžalsko komunalno podjetje Prodnik d.o.o.

Jubilejna 10. konferenco komunalnega gospodarstva o pomenu zanesljivih komunalnih storitev v kriznih razmerah

Letošnja jubilejna 10. konferenca komunalnega gospodarstva, ki je potekala 23. in 24. septembra 2021 v hibridni obliki, je osvetlila pomen dobro delujočih javnih služb ter varnih in zanesljivih komunalnih storitev, tudi v kriznih razmerah. Konferenco je spremljalo preko 250 udeležencev.

Certifikat Voda iz pipe prejeli Tehniški muzej Slovenije, podjetje Iskra Mehanizmi in Dom Taber

V septembru 2021 so certifikat Voda iz pipe prejele tri nove organizacije: Tehniški muzej Slovenije, podjetje Iskra Mehanizmi d.o.o. in Socialnovarstveni zavod Taber.

Sklenjena nova Kolektivna pogodba komunalnih dejavnosti za obdobje petih let

Socialni partnerji so v sredo, 16. 6. 2021, podpisali novo Kolektivno pogodbo komunalnih dejavnosti za obdobje petih let, ki se začne uporabljati z dnem 28. 6. 2021.

V CERO Špaja dolina postavljen nov kotiček za oddajo še delujočih aparatov

V CERO Špaja dolina je postavljen nov kotiček za oddajo še delujočih aparatov v ponovno uporabo. Kotiček je postavila družba ZEOS, d.o.o. v sklopu projekta Life Spodbujamo e-krožno pod sloganom #Še sem uporaben! skupaj s projektnima partnerjema Zbornico komunalnega gospodarstva pri GZS in podjetjem TSD, d.o.o. ter lokalnim partnerjem Javnim komunalnim podjetjem Grosuplje d.o.o..

Vabljeni na 20. okoljski dan gospodarstva

Jubilejni 20. okoljski dan gospodarstva bo potekal 4. junija 2021 v digitalni obliki.

Zaživel portal GZS z aktualnimi nacionalnimi javnimi razpisi

GZS je vzpostavila portal, na katerem boste našli vse aktualne javne razpise na nacionalni ravni. Tukaj so zbrani vsi javni razpisi ministrstev in izvajalskih agencij. Ne glede na to, kakšna je vaša dejavnost, smo prepričani, da boste na naši strani našli razpise, ki vas zanimajo.