Zbornica komunalnega gospodarstva

Saubermacher - Komunala Murska Sobota lansirala mobilno aplikacijo za uporabnike

Podjetje Saubermacher – Komunala poskuša vselej slediti sodobnim trendom na področju informacijskih rešitev, novih tehnologij in digitalizacije procesov. Tako so v lanskem letu pristopili tudi k razvoju mobilne aplikacije Saubermacher – Komunala, s katero želijo svoje storitve približati uporabnikom, jim omogočiti ažurne, hitre in zanesljive informacije ter enostavno podajanje povratnih informacij o njihovih storitvah.

XIX. zimske komunalne igre prestavljene na leto 2022

XIX. zimske komunalne igre zaradi epidemioloških razmer prestavljene na leto 2022

Mreža kotičkov za ponovno uporabo v zbirnih centrih se je razširila s tremi novimi kotički

Družba ZEOS, d.o.o. je v sklopu projekta Life Spodbujamo e-krožno pod sloganom "Še sem uporaben skupaj" s projektnima partnerjema Zbornico komunalnega gospodarstva pri GZS in podjetjem TSD, d.o.o. postavila še 3 kotičke za oddajo še delujočih aparatov: enega v Zbirnem centru Jesenice na Jesenicah skupaj s podjetjem JEKO, javno komunalno podjetje, d.o.o., Jesenice, enega v Zbirnem centru Vranoviči v Črnomlju skupaj s podjetjem Javno podjetje Komunala Črnomelj d.o.o. in enega v Zbirnem centru Mozelj v Kočevju skupaj s podjetjem Komunala Kočevje d.o.o..

V sklopu Evropskega tedna zmanjševanja odpadkov ZEOS poziva k oddaji starih aparatov

V tednu od 21. do 29. novembra 2020 poteka Evropski teden zmanjševanja odpadkov. Tematski fokus letošnjega leta so nevidni odpadki kot odpadki, ki nastajajo v proizvodnem postopku izdelkov. Organizatorji želijo opozoriti na ogromne količine odpadkov, ki se skrivajo za proizvodnjo tudi najmanjših izdelkov, kar še zlasti velja za električne in elektronske izdelke. Zato družba ZEOS poziva k oddaji rabljenih e-izdelkov na ustreznih zbiralnih mestih.

Sodelujte v največji raziskavi o odpadnih oblačilih

Ekologi brez meja, društvo Focus in Pravična trgovina Slovenija so zagnali projekt Obleka naredi človeka, katerega cilj je raziskati stanje na področju oblačilne industrije, potrošniške navade in ravnanje z odpadki. V okviru projekta so pripravili tudi vprašalnik za komunalna podjetja in za potrošnike. Vabljeni k izpolnjevanju!

Evropski teden zmanjševanja odpadkov letos posvečen nevidnim odpadkom

Evropski teden zmanjševanja odpadkov (ETZO) bo v letošnjem letu potekal od 21. do 29. novembra 2020. Tematski fokus letošnjega leta so nevidni odpadki kot odpadki, ki nastajajo v proizvodnem postopku izdelkov. Spričo trenutnih razmer Ministrstvo za okolje in prostor letos ne bo moglo zagotoviti financiranja aktivnosti Evropskega tedna zmanjšavanja odpadkov v Sloveniji, zato ETZO letos ostaja brez nacionalnega koordinatorja. Pripravljalci akcij so vseeno vabljeni k sodelovanju.

V sklopu projekta Spodbujamo e-krožno pričela delovati usklajevalna skupina ključnih deležnikov

Družba ZEOS, d.o.o. in Zbornica komunalnega gospodarstva sta v začetku letošnjega leta pričeli z izvajanjem projekta LIFE Spodbujamo e-krožno, ki bo trajal do leta 2024 z namenom zajezitve nastajanja e-odpadkov in vzpostavitve sistema njihove priprave na ponovno uporabo. V sklopu projekta je pričela delovati usklajevalna skupina s ključnimi deležniki, ki bo zagotovila sistemsko vzdržne rešitve za vzpostavitev postopka ponovne uporabe odpadne e-opreme.

Uporabne povezave in informacije glede koronavirusa

Zbirka koristnih povezav, priporočil in smernic v povezavi s koronavirusom

Objavljeni mnenji Komisije za spremljanje izvajanja in razlago KPKD

Komisija za spremljanje izvajanja in razlago Kolektivne pogodbe komunalnih dejavnosti je sprejela mnenji v povezavi z izvajanjem 1. odstavka 3. člena Tarifne priloge h KPKD in 63. člena KPKD, ki sta bili objavljeni v Uradnem listu RS št. 152/2020 z dne 23. 10. 2020.

Komunala Kranj z novim glasilom Gor'kultura

Nedavno je Komunala Kranj brezplačno na skoraj 40.000 naslovov na območju osrednje gorenjske regije razdelila novo glasilo Gor'kultura. Prva številka gorenjskega občasnika za okoljsko kulturo je naletela na izjemno pozitivne odzive, saj ni klasičen promocijski material, temveč korak k ozaveščanju uporabnikov, družbe k višji okoljski zavesti.