Zbornica komunalnega gospodarstva

Zbirni kataster gospodarske javne infrastrukture - prehod na nov koordinatni sistem

V mesecu decembru bo Geodetska uprava Republike Slovenije izvedla transformacijo koordinat v novi državni koordinatni sistem (iz D48/GK v D96/TM) za vse zbirke prostorskih podatkov iz svoje pristojnosti. Med njimi je tudi Zbirni kataster gospodarske javne infrastrukture.

VABILO: Mobilno zbiranje nevarnih odpadkov, nedelujočih in še delujočih starih aparatov ter odpadnih baterij na Ptuju z okolico

ZEOS vabi na akcijo zbiranja nevarnih odpadkov, nedelujočih in še delujočih starih aparatov, sijalk in baterij, ki bo potekala od 19. do 22. novembra 2018 v občinah Juršinci, Gorišnica, Hajdina in Markovci skupaj s KP Ptuj d.d., 23. novembra 2018 v občini Dornava skupaj z JS Ptuj d.o.o. in od 26. do 30. novembra 2018 v Mestni občini Ptuj skupaj z JS Ptuj d.o.o. Vabljeni!

PRIDRUŽITE SE SKUPNI AKCIJI OB EVROPSKEM TEDNU ZMANJŠEVANJA ODPADKOV

Bliža se Evropski teden zmanjševanja odpadkov, ki se bo letos odvijal med 17. in 25. novembrom 2018 pod okriljem Zbornice komunalnega gospodarstva in v soorganizaciji Ministrstva za okolje in prostor. Letošnja tema so nevarni odpadki. Ker želimo v času Evropskega tedna zmanjševanja odpadkov v sklopu pobude Skupaj za boljšo družbo nasloviti obe težavi, smo za skupno aktivnost za podjetja pripravili dva predloga.

Vabilo na strokovno usposabljanje - napredni nivo: VREDNOTENJE TEHNOLOŠKEGA PROCESA ČIŠČENJA ODPADNE VODE

JP CČN Domžale-Kamnik d.o.o. 6. in 7. decembra 2018 organizira delavnico, ki je namenjena operaterjem, ki želijo izboljšati razumevanje procesa čiščenja preko masnih bilanc, učinkov čiščenja, procesnih kazalnikov in ostalih procesnih parametrov čistilne naprave. Vljudno vabljeni!

Manj sveč za več okolja 2018

V podjetju Komunala Laško d.o.o. smo s projektom ozaveščanja občanov v zvezi s problematiko nagrobnih sveč pričeli v letu 2014. V letošnjem letu smo se ga lotili skupaj s Komunalo Šentjur in Zbornico komunalnega gospodarstva.

Vabljeni na delavnico Evropski teden zmanjševanja odpadkov: Kako organizirati uspešno akcijo? 26. 10. 2018, 11.00, CPU

Ponovno se bliža Evropski teden zmanjševanja odpadkov, najbolj prepoznavna in ugledna akcija na področju preprečevanja odpadkov. Vabimo vas, da se nam pridružite na delavnici Evropski teden zmanjševanja odpadkov: Kako organizirati uspešno akcijo?, ki bo potekala v petek, 26. oktobra 2018, ob 11.00 na Centru za poslovno usposabljanje. Predstavili vam bomo letošnjo temo, izpostavili primere dobrih praks, spregovorili o postopkih prijave in izpostavili ključne elemente za organizacijo uspešne aktivnosti.

Na strokovnem posvetu z ministrom Juretom Lebnom preko 90 udeležencev predstavilo stališča o predlogu interventnega zakona

V petek, 19. 10. 2018, je Zbornica komunalnega gospodarstva v prostorih Gospodarske zbornice Slovenije organizirala strokovni posvet o predlogu Zakona o interventnih ukrepih pri ravnanju s komunalno odpadno embalažo in z odpadnimi nagrobnimi svečami z ministrom Juretom Lebnom in sodelavci, ki se ga je udeležilo preko 90 predstavnikov komunalnega gospodarstva.

Arhiv: V okolici Ptuja postavljeni novi oz. dodatni ulični zbiralniki za stare aparate

Prebivalci občin Juršinci, Gorišnica, Hajdina in Markovci bodo od danes naprej še lažje oddajali svoje nedelujoče e-naprave in odpadne baterije, saj so na 7 ekoloških otokih dobili ulične zbiralnike za zbiranje tovrstnih odpadkov. Predstavljeni so bili na današnjem dogodku pred Komunalnim podjetjem Ptuj d.d. na Ptuju. Tri dodatne tovrstne ulične zbiralnike pa so na isti dan postavili tudi skupaj z Javnimi službami Ptuj d.o.o. v občini Dornava. Sicer je od leta 2016 v Mestni občini Ptuj postavljenih že 18 takih zbiralnikov, širom Slovenije pa kar 650. Ulične zbiralnike postavlja družba ZEOS, d.o.o., ki je nosilka projekta Life Gospodarjenje z e-odpadki s sloganom E-cikliraj.

Arhiv: Več kot 10-letna opozorila Zbornice komunalnega gospodarstva o odpadni embalaži in nagrobnih svečah končno slišana

Minister za okolje in prostor Jure Leben je v ponedeljek, 15. 10. 2018, skupaj z direktorjem Zbornice komunalnega gospodarstva Sebastijanom Zupancem ter direktorjem Snage Ljubljana in predsednikom Združenja centrov za ravnanje z odpadki Slovenije Jankom Kramžarjem opozoril na nevzdržne razmere na področju urejanja odpadne embalaže in odpadnih nagrobnih sveč. Minister je napovedal reševanje pereče problematike z interventnim zakonom.

Arhiv: VABILO: Lansiranje novih oz. dodatnih uličnih zbiralnikov za stare aparate v okolici Ptuja

Vabimo vas na predstavitev uličnih zbiralnikov za stare aparate lokalnemu okolju. Skupaj s Komunalnim podjetjem Ptuj d.d. jih bomo postavili v občine Juršinci, Gorišnica, Hajdina in Markovci dne 16. oktobra 2018 ob 11h na Puhovi 10, Ptuj. Hkrati bomo istega dne skupaj z Javnimi službami Ptuj d.o.o. postavili dodatne ulične zbiralnike, in sicer v občino Dornava. Dogodek bo 16. oktobra 2018 ob 9h na lokaciji Dornava 135 A, Dornava.