Zbornica komunalnega gospodarstva

JKP d.o.o. Slovenske Konjice postavilo prvi kotiček za aktivne v regiji

Javno komunalno podjetje d.o.o. Slovenske Konjice je v juniju 2018 v sodelovanju z Občino Slovenske Konjice na lokaciji Centra za ravnanje s surovinami ob kolesarski stezi Slovenske Konjice - Loče postavilo KOTIČEK ZA AKTIVNE, ki je prvi tovrstni prostor daleč naokoli. Kotiček združuje prostor za počitek in sprostitev, odžejanje z vodo iz pipe in stojala s priborom za popravilo koles. Kot tak je namenjen vsem uporabnikom, ki se sprehajajo, tečejo, kolesarijo in drugače aktivno preživljajo prosti čas ter za njihove štirinožne prijatelje.

Akcija »STARI APARATI ZA OTROŠKI SMEH« v polnem zagonu

Od začetka izvajanja (1. januarja 2018) vseslovenske zbiralne akcije z naslovom Stari aparati za otroški smeh so v družbi ZEOS, d.o.o., ki akcijo v sklopu njihovega projekta Life Gospodarjenje z e-odpadki tudi organizira, pregledali njeno uspešnost. Do danes so v sklopu akcije zbrali že dobrih 300 ton starih aparatov in s tem 4.588 eur za Društvo Rdeči noski. Zbiranje starih aparatov še vedno poteka, saj se bo akcija zaključila 31. decembra 2018, zato njeni izvajalci pozivajo vse, naj se jim pridružijo.

ZKG že četrtič koordinatorka Evropskega tedna zmanjševanja odpadkov za Slovenijo

Med 17. in 25. novembrom 2018 bo potekal Evropski teden zmanjševanja odpadkov 2018, ki se osredotoča na spodbujanje dobrih praks in krepitev osveščenosti o trajnostnem ravnanju z odpadki. Aktivnosti v sklopu Evropskega tedna zmanjševanja odpadkov v Sloveniji bo tudi letos že četrto leto zapored koordinirala Zbornica komunalnega gospodarstva. Letos se bodo aktivnosti osredotočale na problematiko nevarnih snovi in preprečevanja nevarnih odpadkov.

Arhiv: Znani zmagovalci Eko kviza

V Javnem podjetju Komunala Brežice, ki velja za eno najbolj inovativnih komunalnih podjetij pri nas, veliko pozornosti namenjajo okoljskemu ozaveščanju predšolskih in osnovnošolskih otrok. Tudi letos so tako že tretje leto zapored pripravili ekološki projekt Ohranimo čisto okolje. Projekt se je zaključil z Eko kvizom za 6. in 7. razrede v osmih brežiških osnovnih šolah.

8. Konferenca komunalnega gospodarstva bo 20. in 21. septembra v Kongresnem centru Terme Olimia

GZS – Zbornica komunalnega gospodarstva letos že osmič organizira Konferenco komunalnega gospodarstva, ki je osrednji komunalni dogodek v Sloveniji. Vsako leto se dvodnevne konference udeleži več kot 350 udeležencev, ki delujejo na področju komunalnega gospodarstva, udeležba pa se iz leta v leto povečuje. Osrednja tema letošnje konference bo kakovost komunalnih storitev. Z veseljem vas pričakujemo tudi na letošnji konferenci.

Arhiv: Vabimo vas na ZERO WASTE dogodek in na mobilno zbiranje starih aparatov, sijalk in baterij, nevarnih odpadkov in jedilnega olja

Vabimo vas na ZERO WASTE dogodek, ki bo v četrtek 21. junija 2018 na Mestnem trgu 4 v Slovenskih Konjicah pred Domom Kulture. Prav tako vljudno vabljeni na mobilno zbiranje starih aparatov, sijalk in baterij, nevarnih odpadkov in jedilnega olja v soboto 23. junija 2018 v Ločah (na igrišču) od 8:00 - 9:45, v Tepanju (pri Gasilskem domu) od 10:00 - 11:45 in v Slovenskih Konjicah (na parkirišču pri Mercatorju - Slomškova ulica) od 12:00 - 13:45.

Arhiv: Skoraj 120 udeležencev na delovnem srečanju v zvezi s poročevalskimi obveznostmi v skladu z Direktivo o čiščenju komunalne odpadne vode

18. junija 2018 je Ministrstvo za okolje in prostor v sodelovanju z zbornico komunalnega gospodarstva organiziralo delovno srečanje v zvezi s poročevalskimi obveznostmi v skladu z Direktivo o čiščenju komunalne odpadne vode. Delovnega srečanja, na katerem so predstavniki ministrstva predstavili obveznosti poročanja v skladu z Direktivo o čiščenju komunalne odpadne vode, se je udeležilo skoraj 120 udeležencev iz občin in izvajalcev javne službe odvajanja in čiščenja komunalne odpadne vode.

Se nam obeta stanje, podobno kot v Rimu?

Arhiv: Zbornica komunalnega gospodarstva

Arhiv: Zbornica komunalnega gospodarstva "diha skupaj s člani"

V mesecu maju smo na Zbornici komunalnega gospodarstva izvedli anketo o zadovoljstvu naših članov. Rezultati so pokazali, da so sodelujoči zadovoljni s članstvom in so mnenja, da Zbornica komunalnega gospodarstva dobro deluje. Večina podjetij, iz katerih prihajajo sodelujoči, je v zbornico včlanjenih več kot 10 let in koristijo širok spekter njenih storitev. Kot največje prednosti izpostavljajo pridobivanje informacij iz stroke, medsebojno povezovanje, zastopanje in uveljavljanje skupnih interesov. V anketi je sodelovalo 69 anketirancev.

Arhiv: Zbornica komunalnega gospodarstva opozarja na perečo problematiko neprevzemanja komunalne odpadne embalaže in odpadnih nagrobnih sveč

V začetku junija 2018 smo na Zbornici komunalnega gospodarstva izvedli sklop medijskih aktivnosti, s katerimi smo opozorili na perečo problematiko neprevzemanja komunalne odpadne embalaže in odpadnih nagrobnih sveč. Med drugim je Zbornica komunalnega gospodarstva izvedla tiskovno konferenco, kjer smo opozorili na nevzdržno situacijo in Vlado RS pozvali k interventnim ukrepom.