Zbornica komunalnega gospodarstva

Javna zahvala vsem zaposlenim v slovenskem komunalnem gospodarstvu

Zbornica komunalnega gospodarstva se vsem zaposlenim v slovenskem komunalnem gospodarstvu zahvaljuje za njihovo požrtvovalno delo v času trenutnih kriznih razmer.

Slovenska IKT-podjetja ponujajo brezplačna orodja za delo na daljavo

Nove razmere tudi v komunalni dejavnosti podjetja silijo v nove načine dela, na delo na daljavo, na virtualno sestankovanje in še bolj digitalno podprto skupinsko delo. Združenje za informatiko in telekomunikacije pri GZS je skupaj s svojimi člani pripravilo posebno ponudbo in informacijo o brezplačnih orodjih za delo na daljavo, ki jih lahko uporabite v teh razmerah.

Komunaliada 2020 prestavljena na prihodnje leto

Tradicionalno 36. letno srečanje komunalnih delavcev - Komunaliada 2020, ki je bila predvidena za 5. in 6. junij 2020, je zaradi trenutnih kriznih razmer za letošnje leto odpovedana in se prestavlja na leto 2021.

Zbornica komunalnega gospodarstva opozorila, da robčki in krpe za čiščenje in razkuževanje ne sodijo v stranišče

V nedeljo, 22. marca 2020, obeležujemo svetovni dan voda, ko se spomnimo na najdragocenejšo dobrino, brez katere ni življenja na Zemlji. Slovenija ima številne vodne vire ter se po količini in kakovosti vode uvršča v sam evropski vrh. Tudi v času trenutnih kriznih razmer komunalna podjetja po vsej Sloveniji vlagajo trud v nemoteno oskrbo svojih odjemalcev z varno pitno vodo kot tudi zagotavljanje drugih gospodarskih javnih in izbirnih služb, kot so odvajanje in čiščenje odpadne vode, ravnanje z odpadki, javna snaga ter izvajanje pogrebnih in pokopaliških dejavnosti. Zbornica komunalnega gospodarstva je javnost opozorila na zdravstveno-varnostnime, operativne in kadrovske izzive, s katerimi se soočajo komunalna podjetja, in uporabnike pozvala k preudarnem ravnanju z odpadki.

Priporočila v povezavi s koronavirusom

Zbirka koristnih povezav, priporočil in smernic v povezavi s koronavirusom

Zbornica komunalnega gospodarstva opozorila na alarmantne razmere zaradi neprevzete komunalne odpadne embalaže

V četrtek, 20. 2. 2020, je Zbornica komunalnega gospodarstva z novinarsko konferenco opozorila na alarmantne razmere, v katerih so se znašla komunalna podjetja širom Slovenije. Pri komunalnih podjetjih se je nakopičilo že preko 16.400 ton neprevzete komunalne odpadne embalaže, do konca leta pa bi se je po črnem scenariju lahko nabralo celo več kot 80.000 ton, kar je več kot polovica komunalne odpadne embalaže, ki jo komunalna podjetja v Sloveniji zberejo v enem letu.

Sprejet zakon, ki odpravlja nedoslednosti na področju povračila stroškov prehrane zaposlenim v komunalnih podjetjih

Državni zbor Republike Slovenije je sprejel Zakon o spremembi in dopolnitvi Zakona o višini povračil stroškov v zvezi z delom in nekaterih drugih prejemkov, ki odpravlja nedoslednosti na področju upravičenosti zaposlenih v komunalnem gospodarstvu do povračila stroškov prehrane v višini, kot jo določa Kolektivna pogodba komunalnih dejavnosti. Z zakonsko spremembo bodo tudi zaposleni v podjetjih v lasti lokalnih skupnosti upravičeni do enakega povračila stroškov prehrane koz zaposleni v zasebnih komunalnih podjetjih, in sicer v višini 6,12 €, skladno s KPKD.

Zimko 2020 na koroških Kopah privabil rekordno število udeležencev

V petek, 31. januarja, in soboto, 1. februarja 2020, je v koroškem središču zimske rekreacije Kope potekala XVIII. tradicionalna zimska komunaliada – ZIMKO 2020. Organizacijo tokratnih iger je prvič prevzela Komunala Slovenj Gradec, ki je s pestrim programom privabila rekordno število udeležencev, saj se je iger udeležilo približno 600 tekmovalcev in navijačev. Vsem sodelujočim iskreno čestitamo za dosežene rezultate!

Arhiv: Zaključki BAT in njihova vloga pri določevanju pogojev okoljevarstvenih dovoljenj industrije

Spoštovani, v sodelovanju z Agencijo RS za Okolje vas vabimo 29.1. 2020 na konferenco o vplivu najboljših razpoložljivih postopkov na zahteve in vsebino okoljevarstvenih dovoljenj naših proizvodnih podjetij.

Za izdelavo plastenk porabimo trikrat več vode, kot je iz nje popijemo

Letos je certifikat Voda iz pipe, ki ga podeljuje Zbornica komunalnega gospodarstva, prejelo 21 organizacij, ki so se zavezale k prenehanju uporabe predpakirane vode in k spodbujanju pitja vode iz pipe.