Zbornica komunalnega gospodarstva

Objavljen razpis za nagrade in priznanja Zbornice komunalnega gospodarstva za leto 2017

Zbornica komunalnega gospodarstva, Dimičeva 13, 1000 Ljubljana, v skladu z Pravili o nagradah in priznanjih Zbornice komunalnega gospodarstva, objavlja Razpis za podelitev nagrad in priznanj za leto 2017 na področju komunalnega gospodarstva.

21. decembra 2017 je bila podpisana nova Tarifna priloga h KPKD, z veljavnostjo od 1. 1. 2018 naprej.

V četrtek 21. 12. 2017 smo predstavniki Gospodarske zbornice Slovenije - Zbornice komunalnega gospodarstva, Združenja delodajalcev Slovenije - Sekcije za storitve in Sindikata komunale, varovanja in poslovanja z nepremičninami ter KNSS - Neodvisnost Konfederacija novih sindikatov Slovenije podpisali novo Tarifno prilogo h Kolektivni pogodbi komunalne dejavnosti z veljavnostjo od 1.1.2018 dalje. Le ta je vpisana v evidenco kolektivnih pogodb pri Ministrstvu za delo, družino in socialne zadeve in objavljena v Uradnem listu RS št. 80/2017 z dne 29. 12. 2017.

Komunali Brežice sta bili v Mariboru izročeni kar dve nagradi – nagrada za strateško celovitost pravne osebe HORUS 2017 in priznanje Press.

Strokovna komisija je že deveto leto zapored ocenjevala družbeno odgovorno delovanje podjetij, prijavljenih na razpis. Že tretje leto zapored so za sledenje etičnim in moralnim načelom nagradili tudi brežiško komunalo.

Božiček je na tržnico prinesel smeh

Na brežiški tržnici se je minulo soboto razlegal brezskrben otroški smeh. Otroci so se namreč lahko pridružili ustvarjalni delavnici, na kateri so izdelovali unikatne voščilnice, s knjižničarko Andrejo pa so prebirali najlepše praznično obarvanih pravljice. Najbolj so se seveda razveselili obiska Božička, ki jim je prinesel darila. Njihovi starši in spremljevalci pa so se lahko medtem sprehodili po novoletnem sejmu z bogato praznično ponudbo.

Arhiv: Vsako prvo soboto v mesecu na tržnici Slovenske Konjice organiziramo izmenjavo igrač.

Zadnjo izmenjevalnico v letu 2017 smo se odločili še dodatno popestriti. Povezali smo se s Kavarno na trati, katero otroci zaradi njihove ponudbe in igral z veseljem obiskujejo.

Arhiv: Zavezani k poslanstvu ozaveščanja o pomenu  pitja zdrave vode iz pipe

Arhiv: Zavezani k poslanstvu ozaveščanja o pomenu pitja zdrave vode iz pipe

Javno podjetje Komunala Brežice se vseskozi zavzema za ohranjanje okolja in čiste narave, med drugim tudi našega bisera – pitne vode. Javnost želijo seznaniti o prednostih pitja vode iz pipe, in sicer o njenem pozitivnem vplivu na naše zdravje in počutje, ter opozoriti na pomen ohranjanja naravnih virov in ekosistema v obliki projekta Zdravo bolj zdravo-voda.

Arhiv: V letošnjem Evropskem tednu zmanjševanja odpadkov zbrali rekordno število prijav

Kot koordinatorji največje iniciative za zmanjševanje odpadkov ETZO smo v letošnjem letu v primerjavi z lanskim še povečali število prijavljenih akcij. V številnih mestih in krajih je tako potekalo več kot 30 aktivnosti. K sodelovanju je ponovno pristopilo veliko število komunalnih podjetij in šol, v izjemen ponos pa nam je, da se je povečalo tudi število prijav nevladnih organizacij in drugih prijaviteljev.

Arhiv: Ključne aktivnosti Kompetenčnega centra za razvoj kadrov v vodarstvu   v prvem letu delovanja

Arhiv: Ključne aktivnosti Kompetenčnega centra za razvoj kadrov v vodarstvu v prvem letu delovanja

Kompetenčni center za razvoj kadrov v vodarstvu z 22 partnerji deluje od marca 2017 dalje na področjih javnih služb oskrbe s pitno vodo in odvajanja in čiščenja komunalnih voda. Izhodišče vseh aktivnosti predstavljajo prepoznane kompetence na ravni partnerstva, ki vključujejo formalno in neformalno pridobljeno znanje, sposobnosti, veščine in izkušnje ter druge osebnostne lastnosti, potrebne za uspešno opravljanje specifičnih delovnih nalog.

Arhiv: Objavljen priročnik za končne uporabnike – NE ZAVRZI ME

V Zbornici komunalnega gospodarstva smo v duhu letošnje teme ETZO - ponovna uporaba, pripravili priročnik za končne uporabnike Ne zavrzi me, ker verjamemo, da ima vsakdo izmed nas moč, da spremeni svet na bolje. Združili smo nekaj kratkih in preprostih napotkov - možnosti ponovne uporabe, nasvetov in načinov souporabe in pokazali, da obstajajo tudi drugi, okolju prijaznejši načini porabe.

Arhiv: PRINESI – ODNESI rabljene predmete in varuj okolje

Javno komunalno podjetje Brežice se je z dogodkom PRINESI – ODNESI, ki so ga pripravili na mestni tržnici v Brežicah, pridružilo Evropskemu tednu zmanjševanja odpadkov.