Projektu LIFE Gospodarjenje z e-odpadki, nad katerim bedi družba ZEOS, d.o.o., sta se danes priključili tudi občini Mozirje in Rečica ob Savinji.

Na današnji slavnostni predaji sta le-te skupaj z lokalnim partnerjem Komunala Mozirje d.o.o. prejeli 6 uličnih zbiralnikov za e-odpadke in odpadne baterije.

Ekološki projekt navdušuje brežiške otroke

Komunala Brežice želi s projektom Ohranimo čisto okolje najmlajše spodbuditi k skrbi za okolje. "Ne sme nam biti vseeno, kako se obnašamo v okolju, v katerem živimo."

Delavnica »E-odpadki in naše okolje« je 16. junija 2017 na Gimnaziji in srednji šoli Rudolfa Maistra pospremila nedavno predajo uličnih zbiralnikov za stare aparate in baterije občinam Kamnik in Komenda.

Delavnico je izvedla družba ZEOS, d.o.o. v sodelovanju z Zavodom Mladinska mreža MaMa v okviru projekta LIFE Gospodarjenje z e-odpadki s sloganom E-cikliraj. Vodja in moderatorji dogodka Urša Dolinšek (ZEOS, d.o.o.), Urban Krevl in Kaja Čop (Zavod Mladinska Mreža MaMa), Admir Betić (Publicus, d.o.o. Ljubljana) in Neža Vavpetič (MC Kotlovnica Kamnik) so dijake na zabaven, a poučen način popeljali v svet e-odpadkov.

Vabimo vas na tri lokalne dogodke - lansiranje uličnih zbiralnikov za zbiranje e-odpadkov in odpadnih baterij.

Dogodki bodo 19. junija ob 9:00 pred upravo Komunale Mozirje, Mozirje, 20. junija ob 9:00 v ZC Dobrava, Ormož in 20. junija ob 13:00 v ZC Radlje ob Dravi, Radlje ob Dravi. Več o dogodkih v priponkah.

Podeljena nagrada in priznanja Zbornice komunalnega gospodarstva

Na Komunaliadi 2017 v Krškem smo podelili nagrado in priznanja za leto 2016 (v primeru jubileja se lahko podeli priznanje za leto 2017).

Komunaliada 2017 uspešno zaključena

Komunaliada 2017 - XXXIII. Srečanje delavcev komunalnega gospodarstva Slovenije - je uspešno zaključena. Prvi dan je potekal strokovni posvet vodilnih in vodstvenih delavcev s predstavniki države in lokalne skupnosti. Drugi dan je bil namenjen komunalnim igram. Skupna zmaga športnih in delovnih tekmovanj je ostala doma, v podjetju Kostak, drugo mesto je zasedlo podjetje Mariborski vodovod, tretje pa podjetje Nigrad.

Radovljiški dijaki E-ciklirali

Dijaki iz Ekonomske gimnazije in srednje šole Radovljica so se 6. junija na delavnici »E-odpadki in naše okolje« seznanili z nastajajočo infrastrukturo oddajanja starih aparatov po državi ter razvijali nove ideje na področju E-cikliranja. Dogodek se je zgodil v sklopu lanskega lansiranja uličnih zbiralnikov za e-odpadke in odpadne baterije v občine Radovljica, Bled, Gorje, Škofja Loka, Železniki in Gorenja Vas – Poljane, in sicer v sklopu projekta LIFE Gospodarjenje z e-odpadki pod sloganom E-cikliraj, ki ga vodi družba ZEOS, d.o.o.

Srebrno priznanje za Inovacije Posavja 2017 v roke Komunali Brežice

Komunala Brežice je že drugo leto zapored prejela priznanje za Inovacije Posavja. »Veseli nas, da tudi na področju socialnih inovacij orjemo ledino in dokazujemo, da je tudi na komunalnem področju inovativnost ključna za rast in razvoj podjetja,« je dejal Aleksander Zupančič, direktor Javnega podjetja Komunala Brežice, ki je letos prejelo srebrno priznanje za Inovacije Posavja 2017.

Primerjalna analiza za leto 2015 se zaključuje

Zaključeni sta analizi izvajanja storitev javne službe oskrbe s pitno vodo ter odvajanja in čiščenja komunalne odpadne vode, v zaključni fazi pa je analiza izvajanja storitev ravnanja z odpadki.