Zbornica komunalnega gospodarstva

Postavljen je bil prvi kotiček za oddajo delujočih aparatov

V sklopu petletnega projekta Life Spodbujamo e-krožno pod sloganom #Še sem uporaben! je nosilka projekta, družba ZEOS, d.o.o. skupaj s projektnima partnerjema Zbornico komunalnega gospodarstva in podjetjem TSD, d.o.o. ter lokalnim partnerjem Simbio, družba za ravnanje z odpadki d.o.o. javnosti predstavila pilotni kotiček za oddajo še delujočih aparatov. Postavljen je v Zbirnem centru Bukovžlak na RCERO Celje in je na voljo vsem, ki bi želeli oddati svoje še delujoče aparate v ponovno uporabo. S postavitvijo pilotnega kotička so organizatorji projekta pričeli svojo pot na področju krožne elektronike, h kateri pozivajo tudi evropski zakonski predpisi.

Certifikat Voda iz pipe pridobilo novih 11 podjetij

V torek, 23. junija 2020, se je 11 organizacij pridružilo skupini okoljsko odgovornih podjetij in inštitucij, ki so se odzvale na družbene potrebe in pereče okoljske problematike ter uvedle ukrepe za zmanjšanje odpadkov in spodbujanja pitja vode iz pipe. Svoja prizadevanja so potrdile s prejemom certifikata Voda iz pipe, ki ga podeljuje Zbornica komunalnega gospodarstva pri Gospodarski zbornici Slovenije.

Webinar: Terjanje dolžnikov v letu epidemije COVID-19, 3. 6. 2020

Zbornica komunalnega gospodarstva za svoje člane dne 3. 6. 2020 ob 10.00 uri organizira webinar, kjer se bodo udeleženci tako strokovno kot tudi praktično seznanili s problemi na področju izterjave, da bi se bolje znašli v situacijah, do katerih prihaja v času sprejetih ukrepov, povezanih z epidemijo COVID-19.

Webinar: Poslovanje komunalnih podjetij z IT podporo v času epidemije, 29. 5. 2020

V času trajanja epidemije so morala tudi komunalna podjetja svoje poslovanje prilagoditi novim razmeram z uporabo različnih IT orodij. Vabimo vas na webinar s predstavitvijo primerov delovanja treh komunalnih podjetij, ki so si v tem času z uporabo aplikacije pomagala pri poslovanju in delu od doma, dne 29. 5. 2020 ob 10.00 uri.

19. Okoljski dan gospodarstva

V petek, 5. junija 2020, bo potekal tradicionalni, 19. Okoljski dan gospodarstva z naslovom "S plastiko po pameti - Nekoč je bila plastika za enkratno uporabo ...", ki ga organizira Služba za varstvo okolja pri GZS. Letošnji dogodek bo poseben. Organizatorji bodo okoljski dan pripeljali k vam »domov«, saj bo potekal na daljavo, preko Zoom aplikacije. Tokratna konferenca bo mednarodna – z vrhunskimi strokovnjaki in govorci iz cele Evrope. Zato bo dogodek potekal v angleškem jeziku. Vljudno vabljeni!

Matematika za upravljavce čistilnih naprav

Matematika za upravljavce čistilnih naprav avtorja prof. dr. Milenko Roš je učbenik, ki prikazuje načine izračunov pomembnih parametrov za vodenje in vrednotenje posameznih postopkov čiščenja odpadnih voda. Izdajatelj je Slovensko društvo za zaščito voda (SDZV).

ZEOS s projektom Spodbujamo e-krožno v spodbudo še uporabnim e-napravam

Družba ZEOS, d.o.o. je v začetku letošnjega leta skupaj s partnerjema GZS-Zbornico komunalnega gospodarstva in podjetjem za zbiranje in obdelavo odpadkov TSD, d.o.o. pričela z izvajanjem projekta Life Spodbujamo e-krožno. Projekt s sloganom »Še sem uporaben«, ki bo trajal vse do konca leta 2024, se osredotoča na ozaveščanje potrošnikov in deležnikov v verigi upravljanja z e-napravami.

Cene grobnin se že višajo

Občine, kjer pogrebno dejavnost kot tržno dejavnost opravlja zasebno podjetje, morajo namenjati več denarja za vzdrževanje pokopališč.

Investicije v infrastrukturo so odvisne od občin

V občinah, kjer imajo večjo investicijsko aktivnost, ocenjujejo, da bi v prihodnje lahko prišlo do pomanjkanja proračunskih sredstev.

»Vsak dan, ko se zadeve ne premaknejo naprej, je problem večji«

Interventni ukrepi za ravnanje z odpadno embalažo bodo predvidoma vključeni v drugi protikorona zakonski paket, pojasnjujejo na ministrstvu za okolje in prostor.