Zbornica komunalnega gospodarstva

Arhiv: Evropske vode v številkah - pregled evropskega sektorja oskrbe s pitno vodo in ravnanja z odpadno vodo

EurEau, evropsko združenje nacionalnih združenj s področja oskrbe s pitno vodo in ravnanja z odpadno vodo je danes objavil publikacijo "Evropske vode v številkah", ki ponuja celovit pregled stanja sektorjev oskrbe s pitno vodo in ravnanja z odpadno vodo v Evropi.

EurEau nastopa kot združen glas evropskih podjetij, ki izvajajo storitve javnih služb oskrbe s pitno vodo in odvajanja in čiščenja odpadne vode. Med 18. in 20. oktobrom 2017 bo v Bilbau potekal mednarodni kongres EurEau, na katerem bomo obravnavali aktualno problematiko na področju vodooskrbe ter odvajanja in čiščenja odpadnih voda. Ena izmed letošnjih osrednjih tem bo vloga izvajalcev javnih služb pri uresničevanju ciljev trajnostnega razvoja Združenih narodov in razvoju pametnih mest. Letošnjega kongresa se bodo udeležili tudi predstavniki Zbornice komunalnega gospodarstva.