Zbornica komunalnega gospodarstva

Arhiv: Manj sveč za več okolja 2017

Slovenci smo po porabi nagrobnih sveč med vodilnimi narodi. Čeprav plamen sveč simbolizira spomin na pokojne, večina sveč predstavlja nevarnost za okolje.

Ali je spomin na pokojne res le množica prižganih sveč ali je to lahko tudi preprosta in okolju prijazna sveča ali droben cvet, ki krepi vezi med generacijami in prav tako ohranja spomin?

Predniki nam ne bodo zamerili, če bomo prižgali svečo manj, potomci pa nam bodo zaradi tega hvaležni.

V podjetju Komunala Laško d.o.o. smo s projektom ozaveščanja občanov v zvezi s problematiko nagrobnih sveč pričeli leta 2014.

V letošnjem letu smo se projekta znova lotili skupaj z Zbornico komunalnega gospodarstva pri Gospodarski zbornici Slovenije.

Vabimo Vas k ogledu letošnjega filma.

Vabljeni tudi k ogledu posnetka oddaje Dobro jutro in prispevka na temo Manj sveč za več okolja, ki je bila na sporedu 27.10.2017

(časovni trak oddaje od 7:15 do 7:21, časovni trak posnetka od 12:25 do 18:58)

Arhivi