Zbornica komunalnega gospodarstva

Arhiv: Delovni zvezek za otroke "Ni nam vseeno, vse naj bo (spet) zeleno"

Otroci so tisti, ki od nas velikokrat zahtevajo, da smo pozorni na tukaj in zdaj. Mi pa smo odgovorni, da jih naučimo razmišljati en korak naprej – da bo tukaj in zdaj tudi v prihodnosti lepo ohranjen.

Z delovnim zvezkom želimo odgovorne navade in premišljeno vedenje pokazati že najmlajšim, ki svoje vedenje in navade še razvijajo. Izjemno pomembno se nam namreč zdi, da jim že ob začetku njihovega razvoja predstavimo, zakaj je pomembno paziti na naravne vire in kako lahko pri tem sodelujejo tudi sami.

V priročniku smo združili materiale in vsebine, ki jih nekatera komunalna podjetja že uporabljajo za delo z otroci ter dodali nekaj novih. Vsebine so zasnovane tako, da se otroci skozi zabavne kvize, pobarvanke in druge miselne igre učijo pravilnega ločevanja, odgovornega  nakupovanja, ponovne uporabe ter spoštovanja naravnih virov in hrane.

Več si lahko preberete TUKAJ.

VABILO NA PREDSTAVITEV DELOVNEGA ZVEZKA