Zbornica komunalnega gospodarstva

Objavljeni mnenji Komisije za spremljanje izvajanja in razlago KPKD

Objavljeni mnenji Komisije za spremljanje izvajanja in razlago KP KD Zbornica komunalnega gospodarstva

Uradnem listu RS št. 152/2020 z dne 23. 10. 2020 sta bili objavljeni mnenji Komisije za spremljanje izvajanja in razlago Kolektivne pogodbe komunalne dejavnosti v povezavi z izvajanjem 1. odstavka 3. člena Tarifne priloge h Kolektivni pogodbi komunalnih dejavnosti in 63. člena Kolektivne pogodbe komunalnih dejavnosti.

Mnenje v zvezi z izvajanjem 1. odstavka 3. člena TP h KPKD

Zakon o spremembi in dopolnitvi Zakona o višini povračil stroškov v zvezi z delom in nekaterih drugih prejemkov določa, da se višina povračil stroškov v zvezi z delom in nekaterih drugih prejemkov, določena s tem zakonom oziroma na njegovi podlagi, uporablja, v kolikor ni s kolektivno pogodbo na ravni dejavnosti določeno drugače. V 1. odstavku 3. člena Tarifne priloge h KP KD je določeno, da je delavec upravičen do povračila stroškov prehrane v višini 6,12 EUR na dan, »razen ko zakon določa drugače«. V izogib nejasnostim, ali se pri povračilu stroškov prehrane uporablja KP KD ali zakon, je komisija sprejela mnenje, da upoštevaje vse pravne podlage dejavnosti komunale velja povračilo stroškov prehrane v višini 6,12 evrov na dan.

Objavljeno mnenje je dostopno na povezavi:

Mnenje k 1. odst. 3. člena TP h KP KD

Mnenje v zvezi z izvajanjem 63. člena KP KD

V povezavi s pravico očeta do odsotnosti z dela z nadomestilom plače ob rojstvu dvojčkov po 63. členu KP KD je komisija podala mnenje, da v primeru, da sta dvojčka rojena v istem dnevu, zaposlenemu pripada en dan dopusta, v primeru, da sta rojena v različnih dneh, pa dva dni dopusta.

Objavljeno mnenje je dostopno na povezavi:

Mnenje k 63. členu KP KD