Zbornica komunalnega gospodarstva

Arhiv: Delavnica: Kako ravnati z odpadki iz polimernih kompozitov, utrjenih s steklenimi vlakni

Vabimo vas na delavnico "Kako ravnati z odpadki iz polimernih kompozitov, utrjenih s steklenimi vlakni", ki bo potekala v petek, 10. maja 2019, na Gospodarski zbornici Slovenije. Delavnica v sklopu projekta Interreg Retracking je namenjena zbiralcem in predelovalcem odpadkov, občinam in tudi drugim zainteresiranim, ki se srečujejo s tovrstnimi odpadki.

Arhiv: 35. tradicionalno srečanje delavcev komunalnega gospodarstva Slovenije bo 7. in 8. junija 2019 v Trebnjem

35. tradicionalno srečanje delavcev komunalnega gospodarstva – Komunaliada 2019 bo tokrat potekalo 7. in 8. junija 2019 v objemu rek Temenice in Mirne v organizaciji Komunale Trebnje. Dvodnevni dogodek se bo začel v petek, 7. junija 2019, v Galaksiji Trebnje s posvetom vodilnih delavcev in nadaljeval v Trebnjem z razstavo komunalne opreme in strokovno ekskurzijo. V soboto, 8. junija 2019, se bomo družili ob športnih in delovnih tekmovanjih v Trebnjem. Vljudno vabljeni!

Zaradi spremenjenega zakona veliko dimnikov neočiščenih

Po podatkih Inšpektorata Republike Slovenija za okolje in prostor (IRSOP), ki je zadolžen za nadzor nad dimnikarsko storitvijo, je lani približno 100 tisoč kurilnih naprav v Sloveniji ostalo neočiščenih in nepregledanih. »Povečuje se tudi število dimniških požarov in zastrupitev z ogljikovim monoksidom,« pravi Sebastijan Zupanc, direktor Zbornice komunalnega gospodarstva na Gospodarski zbornici Slovenije (GZS), ki opozarja, da potrebujemo spremembe zakona.

Arhiv: VABILO: Mobilno zbiranje starih aparatov v Škofji Loki

ZEOS, d.o.o., v sklopu Life projekta Gospodarjenje z e-odpadki, Loška komunala d.d., Škofja Loka in Občina Škofja Loka v sklopu projekta Loško je ekološko vabijo na akcijo zbiranja nedelujočih in še delujočih starih aparatov, sijalk in baterij, ki bo potekala 6. aprila 2019 med 9:00 in 13:00 v Škofji Loki. Vabljeni!

Arhiv: JP CČN Domžale-Kamnik d.o.o. vabi na strokovno usposabljanje o učinkovitosti procesov čiščenja odpadne vode na čistilni napravi

JP CČN Domžale-Kamnik d.o.o. vabi na strokovno usposabljanje "Kako izboljšati učinkovitost procesov čiščenja odpadne vode na čistilni napravi", ki bo potekalo 14. maja 2019 od 8.30 do 17.00 na sedežu podjetja. Predaval bo prof. Hallvard Ødegaard, izumitelj tehnologije čiščenja odpadne vode po postopku MBBR.

Arhiv: Kako ravnati z odpadki iz kompozitov, ojačanih s steklenimi vlakni?

Projekt Retracking je za vas pripravil letak z odgovorom in drugimi koristnimi informacijami.

Arhiv: Zbornica komunalnega gospodarstva pričela s podeljevanjem certifikata VODA IZ PIPE

Ob letošnjem svetovnem dnevu voda je Zbornica komunalnega gospodarstva pričela s podeljevanjem prvega certifikata, ki organizacije spodbuja k pitju pitne vode iz pipe, certifikata "VODA IZ PIPE", ki je nastal v sklopu vseslovenske komunalne pobude Skupaj za boljšo družbo. Certifikat je namenjen spodbujanju pitja pitne vode iz pipe v organizacijah ter ozaveščanju o kakovosti slovenske pitne vode in prednostih, ki jih pitje pitne vode iz pipe prinaša za okolje in zdravje ljudi. K pridobitvi certifikata so vabljene vse slovenske organizacije, ki želijo spodbujati pitje pitne vode iz pipe in nadgraditi obstoječo prakso.

Arhiv: Komunala Tržič d.o.o. ob svetovnem dnevu voda za učence organizirala ogled ogled vodohrana Hudo

Osveščanje o pomenu ohranjanja naravnih virov in o kakovosti pitne vode v Sloveniji se mora pričeti že pri naših mlajših. Zato je ob letošnjem svetovnem dnevu voda Komunala Tržič d.o.o. za učence 4. razreda podružnične šole Kovor organizirala ogled vodohrana na Hudem.

Arhiv: Podjetje KOVOD Postojna, d.o.o. s strokovnim izobraževanjem o prednostih in pasteh mehčanja pitne vode

Podjetje Kovod Postojna, d.o.o. je svetovni dan voda obeležilo s strokovnim izobraževanjem o prednostih in pasteh mehčanja pitne vode. Predavanje je bilo izvedeno v sklopu serije strokovnih srečanj, ki jih podjetje Kovod Postojna, d.o.o. redno pripravlja že od lanskega leta, katerih namen je lokalnim ustanovam, institucijam in organizacijam, pa tudi ostali strokovni javnosti (komunalna podjetja, nacionalni laboratoriji…), omogočiti pomembne informacije, rešitve, smernice in navodila za ustrezno ravnanje ter izmenjavo mnenj.

Arhiv: Na strokovnem srečanju o pitni vodi več kot 120 udeležencev

19. marca 2019 je na Gospodarski zbornici Slovenije potekalo vsakoletno strokovno srečanje o pitni vodi, ki ga organizira GZS-Zbornica komunalnega gospodarstva v sodelovanju z Nacionalnim laboratorijem za zdravje, okolje in hrano in Nacionalnim inštitutom za javno zdravje.

Arhivi