Zbornica komunalnega gospodarstva

Arhiv: Prvi posvet o izvajanju obvezne občinske gospodarske javne službe urejanja in čiščenja javnih površin

Ministrstvo za okolje in prostor in Zbornica komunalnega gospodarstva v sodelovanju s Skupnostjo občin Slovenije in Inštitutom za politike prostora organizirata Prvi posvet o izvajanju obvezne občinske gospodarske javne službe urejanja in čiščenja javnih površin.

Arhiv: Komunala Brežice: S pravilnim ločevanjem in z novim načinom obdelave privarčevali več kot 517.000 evrov

»Skupaj z našimi uporabniki smo lani zbrali več kot 4187 ton ločenih frakcij, kar je dobrih šest odstotkov več kot leto poprej, v primerjavi z letom 2011 pa je povečanje skoraj 84-odstotno. Vsi skupaj smo tako privarčevali 352.800 evrov, z novim načinom obdelave pa še dodatnih 164.000 evrov, posledično je znesek na položnici za štiričlansko družino vsak mesec nižji za 6,9 evra,« je poudaril Aleksander Zupančič, direktor Komunale Brežice, ki velja za eno najbolj inovativnih komunalnih podjetij pri nas.