Zbornica komunalnega gospodarstva

Arhiv: Ob Svetovnem dnevu voda predstavili nov mobilni zbiralnik za stare aparate

Ob Svetovnem dnevu voda so v družbi ZEOS, d.o.o. v sklopu projekta LIFE Gospodarjenje z e-odpadki javnosti prvič predstavili njihov novi mobilni zbiralnik za stare aparate, sijalke in baterije. Danes je vse do 17:00 postavljen na parkirišču OŠ Vižmarje – Brod. V prihodnjih mesecih se bo podal na pot po Sloveniji, kjer bo skupaj z nekaterimi izvajalci gospodarske javne službe za ravnanje z odpadki sprejemal stare aparate predvsem na podeželju. Projekt je sofinanciran s strani Evropske komisije in Ministrstva za okolje in prostor RS.

Arhiv: Vabilo na strokovno srečanje o pitni vodi - GZS, DVORANA A, 29. marec 2018

Zbornica komunalnega gospodarstva in Nacionalni laboratorij za zdravje, okolje in hrano bosta 29. marca 2018 organizirala strokovno srečanje o pitni vodi. Na srečanju bomo, v luči sprememb ki se obetajo zaradi Direktive o pitni vodi, spregovorili o različnih vsebinah, ki so pomembne za izvajanje obvezne občinske gospodarske javne službe oskrbe s pitno vodo.

Arhiv: Dijaki Gimnazije Ledina so se učili E-cikliranja

V sklopu projekta Life Gospodarjenje z e-odpadki se je včeraj družba ZEOS, d.o.o. oglasila na Gimnaziji Ledina, kjer je s skupino dijakov in dijakinj izpeljala eno izmed eko delavnic z naslovom E-odpadki in naše okolje. Dijaki so se na dogodku na zabaven in zanimiv način spoznali z e-odpadki in odpadnimi baterijami in vsemi lokacijami za njihovo oddajo.

Arhiv: VABILO - Izzivi in priložnosti pri ODVAJANJU ODPADNE VODE - Kaj nas učijo izkušnje?

Zbornica komunalnega gospodarstva (ZKG) in Slovensko društvo za zaščito voda (SDZV) 28. marca 2018 organizirata skupno delavnico upravljavcev javnih kanalizacijskih sistemov z naslovom "Izzivi in priložnosti pri ODVAJANJU ODPADNE VODE - Kaj nas učijo izkušnje?". Vljudno vabljeni!

Arhiv: Imate novico, ki bi jo radi delili? Pišite nam.

Pomembna aktivnost, ki jo izvajamo v Zbornici komunalnega gospodarstva v okviru našega članstva, je promocija dobrih praks in aktivnosti naših članov. Imate pomembno novico, ki se tiče vašega poslovanja ali storitev? Izvajate obsežnejši projekt ali aktivnost?

Arhiv: Bliža se Svetovni dan voda - letošnja tema je Narava za vodo

Svetovni dan voda, ki ga obeležujemo 22. marca, bo letos potekal v znamenju iskanju naravnih rešitev za izzive oskrbe z vodo v 21. stoletju. Spremenjeni ekosistemi vplivajo na količino in kakovost vode, ki je nujno potrebna za naša življenja. Več kot 2,6 milijarde odraslih in otrok živi brez osnovnih sanitarnih prostorov, kar slabo vpliva na njihovo zdravje, medtem ko število obolelih za smrtno nevarnimi boleznimi raste. Cilj trajnostnega razvoja je do leta 2030 vsem omogočiti enakopraven dostop do vode, urediti osnovne sanitarije ter poskrbeti za trajnostno upravljanje z vodnimi viri.

Arhiv: Vabilo na strokovno delavnico 12. in 13. aprila 2018 - Modeliranje procesov čiščenja odpadne vode

Dvodnevna interaktivna delavnica bo vključevala praktično usposabljanje, ki bo temeljilo na obnovitvi osnovnega znanja o vodenju procesov na čistilni napravi ter nadgradnjo s teoretičnim in praktičnim pristopom za doseganje optimizacije in izboljšanja rezultatov čiščenja. Modelna simulacija različnih konfiguracij procesov čiščenja z uporabo simulatorja čistilne naprave BioWin je orodje, ki je lahko inženirjem in upravljavcem v pomembno pomoč pri sprejemanju procesnih odločitev. Z uporabo simulacije lahko zmanjšamo stroške investicijskega vzdrževanja in obratovanja ter zagotovimo doseganje procesnih ciljev, stabilno in ustrezno obratovanje čistilne naprave z doseganjem zahtevanega učinka čiščenja. Med usposabljanjem se bodo upravljavci seznanili z nekaterimi temeljnimi koncepti pri čiščenju odpadne vode in razumeli, kako delujejo z uporabo simulatorjev čistilnih naprav, ki predstavljajo podobno logiko kot »simulator letenja«. Poudarek bo na uporabi procesnih simulatorjev za pomoč pri delovanju z vidika upravljavca in pridobljeno znanje bo udeležencem koristna pomoč pri vsakodnevnem delu in vodenju procesov čiščenja.

Arhiv: Danes moramo prevzeti odgovornost za tisto, kar ostaja za nami

V podjetju Komunala Brežice že od ustanovitve pred šestimi leti sledijo inovativnemu in družbeno-odgovornemu konceptu delovanja. Tako Komunala Brežice ni zgolj tehnični izvajalec komunalnih storitev, ampak kreativni potencial svojih zaposlenih usmerja v ohranjanje narave in varstvo okolja.

Arhiv: Komunala Brežice v 2018 z novimi projekti

Na novinarski konferenci, ki bo v sredo, 21. februarja, ob 11. uri v Mestni hiši Brežice (Cesta prvih borcev 22, Brežice), bodo spregovorili o poslovanju in projektih minulega leta ter o načrtovanih aktivnostih za leto 2018. Vaši sogovorniki bodo Aleksander Zupančič, direktor Komunale Brežice, Jadranka Novoselc, izvršna direktorica Komunale Brežice in Petra Grajžl, vodja sektorja splošnih služb.

Arhiv: Če hočeš rešit naš planet, E-cikliraj spet in spet!

Organizatorji projekta Life Gospodarjenje z e-odpadki, družba ZEOS, d.o.o., ki so spomladi 2017 postavili ulične zbiralnike za zbiranje starih aparatov tudi v občine Ribnica, Sodražica in Loški Potok, so tokrat obiskali učence OŠ dr. Franceta Prešerna v Ribnici. Mladim so pripravili posebno eko delavnico, ti pa so se tako na zabaven in zanimiv način spoznali z e-odpadki in odpadnimi baterijami in lokacijami za njihovo oddajo.

Arhivi