Zbornica komunalnega gospodarstva

Arhiv: Zmagala je ideja »Ležalka za na plažo«

V Javnem podjetju Komunala Brežice so izvedli javni natečaj »Odpadno je prodajno«. S tem so želeli spodbuditi posameznike k premisleku, kaj uporabnega in hkrati tržno zanimivega bi lahko naredili iz odpadkov. Na natečaj so se s svojimi idejami prijavili inovativni ustvarjalci, strokovna komisija pa je pri ocenjevanju prijavljenih del upoštevala izvirnost predloga, tržno uporabnost ter kako celovito in vsebinsko naravnano je bilo delo. V naštetem jih je najbolj prepričal projekt Romane Srpčič iz Brežic, ki je na natečaju sodelovala s predlogom »Ležalka za na plažo«.

Arhiv: Druga javna predstavitev predloga določitve vodnih zemljišč

V okviru posvetovanja z javnostmi vas vljudno vabimo na drugo javno predstavitev predloga določitve vodnih zemljišč celinskih voda v Sloveniji.

Arhiv: Komunala Brežice med finalisti Zlate niti 2017

V Javnem podjetju Komunala Brežice, ki velja za eno najbolj inovativnih komunalnih podjetij pri nas, se ponovno potegujejo za laskavi naziv najboljšega zaposlovalca. Na vseslovenskem izboru Zlata nit pod pokroviteljstvom ministrstva za delo in časnika Dnevnik izbirajo že enajsto leto zapored najboljše zaposlovalce leta v kategoriji majhnih, srednje velikih in velikih podjetij. Na izbor se je prijavilo 89 podjetij. Komunala Brežice je v svoji kategoriji srednje velikih podjetij letos ponovno uvrščena med finalisti.

Arhiv: Napovedujemo delavnico Izzivi in priložnosti pri odvajanju odpadne vode - 28. marca 2018 v Celju

Obveščamo vas, da Zbornica komunalnega gospodarstva in Slovensko društvo za zaščito voda 28. marca 2018 za svoje člane - upravljavce javnih kanalizacijskih sistemov organizirata skupno delavnico z naslovom IZZIVI IN PRILOŽNOSTI PRI ODVAJANJU ODPADNE VODE - Kaj nas učijo izkušnje?

Arhiv: GRADIVA - Konferenca Retracking - Sledi zanki / Conferenza Retracking - Segui il nodo

Spregovorili smo o možnostih, ki jih ponujajo kombinacije inovativnih, novih tehnologij za predelavo in povečano sledljivost za zapiranje snovnih tokov materialov iz polimerov s steklenimi vlakni.

Arhiv: Nova zbiralna akcija STARI APARATI ZA OTROŠKI SMEH

Na sedežu ZEOS, d.o.o. so včeraj, 30. januarja 2018, predstavili novo zbiralno akcijo z naslovom Stari aparati za otroški smeh. Namen akcije je zbiranje odpadnih aparatov, sijalk in baterij v posebnih zbiralnikih t.i. zelenih kotih v poslovalnicah štirih večjih tehničnih trgovin po državi. Izkupiček od zbranega bodo organizatorji namenili Društvu Rdeči noski, bolnišničnim klovnom, ki lajšajo dneve otrokom, ki jih morajo preživeti stran od doma ter jim spodbudijo vedre misli, pogum in zaupanje.

Arhiv: Na tržnici v Brežicah spodbujali k bolj smotrni porabi plastičnih vrečk

Minulo soboto so na tržnici v Brežicah organizirali »Dan brez uporabe plastičnih vrečk«. Obiskovalci so kupljene izdelke pri ponudnikih na stojnicah lahko odnesli v biorazgradljivih vrečkah. To je za tržnico velik napredek in dolgoročna naložba. S tem želijo v Komunali Brežice preprečiti pretirano uporabo tankih plastičnih vrečk, ki so velik problem sodobnega časa. Vse plastične vrečke imajo kratek rok rabe, v okolju pa ostanejo na stotine let. Na eni izmed stojnic je potekala tudi nagradna igra, ki je razveselila mnoge obiskovalce.

Arhiv: Vrhniški osnovnošolci E-ciklirali na eko delavnici

Skoraj leto dni po postavitvi uličnih zbiralnikov za stare aparate v občinah Vrhnika, Borovnica in Log-Dragomer so se organizatorji projekta Life Gospodarjenje z e-odpadki, družba ZEOS, d.o.o., ponovno oglasili na Vrhniki. Tokrat so izvedli delavnico za mlade na OŠ Ivana Cankarja. Dijaki so se tako na zabaven in zanimiv način spoznali z e-odpadki in odpadnimi baterijami in lokacijami za njihovo oddajo.

Arhiv: Mladi v Ormožu so se spoznali s starimi aparati

Pol leta po postavitvi uličnih zbiralnikov za stare aparate v občinah Ormož, Središče ob Dravi in Sv. Tomaž so se organizatorji projekta Life Gospodarjenje z e-odpadki, družba ZEOS, d.o.o., ponovno oglasili v Ormožu. Tokrat so izvedli dve delavnici za mlade na Gimnaziji Ormož. Dijaki so se tako na zabaven in zanimiv način spoznali z e-odpadki in odpadnimi baterijami in novimi lokacijami za njihovo oddajo.

Arhiv: Krožnemu gospodarstvu naproti: sledljivost izdelkov iz recikliranih polimernih kompozitov, utrjenih s steklenimi vlakni

Zbornica komunalnega gospodarstva sodeluje pri izvajanju projekta Retracking, ki se izvaja v okviru programa Interreg Italia – Slovenija. V Sloveniji se projekt izvaja na območju Primorsko-notranjske, Osrednjeslovenske, Gorenjske, Goriške in Obalno-kraške statistične regije. Ker se pri svojem delu zagotovo srečujete tudi z v projektu obravnavano problematiko, vas kot člane Zbornice komunalnega gospodarstva vljudno vabimo, da se nam pridružite na začetni konferenci z naslovom «Krožnemu gospodarstvu naproti: sledljivost izdelkov iz recikliranih polimernih kompozitov, utrjenih s steklenimi vlakni«. Konferenca bo v ponedeljek, 29. januarja 2018, ob 14.00 v konferenčni dvorani »Sala Predonzani«, Trg Unità d'Italia 1, Trst.

Arhivi