Zbornica komunalnega gospodarstva

Arhiv: JP CČN Domžale-Kamnik d.o.o. vabi na strokovno usposabljanje o učinkovitosti procesov čiščenja odpadne vode na čistilni napravi

JP CČN Domžale-Kamnik d.o.o. vabi na strokovno usposabljanje "Kako izboljšati učinkovitost procesov čiščenja odpadne vode na čistilni napravi", ki bo potekalo 14. maja 2019 od 8.30 do 17.00 na sedežu podjetja. Predaval bo prof. Hallvard Ødegaard, izumitelj tehnologije čiščenja odpadne vode po postopku MBBR.

Arhiv: Kako ravnati z odpadki iz kompozitov, ojačanih s steklenimi vlakni?

Projekt Retracking je za vas pripravil letak z odgovorom in drugimi koristnimi informacijami.

Zbornica komunalnega gospodarstva pričela s podeljevanjem certifikata VODA IZ PIPE

Ob letošnjem svetovnem dnevu voda je Zbornica komunalnega gospodarstva pričela s podeljevanjem prvega certifikata, ki organizacije spodbuja k pitju pitne vode iz pipe, certifikata "VODA IZ PIPE", ki je nastal v sklopu vseslovenske komunalne pobude Skupaj za boljšo družbo. Certifikat je namenjen spodbujanju pitja pitne vode iz pipe v organizacijah ter ozaveščanju o kakovosti slovenske pitne vode in prednostih, ki jih pitje pitne vode iz pipe prinaša za okolje in zdravje ljudi. K pridobitvi certifikata so vabljene vse slovenske organizacije, ki želijo spodbujati pitje pitne vode iz pipe in nadgraditi obstoječo prakso.

Arhiv: Komunala Tržič d.o.o. ob svetovnem dnevu voda za učence organizirala ogled ogled vodohrana Hudo

Osveščanje o pomenu ohranjanja naravnih virov in o kakovosti pitne vode v Sloveniji se mora pričeti že pri naših mlajših. Zato je ob letošnjem svetovnem dnevu voda Komunala Tržič d.o.o. za učence 4. razreda podružnične šole Kovor organizirala ogled vodohrana na Hudem.

Arhiv: Podjetje KOVOD Postojna, d.o.o. s strokovnim izobraževanjem o prednostih in pasteh mehčanja pitne vode

Podjetje Kovod Postojna, d.o.o. je svetovni dan voda obeležilo s strokovnim izobraževanjem o prednostih in pasteh mehčanja pitne vode. Predavanje je bilo izvedeno v sklopu serije strokovnih srečanj, ki jih podjetje Kovod Postojna, d.o.o. redno pripravlja že od lanskega leta, katerih namen je lokalnim ustanovam, institucijam in organizacijam, pa tudi ostali strokovni javnosti (komunalna podjetja, nacionalni laboratoriji…), omogočiti pomembne informacije, rešitve, smernice in navodila za ustrezno ravnanje ter izmenjavo mnenj.

Arhiv: Na strokovnem srečanju o pitni vodi več kot 120 udeležencev

19. marca 2019 je na Gospodarski zbornici Slovenije potekalo vsakoletno strokovno srečanje o pitni vodi, ki ga organizira GZS-Zbornica komunalnega gospodarstva v sodelovanju z Nacionalnim laboratorijem za zdravje, okolje in hrano in Nacionalnim inštitutom za javno zdravje.

Arhiv: 35. tradicionalno srečanje delavcev komunalnega gospodarstva Slovenije bo 7. in 8. junija 2019 v Trebnjem

35. srečanje delavcev komunalnega gospodarstva, Komunaliada 2019, bo potekalo 7. in 8. junija 2019 v objemu rek Temenice in Mirne v organizaciji Komunale Trebnje.

Arhiv: JKP d.o.o. Slovenske Konjice z zelenimi predavanji za modre odločitve

Javno komunalno podjetje d.o.o. Slovenske Konjice že peto leto zapored svetovni dan voda kot tudi materinski dan obeležuje s sklopom predavanj »Zelena predavanja za modre odločitve« za spodbujanje odgovornega, etičnega, pravičnega in trajnostnega vedenja.

Arhiv: Na 17. zimskih komunalnih igrah barve komunalnih podjetij zastopalo preko 400 zaposlenih

V soboto, 9. februarja 2019, so zaposleni v komunalnem gospodarstvu dokazali, da premorejo veliko mero športnega in ekipnega duha, saj se je letošnjih 17. tradicionalnih komunalnih iger udeležilo preko 400 zaposlenih v vlogi tekmovalcev in navijačev. Zimko 2019 je organizirala Komunala, Kranjska Gora, d.o.o. v sodelovanju s podjetjem JEKO, d.o.o.

Arhiv: Zaključni dogodek vseslovenske zbiralne akcije z naslovom Stari aparati za otroški smeh

6. februarja je v Ljubljani potekal zaključni dogodek vseslovenske zbiralne akcije z naslovom Stari aparati za otroški smeh, ki je potekala v letu 2018 pod okriljem družbe ZEOS, d.o.o. v sklopu njihovega projekta Life Gospodarjenje z e-odpadki. Zbiralo se je stare aparate za Društvo Rdeči noski.