Zbornica komunalnega gospodarstva

Arhiv: Vabilo na mobilno zbiranje starih aparatov v Tržiču z okolico

Učenci in učenke iz Tržiča in okolice že ta teden na šolah pridno zbirajo stare aparate. Prihodnji teden pa jih bo obiskal tudi naš mobilko, ki se bo na vsaki lokaciji ustavil in pobiral tovrstne odpadke tudi od vseh ostalih občank in občanov. Da bo čim več starih aparatov končalo na pravem mestu, ponovno organiziramo akcijo zbiranja starih aparatov, sijalk in baterij, ki bo potekala z mobilnim zbiralnikom v sklopu projekta Life Gospodarjenje z e-odpadki pod sloganom E-cikliraj v Tržiču z okolico med 1. in 4. oktobrom 2018.

Arhiv: S pomočjo prostovoljcev očistili najbolj onesnažene ekološke otoke

Čedalje več površin v občini Brežice je že očiščenih. Prizadevamo si za redno ozaveščanje naših uporabnikov o pomembnosti čistega okolja. Tudi naši ekološki otoki so urejeni, najbolj kritične, približno 30, pa smo s številnimi prostovoljci uredili v posebni akciji »varuhi ekoloških otokov«.

Arhiv: Primerjalna analiza za leto 2017 je v polnem teku

Zbornica komunalnega gospodarstva nadaljuje s projektom Primerjalne analize izvajanja obveznih občinskih gospodarskih javnih služb varstva okolja, ki že od leta 2013 poteka v sodelovanju z vsemi tremi interesnimi združenji slovenskih občin (SOS, ZOS in ZMOS).

Arhiv: Zbornica komunalnega gospodarstva še naprej opozarja na perečo problematiko neprevzemanja komunalne odpadne embalaže in odpadnih nagrobnih sveč

V Zbornici komunalnega gospodarstva smo začetku junija 2018 opozorili na nevzdržno situacijo v zvezi s problematiko neprevzemanja komunalne odpadne embalaže in odpadnih nagrobnih sveč ter Vlado RS pozvali k interventnim ukrepom. Opozorila so bila s strani medijev slišana in pozitivno sprejeta, a ker s strani odločevalcev še niso bili storjeni nadaljnji koraki za reševanje problematike in uvajanje sistemskih rešitev, bomo v Zbornici komunalnega gospodarstva z nadaljevanjem aktivnosti in povezovanjem z drugimi deležniki odločevalce spodbujali k sprejetju nujno potrebnih ukrepov.

Arhiv: JKP d.o.o. Slovenske Konjice postavilo prvi kotiček za aktivne v regiji

S kotičkom za aktivne so pri Javnem komunalnem podjetju d.o.o. Slovenske Konjice pokazali, da je mogoče ustvariti prostor, ki druži vse aktivne in tiste, ki veliko časa preživijo na prostem tudi s svojimi štirinožnimi prijatelji.

Arhiv: Akcija »STARI APARATI ZA OTROŠKI SMEH« v polnem zagonu

Od začetka izvajanja (1. januarja 2018) vseslovenske zbiralne akcije z naslovom Stari aparati za otroški smeh so v družbi ZEOS, d.o.o., ki akcijo v sklopu njihovega projekta Life Gospodarjenje z e-odpadki tudi organizira, pregledali njeno uspešnost. Do danes so v sklopu akcije zbrali že dobrih 300 ton starih aparatov in s tem 4.588 eur za Društvo Rdeči noski. Zbiranje starih aparatov še vedno poteka, saj se bo akcija zaključila 31. decembra 2018, zato njeni izvajalci pozivajo vse, naj se jim pridružijo.

Arhiv: Znani zmagovalci Eko kviza

V Javnem podjetju Komunala Brežice, ki velja za eno najbolj inovativnih komunalnih podjetij pri nas, veliko pozornosti namenjajo okoljskemu ozaveščanju predšolskih in osnovnošolskih otrok. Tudi letos so tako že tretje leto zapored pripravili ekološki projekt Ohranimo čisto okolje. Projekt se je zaključil z Eko kvizom za 6. in 7. razrede v osmih brežiških osnovnih šolah.

Arhiv: 8. Konferenca komunalnega gospodarstva bo 20. in 21. septembra v Kongresnem centru Terme Olimia

GZS – Zbornica komunalnega gospodarstva letos že osmič organizira Konferenco komunalnega gospodarstva, ki je osrednji komunalni dogodek v Sloveniji. Vsako leto se dvodnevne konference udeleži več kot 350 udeležencev, ki delujejo na področju komunalnega gospodarstva, udeležba pa se iz leta v leto povečuje. Osrednja tema letošnje konference bo kakovost komunalnih storitev. Z veseljem vas pričakujemo tudi na letošnji konferenci.

Arhiv: Vabimo vas na ZERO WASTE dogodek in na mobilno zbiranje starih aparatov, sijalk in baterij, nevarnih odpadkov in jedilnega olja

Vabimo vas na ZERO WASTE dogodek, ki bo v četrtek 21. junija 2018 na Mestnem trgu 4 v Slovenskih Konjicah pred Domom Kulture. Prav tako vljudno vabljeni na mobilno zbiranje starih aparatov, sijalk in baterij, nevarnih odpadkov in jedilnega olja v soboto 23. junija 2018 v Ločah (na igrišču) od 8:00 - 9:45, v Tepanju (pri Gasilskem domu) od 10:00 - 11:45 in v Slovenskih Konjicah (na parkirišču pri Mercatorju - Slomškova ulica) od 12:00 - 13:45.

Arhiv: Skoraj 120 udeležencev na delovnem srečanju v zvezi s poročevalskimi obveznostmi v skladu z Direktivo o čiščenju komunalne odpadne vode

18. junija 2018 je Ministrstvo za okolje in prostor v sodelovanju z zbornico komunalnega gospodarstva organiziralo delovno srečanje v zvezi s poročevalskimi obveznostmi v skladu z Direktivo o čiščenju komunalne odpadne vode. Delovnega srečanja, na katerem so predstavniki ministrstva predstavili obveznosti poročanja v skladu z Direktivo o čiščenju komunalne odpadne vode, se je udeležilo skoraj 120 udeležencev iz občin in izvajalcev javne službe odvajanja in čiščenja komunalne odpadne vode.