Zbornica komunalnega gospodarstva

Se nam obeta stanje, podobno kot v Rimu?

Arhiv: Zbornica komunalnega gospodarstva

Arhiv: Zbornica komunalnega gospodarstva "diha skupaj s člani"

V mesecu maju smo na Zbornici komunalnega gospodarstva izvedli anketo o zadovoljstvu naših članov. Rezultati so pokazali, da so sodelujoči zadovoljni s članstvom in so mnenja, da Zbornica komunalnega gospodarstva dobro deluje. Večina podjetij, iz katerih prihajajo sodelujoči, je v zbornico včlanjenih več kot 10 let in koristijo širok spekter njenih storitev. Kot največje prednosti izpostavljajo pridobivanje informacij iz stroke, medsebojno povezovanje, zastopanje in uveljavljanje skupnih interesov. V anketi je sodelovalo 69 anketirancev.

Arhiv: Na 34. Komunaliadi v Celju smo podelili nagrado in priznanja Zbornice komunalnega gospodarstva

Na 34. Komunaliadi v Celju je 8. junija 2018 predsednik Zbornice komunalnega gospodarstva svečano podelil nagrado in priznanja Zbornice komunalnega gospodarstva. 8. in 9. junija se je tradicionalnega srečanja delavcev komunalnega gospodarstva udeležilo skoraj 3.000 udeležencev, ki so se v soboto pomerili tudi v športnih in delovnih tekmovanjih. Vsem sodelujočim iskreno čestitamo.

Arhiv: Osnovnošolci iz občine Brežice izpeljali največjo zbiralno akcijo odpadnega jedilnega olja v Sloveniji doslej

»V največji zbiralni akciji odpadnega jedilnega olja do sedaj so učenci brežiških osnovnih šol v enem mesecu zbrali 3 tone in pol ali skoraj štiri tisoč litrov odpadnega jedilnega olja. S tem smo vsi sodelujoči zaščitili 3 milijarde in 340 milijonov litrov vode na tem planetu,« je povedal Aleksander Zupančič, direktor Komunale Brežice, ki je v sklopu projekta Zeleno Posavje – za naravo in zdravje, organizirala prvo tovrstno okoljevarstveno akcijo.

Arhiv: Inovatorji Komunale Brežice že tretje leto zapored nagrajeni na Inovacijah Posavja

V Komunali Brežice so ponosni, da so v podjetje uvedli celostni sistem odnosa z zaposlenimi, ki sta ga razvila inovatorja Petra Grajžl in Aleksander Zupančič in je že večkrat nagrajen na državni ravni. »Kultura zavzetih inovatorjev 3 x 12 je temelj naših dosežkov.

Arhiv: Problematika (ne)prevzemanja odpadne komunalne embalaže in odpadnih nagrobnih sveč - tiskovna konferenca 5. junija 2018

V Sloveniji svetovni dan okolja 5. junij, ko države po vsem svetu predstavljajo primere dobrih praks zmanjševanja odpadne embalaže, letos obeležujemo povsem drugače. Sistem ravnanja s komunalnimi odpadki, ki smo ga dolga leta v evropskem prostoru predstavljali kot primer dobre prakse, je tik pred razpadom. Neučinkovit sistem ravnanja z odpadki, kateremu smo priča že desetletja, je dosegel nov vrh z grožnjo razpada sistema ravnanja z odpadno embalažo in odpadnimi nagrobnimi svečami.

Arhiv: Mobilno zbiranje starih aparatov v Šaleški in Zgornji Savinjski dolini 2018

1. junij, petek, 10:00-16:00: Solčava, pri Zadružnem domu; 2. junij, sobota, 8:00-12:00: Šmartno ob Paki, ZM pri pokopališču; 4. junij, ponedeljek, 10:00-16:00: Luče, parkirišče nasproti Gasilskega doma; 9. junij*, sobota, 9:00-12:00: Šoštanj, parkirišče pri Gasilskem domu Šoštanj *na lokaciji bo prisoten navaden kamion; 11. junij, ponedeljek, 10:00-16:00: Ljubno, Radmirje (parkirišče pod cerkvijo); 12. junij, torek, 10:00-16:00: Gornji Grad, Šmiklavž pri Kulturnem domu; 16. junij, sobota, 9:00-12:00: Velenje, bivše HPH parkirišče (pri Mömax-u); 19. junij, torek, 10:00-16:00: Nazarje, Lačja vas (pri Gasilskem domu);

Arhiv: Ostanite z nami v stiku tudi po 25. maju 2018

Na Zbornici komunalnega gospodarstva se trudimo, da za člane ZKG pripravljamo uporabne vsebine s področja komunalnega gospodarstva in vas obveščamo o aktualnih novicah, dogodkih, stališčih in ostalih produktih ter storitvah ZKG. Če želite biti še naprej seznanjeni z aktivnostmi, ki jih izvajamo vas prosimo, da potrdite prejemanje e-novic GZS.

Arhiv: Ločujmo odpadno jedilno olje za čisto okolje

»Jedilno olje je odpadek, za katerega marsikdo ne ve, da je škodljiv za naravo. V gospodinjstvih nastane precej tega odpada, a ga večina ne konča na pravem mestu. Pogosto se znajde v naravi, kanalizaciji ali na kompostu, s tem pa ne poskrbimo, da bi se ta odpadek ponovno uporabil,« v sklopu projekta Zeleno Posavje – za naravo in zdravje v Komunali Brežice ozaveščajo o kuhinjskem odpadku, ki sicer sodi med nevarne odpadke, in ga je zato treba ločevati in shranjevati ter oddajati posebej.

Arhiv: Več kot 50 udeležencev na prvem posvetu »Podpora uporabnikom komunalnih storitev«

GZS - Zbornica komunalnega gospodarstva je 20. aprila 2018 organizirala prvo srečanje zaposlenih v komunalnih podjetjih, ki skrbijo za odnose z uporabniki komunalnih storitev in drugimi deležniki, z naslovom »Podpora uporabnikom komunalnih storitev«. Na dogodku se je zbralo več kot 50 udeležencev, ki dnevno skrbijo za informacije in novice s področja komunalnih storitev in so v stalnem stiku z različnimi deležniki.