Zbornica komunalnega gospodarstva

Arhiv: Komunaliada 2020 prestavljena na prihodnje leto

Tradicionalno 36. letno srečanje komunalnih delavcev - Komunaliada 2020, ki je bila predvidena za 5. in 6. junij 2020, je zaradi trenutnih kriznih razmer za letošnje leto odpovedana in se prestavlja na leto 2021.

Arhiv: Zbornica komunalnega gospodarstva opozorila, da robčki in krpe za čiščenje in razkuževanje ne sodijo v stranišče

V nedeljo, 22. marca 2020, obeležujemo svetovni dan voda, ko se spomnimo na najdragocenejšo dobrino, brez katere ni življenja na Zemlji. Slovenija ima številne vodne vire ter se po količini in kakovosti vode uvršča v sam evropski vrh. Tudi v času trenutnih kriznih razmer komunalna podjetja po vsej Sloveniji vlagajo trud v nemoteno oskrbo svojih odjemalcev z varno pitno vodo kot tudi zagotavljanje drugih gospodarskih javnih in izbirnih služb, kot so odvajanje in čiščenje odpadne vode, ravnanje z odpadki, javna snaga ter izvajanje pogrebnih in pokopaliških dejavnosti. Zbornica komunalnega gospodarstva je javnost opozorila na zdravstveno-varnostnime, operativne in kadrovske izzive, s katerimi se soočajo komunalna podjetja, in uporabnike pozvala k preudarnem ravnanju z odpadki.

Arhiv: Priporočila v povezavi s koronavirusom

Zbirka koristnih povezav, priporočil in smernic v povezavi s koronavirusom

Arhiv: Zbornica komunalnega gospodarstva opozorila na alarmantne razmere zaradi neprevzete komunalne odpadne embalaže

V četrtek, 20. 2. 2020, je Zbornica komunalnega gospodarstva z novinarsko konferenco opozorila na alarmantne razmere, v katerih so se znašla komunalna podjetja širom Slovenije. Pri komunalnih podjetjih se je nakopičilo že preko 16.400 ton neprevzete komunalne odpadne embalaže, do konca leta pa bi se je po črnem scenariju lahko nabralo celo več kot 80.000 ton, kar je več kot polovica komunalne odpadne embalaže, ki jo komunalna podjetja v Sloveniji zberejo v enem letu.

Arhiv: Sprejet zakon, ki odpravlja nedoslednosti na področju povračila stroškov prehrane zaposlenim v komunalnih podjetjih

Državni zbor Republike Slovenije je sprejel Zakon o spremembi in dopolnitvi Zakona o višini povračil stroškov v zvezi z delom in nekaterih drugih prejemkov, ki odpravlja nedoslednosti na področju upravičenosti zaposlenih v komunalnem gospodarstvu do povračila stroškov prehrane v višini, kot jo določa Kolektivna pogodba komunalnih dejavnosti. Z zakonsko spremembo bodo tudi zaposleni v podjetjih v lasti lokalnih skupnosti upravičeni do enakega povračila stroškov prehrane koz zaposleni v zasebnih komunalnih podjetjih, in sicer v višini 6,12 €, skladno s KPKD.

Zimko 2020 na koroških Kopah privabil rekordno število udeležencev

V petek, 31. januarja, in soboto, 1. februarja 2020, je v koroškem središču zimske rekreacije Kope potekala XVIII. tradicionalna zimska komunaliada – ZIMKO 2020. Organizacijo tokratnih iger je prvič prevzela Komunala Slovenj Gradec, ki je s pestrim programom privabila rekordno število udeležencev, saj se je iger udeležilo približno 600 tekmovalcev in navijačev. Vsem sodelujočim iskreno čestitamo za dosežene rezultate!

Arhiv: Zaključki BAT in njihova vloga pri določevanju pogojev okoljevarstvenih dovoljenj industrije

Spoštovani, v sodelovanju z Agencijo RS za Okolje vas vabimo 29.1. 2020 na konferenco o vplivu najboljših razpoložljivih postopkov na zahteve in vsebino okoljevarstvenih dovoljenj naših proizvodnih podjetij.

Za izdelavo plastenk porabimo trikrat več vode, kot je iz nje popijemo

Letos je certifikat Voda iz pipe, ki ga podeljuje Zbornica komunalnega gospodarstva, prejelo 21 organizacij, ki so se zavezale k prenehanju uporabe predpakirane vode in k spodbujanju pitja vode iz pipe.

Arhiv: Podpisana Tarifna priloga h KPKD za leto 2020

Socialni partnerji so 18. 12. 2019 podpisali novo Tarifno prilogo h Kolektivni pogodbi komunalnih dejavnosti, v kateri so uskladili dvig tarifnih razredov, ki se uporablja od 1. 1. 2020 dalje.

Arhiv: Vabljeni na XVIII. zimske komunalne igre na Kope

XVIII. zimske komunalne igre bodo potekale 31. januarja in 1. februarja 2020 v organizaciji Komunale Slovenj Gradec d.o.o. Tokratno prizorišče letošnjih iger delavcev komunalnega gospodarstva je gorsko-turistični center Kope na Koroškem, ki leži na skrajnem zahodnem in najvišjem delu Pohorja nad Slovenj Gradcem. Prijave so odprte do 8. 1. 2020. Vljudno vabljeni k udeležbi!

Arhivi