Zbornica komunalnega gospodarstva

Komunala Brežice med prvimi podjetji v Sloveniji prejela certifikat GEMA za enakost med spoloma

V Javnem podjetju Komunala Brežice so 26. septembra 2019 iz rok ministrice za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti mag. Ksenije Klampfer prejeli certifikat GEMA za enakost med spoloma.

Srečanje Kluba direktorjev Zbornice komunalnega gospodarstva v Podčetrtku z dr. Jožkom Peterlinom

V sredo, 18. septembra 2019, je v Podčetrtku potekalo srečanje Kluba direktorjev Zbornice komunalnega gospodarstva, na katerem so se v pogovoru z dr. Jožkom Peterlinom udeleženci spoznali s temeljnimi principi obvladovanja finančnih tveganj in zagotavljanju finančne varnosti v podjetju. Ne spreglejte ugodnosti za dodatna izobraževanja na temo finančne varnosti za člane ZKG!

9. konference komunalnega gospodarstva udeležilo več kot 350 predstavnikov komunalne sfere

Na letošnji 9. konferenci komunalnega gospodarstva, ki je v organizaciji GZS-Zbornice komunalnega gospodarstva potekala 19. in 20. septembra 2019 v Kongresnem centru Olimia v Podčetrtku, se je zbralo preko 350 udeležencev iz sfere komunalnega gospodarstva, resornih ministrstev, društev in druge zainteresirane javnosti. Rdeča nit letošnje konference je bila vpliv razvoja komunalnih dejavnosti na sodobno družbo.

Arhiv: Več kot 150 udeležencev na posvetu v zvezi z novelacijo predpisov o odvajanju in čiščenju komunalne odpadne vode

Predstavniki Ministrstva za okolje in prostor so v sodelovanju z Zbornico komunalnega gospodarstva 9. septembra 2019 več kot 150 udeležencem, pretežno s strani občin in izvajalcev javne službe odvajanja in čiščenja komunalne odpadne vode, predstavili predvidene spremembe Uredbe o odvajanju in čiščenju komunalne odpadne vode in ugotovitve iz javne obravnave Operativnega programa odvajanja in čiščenja komunalne odpadne vode, ki je v pripravi.

Arhiv: Več kot 70 udeležencev na strokovnem posvetu o okoljski dajatvi za onesnaževanje okolja zaradi odvajanja komunalne odpadne vode

V petek, 5. 9. 2019, je na Gospodarski zbornici Slovenije v organizaciji Zbornice komunalnega gospodarstva potekal strokovni posvet, na katerem se ključni deležniki predstavili izvajanje Uredbe o okoljski dajatvi za onesnaževanje okolja zaradi odpadnih voda (Ur. L. RS št. 80/12 s spremembami) v praksi in razpravljali o vprašanjih, ki se ob tem odpirajo.

S 1. 9. 2019 se je pričelo zbiranje podpisov za izenačitev povračila za malico v javnih in zasebnih komunalnih podjetjih

GZS-Zbornica komunalnega gospodarstva in Sindikat komunale, varovanja in poslovanja z nepremičninami Slovenije (SKVNS) sta skupaj začela zbirati podpise podpore za zakonodajno spremembo, s katero bi odpravili omejitve zakona, zaradi katerega komunalni delavci v javni lasti prejmejo letno približno 400 € manj regresa za prehrano med delom v primerjavi z delavci komunalnih podjetij zasebnega sektorja. Za vložitev pobude je potrebno zbrati 5.000 veljavnih podpisov, ki jih je mogoče oddati do 30. oktobra 2019.