Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: GZS: 16. Vrh slovenskega gospodarstva

23. marec ob 14. uri / Kongresni center Brdo pri Kranju

Arhiv: Stališče GZS, TZS, OZS, ZDS in ZDOPS v povezavi s predvidenimi spremembami dohodninske zakonodaje

Reprezentativne delodajalske organizacije pozivamo poslanke in poslance, da predlagane spremembe Zakona o dohodnini obravnavajo in sprejmejo na izredni seji državnega zbora, ki naj bi potekala 11. marca 2022.

Arhiv: AJPES: Tudi samostojni podjetniki normiranci lahko pridobite bonitetno oceno

Če ste samostojni podjetnik normiranec in boste potrebovali bonitetno oceno (za javne razpise, pridobitev ugodnih kreditov ipd.), predložite letno poročilo tudi AJPES do 3. maja 2022. Objavljeno letno poročilo je osnova za pripis bonitetne ocene, ki bo tudi letos na voljo v začetku junija 2022.

Arhiv: SPS: Razpis za spodbude za sofinanciranje začetnih investicij na manj razvitih območjih (P4I 2022)

SPS želi z javnim razpisom spodbuditi investicije mikro, malih in srednje velikih podjetij, delujočih na manj razvitih območjih, v novo tehnološko opremo, digitalizacijo proizvodnje ter za prehod v nizkoogljično, krožno in podnebno nevtralno gospodarstvo. S skupno razpisanimi 20,00 mio EUR SPS planira podpreti okoli 200 projektov.

Arhiv: SPS: Razpis P2 2022 – Spodbude za zagon inovativnih podjetij

Slovenski podjetniški sklad (v nadaljevanju SPS) je v petek, 4. 3. 2022 v Uradnem listu RS št. 29/2022 in na spletni strani SPS-a objavil javni razpis P2 2022 - Spodbude za zagon inovativnih podjetij.

Arhiv: ZZZS: Pravica do kratkotrajne odsotnosti zaradi bolezni podaljšana do 31. 5. 2022

dne 25. 2. 2022 je bil v Uradnem listu RS št. 26/22 objavljen Sklep o podaljšanju veljavnosti ukrepa kratkotrajne odsotnosti zaradi bolezni, ki ga je sprejela Vlada Republike Slovenije. Sklep, ki administrativno razbremenjuje družinske zdravnike, zavarovanim osebam pa omogoča lažje uveljavljanje pravice do odsotnosti z dela s plačilom nadomestila, je za tri mesece podaljšal veljavnost 31. člena Zakona o dodatnih ukrepih za omilitev in odpravo posledic COVID-19 (ZDUOP). Delavci lahko pravico do kratkotrajne odsotnosti zaradi bolezni uveljavijo do 31. 5. 2022, delodajalci pa te zahtevke za refundacijo v elektronski obliki vložijo najpozneje do 31 8. 2022.

Arhiv: Izjave zadovoljnih članov ZRS ob podaljšanju roka za predložitev letnih poročil in davčnih obračunov za leto 2021

Državni zbor je 22. 2. 2022 potrdil podaljšanje roka za oddajo obračunov davka od dohodka pravnih oseb in letnih poročil do 30. aprila 2022 v Zakonu o ukrepih za omilitev posledic dviga cen energentov v gospodarstvu in kmetijstvu (ZUOPDCE).

Arhiv: Spletni seminar: Novosti DDV v 2022

Zbornica računovodskih servisov organizira spletni seminar: Novosti DDV v 2022, ki bo potekal preko Zoom, v ponedeljek, 7. 3. 2022 (12.00 do 14.00).