Zbornica računovodskih servisov

Rušimo mite o ZRS

Pri Zbornici računovodskih servisov skrbimo za ugled in kakovost dejavnosti izvajalcev računovodskih storitev. Hkrati pa zastopamo interese svojih članov in prisluhnemo njihovim željam ter potrebam. Ker smo skozi leta našega obstoja slišali tudi kakšno neresnično predstavo o našem delovanju in članstvu ZRS, ki ga nudimo, smo se odločili, da izpostavimo nekaj neresnic in podamo odgovore nanje.

9 mitov in resnic o Zbornici računovodskih servisov (ZRS):

Mit #1: ZRS je del javne uprave.
ZRS je prostovoljna zbornica, ki deluje v okviru Gospodarske zbornice Slovenije. >>

Mit #2: ZRS se financira iz proračuna.
ZRS se 100 % financira iz članarin, projektov in tržnih virov. >>

Mit #3: Članarina za ZRS je (pre)visoka.
Letna članarina ZRS za malo podjetje je nižja od naročnine na časopis. >>

Mit #4: ZRS članom ne prinaša dodane vrednosti (koristi).
ZRS nudi 50 konkretnih storitev svojim članom v okviru članarine. >>

Mit #5: Člani zaradi nezadovoljstva zapuščajo ZRS.
ZRS ima v zadnjih osmih letih okrog 500 članov. >>

Mit #6: ZRS ni dovolj ažurna.
ZRS redno obvešča svoje člane. V letu 2021 je bilo poslanih 41 pisem članov in 378 e-novic. >>

Mit #7: ZRS ne zastopa dovolj interesov svojih članov.
98 % članov je zelo zadovoljnih ali zadovoljnih z delom upravnega odbora ZRS v letu 2021. >>

Mit #8: Člani upravnega odbora ZRS so plačani.
Delo v upravnem odboru ZRS se opravlja pro bono in člani UO ZRS ne prejemajo sejnin. >>

Mit #9: Članarina ZRS za tekoče leto se plača v celoti ne glede na datum pristopa.
Račun za sorazmerni del letne članarine ZRS se izstavi od dne članstva do konca tekočega leta. >>

Če se vam porajajo kakršnakoli vprašanja glede članstva, nam pišite na zrs@gzs.si in z veseljem bomo pomagali razrešiti vaše dileme. Če že razmišljate o članstvu v ZRS, vas vabimo, da izpolnite pristopno izjavo in se nam pridružite.

Želim postati član ZRS

Še vedno niste prepričani? Preberite si naš letak, kjer navedemo še dodatnih 9 razlogov, zakaj postati član ZRS:
Letak 9 razlogov, zakaj postati član ZRS (pdf) >>