
Spoštovani,
vabimo vas na aktualno izobraževanje
KAKO ZAGOTOVITI USPEŠEN PRENOS DRUŽINSKEGA PODJETJA
ki bo
v četrtek 29. marca 2018, od 9.00 do 11.00 ure,
v sejni sobi GZS Območne zbornice za Gorenjsko, Bleiweisova 16, Kranj
Na dve urnem predavanju boste slišali vse pasti prenosa podjetja, tako iz sociološkega, kot iz davčno-pravnega vidika. Govorili bomo o tem, kaj je potrebno upoštevati, da bo prenos dejavnosti uspešen in čemu se je potrebno izogibati, da podjetje ne pristane med tistimi kar 2/3, ki prenosa dolgoročno ne preživijo. Pogovarjali se bomo tudi o tem, kako naj starši prenesejo odgovornost na potomce, da bodo ti uspešno poslovali naprej.
VSEBINA:
- 7 najpogostejših in najdražjih napak pri prenosu dejavnosti.
- 12 potrebnih korakov za uspešen prenos družinskega posla na potomce.
- 7 stebrov Inštituta MoST za uspešen prenos družinskega podjetja.
- Kako formirati celovit in pravičen družinski dogovor za dolgoročno uspešnost posla.
- Obravnava celotne problematike in rešitve na osnovi resničnih primerov iz naše prakse;
- Davčni in pravni vidik prenosa družinskega podjetja in katere pogodbe je potrebno sestaviti.
- Kako formirati družinsko ustavo, da bodo zadovoljni vsi člani družine in kasneje ne bo prišlo do konfliktov.
Vprašanja in odgovori, druga pojasnila
Z NAMI BO UROŠ KAVS:
Prihaja iz družinskega podjetja, v katerem je bila zaposlena celotna družina. Zaključil je študij ekonomije in diplomiral iz teme Prenos družinskega podjetja v naslednjo generacijo. Preučuje odnose v družinskih podjetjih, saj se je s konflikti in vsakdanjo vpetostjo v poslu srečeval tudi v domačem podjetju. Po duši je sociolog, po zanimanju podjetnik in skupek vseh želja in okoliščin ga je pripeljal do odločitve, da družinski posel prepusti bratu, sam pa prične s svetovalno dejavnostjo. V ta namen je ustanovil Inštitut M.O.S.T., kar je simbol uspešnega prehoda dejavnosti in odgovornosti iz staršev na potomce.
Ugotavlja, da podjetnike ob prenosu dejavnosti običajno zanima zgolj davčni vidik, zanemarjajo pa strateško načrtovanje prenosa dejavnosti na naslednike. Prav zato je statistika uspešnosti prenosa tako porazna in kaže, da uspe le 1/3. Glavni razlog so konflikti, čemur podjetniki namenjajo premalo pozornosti v prepričanju, da so vse dogovorjeni. Pomagal je preko 150 podjetjem, ki so svoje odnose uredili dolgoročno, kar je pogoj za nadaljevanje uspešnega poslovanja.
V namen osveščanja o tej problematiki, je napisal knjigo Kako družinskemu podjetju zagotoviti uspešno prihodnost, v kateri je polno primerov iz prakse, uspešnih in tudi neuspešnih zgodb. Izvaja družinsko – poslovno – premoženjsko mediacijo z namenom doseči pošten družinski dogovor, ali pa dogovor med prijatelji v več-osebnih družbah s ciljem ohraniti pristne medsebojne odnose in podjetju zagotoviti uspešnost na dolgi rok.
PRIJAVE:
Udeležba na delavnici je brezplačna!
Prijave sprejemamo do vključno 27. marca 2018 do 13.00 ure, preko e-prijavnice ali na e-naslov: mojca.umek@gzs.si ali na telefon: 04/20 18 303. Do istega dne javite tudi morebitne odjave.
Več informacij na telefonski številki: 04/20 18 303.
Vljudno vabljeni!

Projekt je sofinanciran s pomočjo Evropskega sklada za regionalni razvoj, Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo ter SPIRIT Slovenija, javna agencija
str. 2