Gospodarska zbornica Slovenije - Poslovni tednik

Izredna številka, 15. april 2020

FURS: Pogosta vprašanja in odgovori o ukrepih na davčnem področju za blažitev posledic koronavirusa

Finančna uprava RS je na svoji spletni strani objavila ažuriran dokument z najpogostejšimi vprašanji in odgovori o ukrepih na davčnem področju, namenjenih blažitvi posledic koronavirusa.

Promo

EUROCHAMBRES danes v pozivu EK k učinkovitejšemu protikriznemu ukrepanju

Združenje evropskih gospodarskih zbornic (EUROCHAMBRES), katerega članica je tudi GZS, kontinuirano spremlja gospodarske posledice pandemije COVID-19 in Evropski komisiji v sodelovanju z nacionalnimi zbornicami posreduje predloge ukrepov. Danes je Eurochambres pristojnim komisarjem posredovalo stališča in predloge, s katerimi spodbuja EU k ukrepom, da bi na globalni in evropski ravni preprečili skušnjave po razmahu protekcionizma, ki nastajajo ob sicer razumljivi skrbi držav, da najprej poskrbijo za svoje prebivalstvo. Eurochambres v zadnjih napovedih ocenjuje, da bo zdajšnja gospodarska kriza težja od tiste v letu 2008 in poziva EU k hitrejšemu ukrepanju za zaščito globalne trgovine z blagom in storitvami in vzdrževanja globalnih in evropskih preskrbovalnih verig pri izvozu in uvozu. Nujni ukrepi posameznih držav morajo biti okrevanju primerno časovno omejeni in nediskriminatorni.

Poslovni nasveti v času koronavirusa

Odgovori na najpogostejša vprašanja s področja delovnopravne zakonodaje, likvidnosti in financ, informacije o razmerah in poslovanju s posameznimi državi ... To in še mnogo več na spletni strani Poslovni nasveti v času koronavirusa.

Krepitev sodelovanja v času oddaljenega dela

Čeprav delo na daljavo in delo na domu nista novost, je trenutna situacija postavila njune okvire v druge dimenzije. Tehnologija omogoča marsikaj, vendar odnose vzpostavljamo ljudje. Vodje, člani timov in vsi, ki v tem okolju sodelujejo. Kako voditi, usmerjati in sodelovati v tem okolju? Kako vzpostavljati stik in ohranjati povezanost v realnosti, ki nam omejuje stike? Kateri so novi izzivi, s katerimi se srečujemo? To je nekaj vprašanj, ki jih bo osvetlila Alenka Brod, direktorica Racio razvoj HR&M consulting d.o.o. v okviru ponedeljkovega webinarja.

Ponedeljek, 20. april 2020 / 14.00 - 14.45

Poznate še koga, ki bi ga vsebine
Poslovnega tednika zanimale?

Prijavi se lahko tukaj