3. IZVEDBA USPEŠNICE: Seminar »s knjigo«: Pravilna uporaba izhodišč za obračun prejemkov iz delovnega razmerja
Datum:
23.05.2017 09:00 - 23.05.2017 14:00
Kraj: dvorana E v medetaži, GZS, Dimičeva 13, 1504 Ljubljana
Organizator: Poslovna akademija GZS
,
Pravna služba GZS in Zbornica računovodskih servisov
Kontakt: Urška Bukovec in Tanja Malič, 01/5898 184 in 01/5898 316, poslovna-akademija@gzs.si in zrs@gzs.si

|
Kako kakovostno izvajati računovodske storitve za vašega naročnika - pravilna uporaba specifičnih kolektivnih pogodb (KP) in obračun plač, nadomestil, drugih osebnih prejemkov in povračil stroškov so ključni izzivi, na katere bomo iskali odgovore.

|
Program
- Pravne vsebine pomembne za opredelitev stroškov dela – Metka Penko Natlačen
- Pogodba o zaposlitvi – od Zakona o delovnih razmerjih do internih aktov delodajalca
- Pomen in odgovornost računovodje za prevzeto naročilo
- Kolektivne pogodbe dejavnosti – uporaba v praksi in njihov pomen
- Ekonomske vsebine pomembne za opredelitev stroškov dela
- Predstavitev ekonomskih značilnosti in davčne obravnave posameznih vrst prejemkov v zvezi z delom: plača, osnovna plača, IO/NOP po KP dejavnosti, dodatki, nadomestila, drugi osebni prejemki, povračila stroškov.
- Izbrane kolektivne pogodbe dejavnosti (ureditev plačila za delo ter za koga in kdaj velja):
- drobno gospodarstvo,
- gostinstvo in turizem,
- trgovina,
- obrt in podjetništvo.
- Praktična orodja za primerjavo ureditev prejemkov v zvezi z delom:
- Primerjalni pregled dodatka za delovno dobo po izbranih KP dejavnosti
- Primerjalni pregled dodatkov po izbranih KP dejavnosti
- Primerjalni pregled NOP po izbranih KP dejavnosti
- Primerjalni pregled drugih prejemkov po izbranih KP dejavnosti
- Primerjalni pregled povračil stroškov po izbranih KP dejavnosti
- Davčna obravnava osebnih prejemkov v zvezi z delom
Vsebina seminarja
Na seminarju bomo skozi praktični pristop in s primeri pokazali kako pravilno obračunati posamezne vrste prejemkov iz delovnega razmerja – na podlagi zakona o delovnih razmerjih, kolektivne pogodbe dejavnosti ali davčne uredbe?
Izvedeli boste katere vsebine naj vsebujejo pogodbe o zaposlitvi, da jih ob spremembi zakona ali kolektivne pogodbe ne bo treba stalno spreminjati ter kaj mora delodajalec vedeti o uporabi in upoštevanju »boljše pravice« za delavca.
Dobili boste usmeritve glede uporabe za delodajalca zavezujoče kolektivne pogodbe dejavnosti.
Pripravili smo vam praktična orodja, s pomočjo katerih boste lahko primerjali ureditve prejemkov iz delovnih razmerij po vseh KP gospodarskih dejavnosti.
Seznanili se boste z orodji, ki vam lahko pomagajo najbolje zavarovati vašo odgovornost do zahtev naročnikov pri izvajanju storitev, ki presegajo obseg pogodbenega dogovora in tudi s praktičnimi napotki, kako jim pomagati, da preprečijo nepotrebne spore do zaposlenih.
Trajanje seminarja
9.00 - 14.00 (6 šolskih ur) s 30 minutnim s prigrizkom in 15 minutnim odmorom
Komu je seminar namenjen
Seminar je namenjen računovodjem v srednjih in malih ter mikro podjetjih in izvajalcem računovodskih storitev, ki želijo nadgraditi svoje znanje in ponuditi naročniku še boljšo storitev.
Predavateljici

|
Metka Penko Natlačen, univ. dipl. prav. s pravniškim državnim izpitom. Je specialistka za individualno in kolektivno delovno pravo. Po večletnem delu v gospodarstvu nadaljuje svoje delo na GZS pri sooblikovanju socialnega dialoga v procesu kolektivnega dogovarjanja. V zadnjih letih se posebej ukvarja z nesodnim reševanja sporov v delovnem pravu po zgledu tujine, kjer se je študijsko izpopolnjevala. Je soavtorica Vodnika po ZDR-1 (GZS, 2013) ter strokovna urednica in soavtorica Priročnika o kolektivnih pogajanjih (GZS, 2014). |
|
Cvetka Furlan, diplomirana ekonomistka, kolektivna pogajanja spremlja z ekonomskega vidika in skozi prakso večletnih izkušenj v gospodarstvu. Njena specialna znanja se nanašajo na organizacijsko in ekonomsko pripravo ter izvedbo programov za izboljšanje konkurenčnosti podjetij. S tem ciljem tudi spremlja pogajalski proces in nastajanje novih KP dejavnosti gospodarstva. Je soavtorica Priročnika o kolektivnih pogajanjih (GZS, 2014). |
Kotizacija
Cena seminarja je
80,00 EUR + DDV za člane GZS in 110,00 EUR + DDV za ostale. V ceno je tudi vključena knjiga Vodnik po ZDR-1.
Ob prijavi dveh (2) ali več udeležencev iz istega podjetja, je drugi in vsak nadaljnji udeleženec iz istega podjetja upravičen do 10 % popusta na kotizacijo.
Kotizacijo poravnajte pred pričetkom seminarja na poslovni račun GZS št. SI56 0292 4001 7841 495, sklic: 00 1100-5251-0017.
Splošni pogoji Poslovne akademije GZS
Fotogalerija