Spoštovani,
medijska hiša Delo tudi letos nadaljuje večmesečno poslovno kampanjo Izvozniki 2023 z naslovom Izvozna podjetja v novih globalnih ekosistemih. Kampanjo bomo končali s poslovno konferenco, ki bo v sredo, 27. septembra, v Ljubljani.
V kompleksnih okoliščinah kot so danes, so se tudi slovenska podjetja, še posebej izvozniki, znašli pred izjemnimi negotovostmi in tveganji ter s tem povezanimi velikimi operativnimi in strateškimi izzivi.
Statistični podatki za zadnje desetletje kažejo, da tradicionalna mednarodna trgovina proizvodov in storitev sicer raste, vendar v deležu BDP stagnira. Izrazito pa narašča mednarodna menjava digitalnih storitev.
Vse bolj torej govorimo o novem obdobju globalizacije oziroma o digitalni globalizaciji, pojasnjuje dr. Marko Jaklič, redni profesor za poslovno ekonomijo na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani.
Na kaj vse morajo biti pozorna slovenska podjetja, da se bodo lahko pravočasno povezovala še v času nastajanja novih verig vrednosti v mednarodnih in internacionaliziranih nacionalnih inovacijskih sistemih?
Spremljajte poglobljene predstavitve, analize izzivov in priložnosti na straneh Dela in na delo.si
Več o konferenci.