Gospodarska zbornica Slovenije - Poslovni tednik

Izredna številka, 6. april 2020

MEGA KORONA ZAKON – odgovori na najpogostejša vprašanja

Pravna služba GZS je pripravila odgovore na najpogostejša vprašanja, povezana z Zakonom o interventnih ukrepih za zajezitev epidemije Covid-19 in omilitev njenih posledic za državljane in gospodarstvo (ZIUZEOP) po posameznih vsebinskih sklopih: veljavnost zakona in splošna vprašanja, čakanje na delo, višja sila, izredna pomoč v obliki mesečnega temeljnega dohodka, oprostitev plačila prispevkov za samozaposlene, verske uslužbence, družbenike in kmete, mesečni krizni dodatek, dividende in nagrade, obračun plač …

Promo

Poslovni nasveti v času koronavirusa

Odgovori na najpogostejša vprašanja, povezana z mega korona zakonom; ukrepi, ki jih v zvezi z delom in plačevanjem prispevkov za socialno varnost za vaše zaposlene lahko izkoristite; odgovori na vprašanja s področja likvidnosti in financ, informacije o razmerah in poslovanju s posameznimi državi ... To in še mnogo več na spletni strani Poslovni nasveti v času koronavirusa.

Osvežena shema podpore financiranju s strani SID Banke

Skupaj z MGRT je SID banka MSP in velikim podjetjem ponudila finančne produkte v skupni višini 800 mio EUR, od tega za 200 mio EUR novih oz. prilagojenih produktov ter 600 mio EUR obstoječih produktov. S temi sredstvi bodo reševali predvsem likvidnostne težave podjetij, vključno z likvidnostjo pri dobavi storitev in produktov, težave zaradi zmanjšanega povpraševanja, izpada proizvodnje, težave v dobaviteljskih verigah in težave pri investicijah, tudi v obliki zavarovanj. Pokrivali bodo zlasti segment posojil od 100.000,00 EUR do 7 mio EUR, pri nekaterih obstoječih programih tudi do 20 mio EUR.

Možnosti in priložnosti v okviru protikoronskega zakonodajnega paketa

Izkoristite priložnost in se udeležite prvega iz serije petih webinarjev v organizaciji Deloitte in GZS v sodelovanju z 42 Group. Tokratni webinar bo osredotočen na ukrepe po Zakonu o intervencijskih ukrepih za zajezitev epidemije COVID-19 in omilitev njenih posledic za državljane in gospodarstvo. Osrednje tematike bodo zlasti začasno čakanje na delo, nadomestila plač delavcem, ki ne morejo opravljati dela zaradi višje sile, delna oprostitev prispevkov za zaposlene v zasebnem sektorju, ki delajo in s tem povezan krizni dodatek. Poseben del bo namenjen vašim dilemam in vprašanjem.

Torek, 7. april 2020 / 15.00 - 15.45

Poznate še koga, ki bi ga vsebine
Poslovnega tednika zanimale?

Prijavi se lahko tukaj