Forum tujih investitorjev v Sloveniji

Za celostno politiko spodbujanja investicij

Arhiv: Slovenska podjetja bi lahko bolj uporabljala alternativne vire financiranja

Na trgu so na voljo različne oblike financiranja naložb, ki jih v Sloveniji še vedno premalo izkoriščamo, pa tudi različne vzpodbude za investitorje. Seveda pa morajo biti projekti kakovostno pripravljeni, so se strinjali udeleženci današnje Velike investicijske konference, na kateri so razpravljali predvsem o možnostih financiranja s sredstvi EU in Evropske investicijske banke (EIB) ter o predlaganih novih spodbudah za investitorje. Dogodek je organizirala Gospodarska zbornica Slovenije (GZS) skupaj s Predstavništvom Evropske komisije v Sloveniji.

Arhiv: Danes ob 10h Velika investicijska konferenca

Vrh podjetij v tuji lasti o spodbujanju investicij

Ključna tematika 2. Vrha podjetij v tuji lasti, ki bo 30. maja v dvorani A zgradbe Gospodarske zbornice Slovenije, bo nov zakon o spodbujanju investicij.

Arhiv: Kako bo država  spodbujala investitorje?

Arhiv: Kako bo država spodbujala investitorje?

Osnutek zakona o spodbujanju investicij, ki naj bi izboljšal pogoje domaših in tujih vlagateljev, naj bi bil objavljen v aprilu. Kaj bo v zakonu in kaj bi po mnenju poslovnežev moralo biti?

Arhiv: V pričakovanju inflacije?

Slovenija je še vedno življenjsko odvisna od gospodarskega sodelovanja z nekaj državami EU.

Prestavljena Investicijska konferenca in Vrh

Vrh podjetij v tuji lasti in Investicijska konferenca bosta 30. maja in ne 3. aprila.

Arhiv: V začetku aprila tudi investicijska konferenca

Vrh podjetij v tuji lasti bo 3. aprila, ob njem pa bo tudi investicijska konferenca, ki bo posvečena naložbam v podjetjih. Pričakujemo goste iz evropskih ustanov, Evropske komisije in Evropske investicijske banke.

Vrh podjetij v tuji lasti o spodbujanju investicij

V kratkem naj bi prišel v javno razpravo predlog novega zakona o spodbujanju investicij.